Eva Černá (55) sa od rozvodu pohybuje v spoločnosti bez partnera a nemieni na tom nič meniť. Podľa vlastných slov na novú lásku síce nezanevrela, ale nemá na ňu čas. Problémom sú pre ňu aj slovenskí muži, ktorí jej dvoria. Na jej pomery sú vraj málo vynachádzaví. Preto svoje aktivity zamerala radšej na motivačné prednášky a písanie kníh s podobnou tematikou.

Politiku už nesleduje

Eva Černá prepadla spiritualite do takej miery, že prestala sledovať všetky médiá a o súčasných politických kauzách má chabé informácie. „Mnoho ľudí sa ma pýta, či mi to ako bývalej novinárke nechýba. Nechýba. Niektorých ministrov by som ani nespoznala, ale vôbec mi to neprekáža. Viem žiť pokojne aj bez toho,“ tvrdí. Jej súčasné bohémske nastavenie je akoby návrat k časom, keď v tíme Pavla Ruska budovala televíziu Markíza. „Bola som jednou z tridsiatich tvárí, ktoré začínali v tejto televízii. Keď som na konkurze dostávala otázky zo všeobecného prehľadu, bridilo sa mi to. Vtedy som nevedela ani to, ako sa volá premiér. Naozaj som netušila, kto sa ako volá. Keď ma poslali prvýkrát do parlamentu, nechcela som tam ísť. Hovorila som, že radšej dám výpoveď. Vidíte a nakoniec som skončila v parlamente ako poslankyňa,“ spomína na obdobie rokov 2002 až 2006. Po odchode z parlamentu sa realizovala ako banková ombudsmanka, ktorou bola jedenásť rokov. Vlani však tento inštitút Slovenská banková asociácia zrušila.

Bohemian style

Dnes je Černá sama sebe paňou. Vybrala sa na päťmesačnú cestu južnou Európou, kde písala knihu o pozitívnom prístupe k životu, a v rovnakom duchu usporadúva vlastné talkshow s rôznymi hosťami. „S Mikulášom Štefanom, Majkou Demitrovou či Imrichom Bérešom rozoberáme ich ťažké životné situácie a ako dospeli k vnútornému šťastiu. Rada by som to posunula aj do Prahy,“spriada plány. Spasiť nešťastných ľudí sa rozhodla na základe prieskumov, podľa ktorých sú Slováci šťastní vraj len na osem percent. „Myslím, že spoločnosť ešte nikdy nebola tak nízko ako teraz. Všetci sa všetkého boja, sťažujú sa, bedákajú. Vyzerá to, akoby boli všetci nevyliečiteľne chorí. To sa mi nepáči, chcem to ich myslenie otáčať. Máme milión dôvodov byť šťastní. Všetko je totiž v hlave. Ja som bola vždy pozitívna,“ tvrdí ako pravá bohémka. Svojmu životnému štýlu prispôsobila bývalá moderátorka aj civilné oblečenie, ktoré posledný rok pripomína éru hippies. „To je ,bohemian style‘. Niečo medzi hippies a bohémskym štýlom. Absolútne som sa v ňom našla. Aj tento štýl je o šťastí a vnútornom pozitívnom žiarení“, vysvetľuje.

Bohemian style: Počas päťmesačného tripu južnou Európou Eva zmenila šatník. Bez koráľov sa už takmer nikam nepohne.
Bohemian style: Počas päťmesačného tripu južnou Európou Eva zmenila šatník. Bez koráľov sa už takmer nikam nepohne.
Zdroj: Emil Vaško, Instagram

Svadba zatiaľ nebude

Keďže nezadaná Eva Černá nevynechá žiadnu príležitosť na chválospevy o schopnostiach lekára a spiritualistu Štefana Mikuláša, ktorému vydala knihu a naďalej s ním úzko spolupracuje, sondovali sme, či medzi nimi nie je niečo viac. „Ale kdeže. On je v prvom rade môj priateľ a kolega. Okrem toho, nie som si istá, či nie je na mladšie,“ prehodila s nami pobavene. Na mužov vraj nezanevrela a verí, že lásky sa ešte dočká. V dohľadnom čase to však zrejme nebude. „Ja som schopná vydať sa aj zajtra. Určite sa ešte chcem zamilovať. No v terajšom období na to nemám čas a ani objekt,“zhodnotila svoju situáciu. Dôvodom, prečo je stále sama, môžu byť vysoké nároky bývalej markizáčky a političky. „Nápadníkov mám dosť, ale nie sú veľmi vynachádzaví, preto ma to nebaví. Nemám sa s nimi o čom rozprávať. Mám rada múdrych mužov a dobré témy. Preto sa stretávam len s priateľmi, s ktorými viem nájsť spoločnú reč,“ vysvetlila na záver.