Ak nepríde hora k Mohamedovi, musí prísť Mohamed k hore. Presne to sa stalo v prípade Kataríny Saganovej (30). Kým iné by po krachu manželstva hľadali útechu u blízkej rodiny, žena našej cyklistickej hviezdy v tichosti zostala v Monaku a vystačila si s deväťmesačným synom Marlonom. Ticho nakoniec zavládlo aj na severe Slovenska - v známom penzióne jej rodiny. Na vlastné oči sme sa presvedčili, že začiatkom týždňa zívalo ich rekreačné zariadenie v Dolnom Kubíne prázdnotou. Nenachádzali sa tam ani Katarínini rodičia, Pavol a Iveta Smolkovci, hoci podľa rezervačného portálu malo byť všetko inak. Ako informoval booking.com, v rovnakom čase mali Smolkovci v penzióne vypredané.

Saganovci
Saganovci
Zdroj: Archív

Išli k moru

Počas Tour de France nechceli svokrovci narúšať Petrovu pohodu. Do Dolného Kubína sme sa preto vybrali po skončení cyklistických pretekov. Najmä aby sa rodičia Kataríny Saganovej vyjadrili k anonymovi, ktorý vypisuje listy do redakcií a ich dcére dáva za vinu rozpad navonok idylického manželstva. Lebo nielen Katarína, ale aj celá jej oravská rodina si vraj užívala na účet hviezdneho Petra Sagana. Zatiaľ čo športovcova mama Helena sa uskromňovala v dome pre seniorov v Tepličke nad Váhom, Smolkovci sa do Monaka vracali údajne každú chvíľu. Minimálne v posledných týždňoch by to mohlo platiť. V polovici júla zavesili na sociálnu sieť, ako sa s vysmiatou Katarínou lúčia na letisku. Ubehlo niekoľko dní a vyštartovali za ňou znova.

Na cestách: Rodičia Kataríny Saganovej odcestovali za dcérou, poslednú fotografiu z návštevy zverejnili v polovici júla. Vľavo brat Lukáš.
Na cestách: Rodičia Kataríny Saganovej odcestovali za dcérou, poslednú fotografiu z návštevy zverejnili v polovici júla. Vľavo brat Lukáš.
Zdroj: Archív

Katarína Saganová tento rok nebola na Tour de France podporiť otca svojho dieťaťa. Kým Peter Sagan šliapal odušu na trati, slnečné dni na Azúrovom pobreží jej spríjemňovali najbližší. Podľa našich informácií sa v Dolnom Kubíne zbalili narýchlo - utekali hasiť predrozvodové napätie, ktoré u Saganovcov zavládlo.

Prázdno

Rozľahlý penzión Helia na prvý pohľad majitelia zavreli. I keď na rezervačnej stránke svietilo, že je plne vypredaný, počas našej návštevy sme nevideli ani jedného zákazníka. V areáli sa pohybovalo jedno dievča, staralo sa o poriadok. „Nie som z rodiny, iba tu upratujem,“ usmiala sa mladá brunetka. Pred pár dňami jej vraj majiteľka povedala, že musia narýchlo odísť a že sa jej pani domáca ozve. V prípade núdze má volať na mobil. Našu žiadosť o rozhovor Saganovej svokre, pani Smolkovej, sprostredkovala, tá nám však odkázala, že sa ozve, až keď sa vráti zo zahraničia.

Penzión, ktorý je podľa katastra písaný na spoločnosť Smolkovcov, sa nachádza na okraji Dolného Kubína. V pokojnom prostredí, kde líšky dávajú dobrú noc. Zavrieť ho by asi nebolo s kostolným poriadkom. Na internetovej stránke zariadenia sa uvádza, že bol „realizovaný s podporou Európskej únie“. „Cieľom projektu je zvýšená kvalita a komplexnosť poskytovaných služieb prostredníctvom penziónu pre rozvoj cestovného ruchu v regióne Orava,“vysvetľuje sa v odôvodnení, prečo na dostavbu tohto penziónu putovalo zo štátneho rozpočtu 212-tisíc eur. „Projekt bol ukončený zaplatením záverečnej žiadosti o platbu v máji 2016 a momentálne sa nachádza v období päťročnej udržateľnosti,“potvrdil nám hovorca ministerstva hospodárstva Maroš Stano.

Vypredané: Aj keď penzión v Dolnom Kubíne zíval prázdnotou, ubytovanie na noc sa začiatkom týždňa nedalo objednať.
Vypredané: Aj keď penzión v Dolnom Kubíne zíval prázdnotou, ubytovanie na noc sa začiatkom týždňa nedalo objednať.
Zdroj: Archív

Babka stále nič nevie?

Viacpodlažná budova za státisíce je postavená kaskádovito, ubytovanie dopĺňa pekný tyrkysový bazén a relaxačná zóna. Pod stromami sú rozostavené pohodlné ležadlá, za ktorými žblnkoce priestranná vírivka. Tá je súčasťou najdrahších izieb. Za noc tu zaplatíte aj stotridsaťdeväť eur. Hostia musia rátať s tým, že v penzióne im počas návštevy budú robiť spoločnosť Smolkovci, ktorí si tam spravili vlastné bývanie. Aspoň to tvrdí ich babka, ktorá žije v rodinnom dome pár metrov za penziónom. Keď sme ju oslovili, na jej tvári nebolo badať žiadne trápenie. Tvárila sa, že o prebiehajúcom rozvode svojej vnučky nevie.    

Anketa
Myslíte si, že Peter a Katarína Saganovci si ešte rozvod môžu rozmyslieť?
  • 13%
  • 87%