Slávna vila na pražskej Bertramke zíva od stredy prázdnotou, no špekulácie o tom, že Ivana Gottová aj s dcérami opustila Českú republiku, aby mala väčší kľud, mnohí spochybňujú. Aj preto, že vdova po spevákovi musí organizovať jeho pohreb, čo nie je najjednoduchšia záležitosť. Český premiér Andrej Babiš ponúkol blízkym umelca poslednú rozlúčku so špeciálnymi štátnymi poctami v Katedrále svätého Víta na Pražskom hrade, takže je viac než isté, že ten návrh musel s nimi vopred konzultovať.

Vo štvrtok večer sa Ivana konečne rozhodla zverejniť detaily pohrebu. "Touto cestou by som chcela poďakovať všetkým, ktorí nám vyjadrili svoju sústrasť s odchodom môjho manžela Karla Gotta. Zároveň ďakujem pánovi premiérovi a vláde za iniciatívu spojenú s usporiadaním štátneho pohrebu. Po dôkladnej úvahe som sa rozhodla pre pohreb so štátnymi poctami," napísala vdova na sociálnu sieť.

"Verejnosť bude môcť prísť uctiť pamiatku môjho muža  v piatok 11. 10. od ôsmej do dvadsiatej druhej  do Paláca Žofín na Slovanskom ostrove. V súlade s vôľou môjho manžela a po predchádzajúcom rokovaní s Arcibiskupstvom pražským sa bude konať zádušná omša a bude ju slúžiť kardinál Dominik Duka, arbibiskup pražský. Táto sa uskutoční pre pozvaných hostí v sobotu 12. 10. od jedenástej v Katedrále svätého Víta," uviedla oficiálne a pridala poďakovanie: "Vážim si podpory, ktorá sa nám v týchto dňoch dostáva."

Odkedy však Ivana Gottová so zármutkom zverejnila, že jej manžel skonal, do domu, v ktorom žil od osemdesiatych rokov, vošlo len jedno auto s personálom speváka. Inak sa stalo presne to, čo mnohí čakali. Bertramka sa premenila na pútnicke miesto a prúdia sem stovky trúchliacich. Čechov, Slovákov, ale aj Nemcov. So stratou speváka, ktorý ich sprevádzal celým životom, sa zmierujú len veľmi ťažko a zanechávajú mu mimoriadne emotívne odkazy.

Pozrite na najdojemnejšie odkazy, ktoré fanúšikovia nechali Karlovi Gottovi priamo pred jeho vilou, v GALÉRII.