Ťahá ich to na západ. Niektoré slovenské celebrity už nebaví bývanie v Bratislave, a tak sa rozhodli presťahovať na vidiek - na ten rakúsky. Prečo známe osobnosti odchádzajú na opačnú stranu hranice?

Môže za to kvalitnejší život v Rakúsku, čistota či ekológia, na ktorej si naši západní susedia tak zakladajú? Aj to sú pre mnohých dôvody, ku ktorým nepochybne patrí cena pozemkov i nehnuteľností. Tie boli najmä v minulosti lacnejšie ako v Bratislave.

Bývanie v Rakúsku je "cool", aspoň podľa celebritiek.

Žijú v luxuse

Za bývanie v zahraničí si priplatila aj bývalá moderátorka a dnes už poslankyňa Martina Šimkovičová s manželom, podnikateľom Igorom. Bývajú dvadsať kilometrov od Bratislavy v obci Prellenkirchen, kam sa presťahovali v lete 2014.

Pohodlie pri bazéne: Šimkovičová si môže v horúcich letných dňoch oddýchnuť doma pri bazéne.
Pohodlie pri bazéne: Šimkovičová si môže v horúcich letných dňoch oddýchnuť doma pri bazéne.
Emil Vaško

Pohodlie pri bazéne: Šimkovičová si môže v horúcich letných dňoch oddýchnuť doma pri bazéne. Foto: Emil Vaško

Bankový znalec odhadol hodnotu ich nehnuteľnosti aj s pozemkom na neuveriteľných 1 050 000 eur, čo nám potvrdil realitný maklér Andrej Churý.

Prellenkirchen je dedina s viac ako tisíckou obyvateľov a Šimkovičovej dom v provensalskom štýle stojí v zákutí mimo hlavnej cesty. Exmoderátorku, ktorá sa po odchode z Markízy vydala na politickú dráhu, tam nik nepozná, a tak si spolu s rodinou užívajú pokojný život na rakúskom vidieku. Najmä väčšiu dávku súkromia si pochvaľovala v minulosti už neraz.

Ktorá zo známych tvárí ešte zvolila bývanie v Rakúsku? Dozviete sa v aktuálnom vydaní PLUS 7 DNÍ.