Hoci sa prihlásilo najmenej päťdesiat žien, ktoré tvrdia, že ich Bill Cosby v priebehu minulých desaťročí sexuálne napadol, kvôli premlčacej lehotám sa pred súd dostal len za jedno znásilnenie – Andrei Constandovej. Proces začne 5. júna, ale americký herec už v rozhovore s rozhlasovou stanicou Sirius-XM avizoval, že svedčiť sa nechystá. Veď právnici by podľa neho aj tak mohli svedecké výpovede prekrútiť. Podľa Cosbyho nadobudne jeho príbeh viac ako dve strany. Navyše, ako ďalej poznamenal, istú úlohu, ako s ním bolo v súvislosti s obvinením zaobchádzané, mohol zohrať rasizmus.

Bill Cosby: Jeho skvelá kariéra sa pod ťarchou obvinení rozpadá ako domček z karát.
Bill Cosby: Jeho skvelá kariéra sa pod ťarchou obvinení rozpadá ako domček z karát.
Zdroj: PROFIMEDIA.SK

Platil za sex, ale vraj súhlasili

Cosby sa k prípadu verejne vyjadril podľa agentúry Reuters prvýkrát po dvoch rokoch, podrobnejšie o ňom ale hovoriť nechcel. Constandová Cosbyho obvinila, že jej v roku 2004 podal narkotiká a znásilnil ju. Aféra skončila o dva roky neskôr mimosúdnym vyrovnaním a dokumenty, ktoré sa k nej vzťahovali, boli zapečatené. Vlani ich ale sudca, ktorý sa prípadom Cosbyho zaoberá, nechal otvoriť. Andrea mala podľa BBC Cosbyho navštíviť v jeho dome hľadajúc radu v kariére. Ako povedala, Cosby jej dal tri modré pilulky, po ktorých mala nohy ako zo želé a začal sa jej nevhodne dotýkať.

Andrea Costandová: Obvinila, že jej v roku 2004 podal narkotiká a znásilnil ju. Prípad znovu otvorili.
Andrea Costandová: Obvinila, že jej v roku 2004 podal narkotiká a znásilnil ju. Prípad znovu otvorili.
Zdroj: Archív

Hviezda rodinného seriálu Šou Billa Cosbyho uvádza vo vyhlásení podrobnosti o vzťahu s Constandovou a ďalšími ženami. Constandovej podľa dokumentu ponúkol, že jej bude platiť štúdium, a zároveň uznal, že za sex platil aj ďalším ženám. Tiež sa priznal, že si zaobstaral omamné látky s úmyslom dať ich ženám, s ktorými chcel mať pohlavný styk, napísal už vlani o obsahu výpovede denník The New York Times. Cosby trvá na tom, že ženy vždy so sexuálnymi vzťahmi súhlasili. Kauza sa prevalila pred tromi rokmi, keď sa ženy začali postupne ozývať. Strašné tajomstvo teda vyplávala na povrch až po 30 rokoch. Cosby sa v ostatných dvoch rokoch stratil z očí verejnosti, ale povedal, že po súde plánuje návrat.

Cosby hral roky príkladného otca veľkej rodiny.
Cosby hral roky príkladného otca veľkej rodiny.
Zdroj: profimedia.sk

Dcéra mu verí

O tom, že kľúčovú rolu v škandalizovaní Cosbyho hrá rasizmus je podľa BBC presvedčená aj Cosbyho dcéra Ensa. Tá sa o tom snažila presvedčiť verejnosť v rozhlasovom programe The Breakfast Club.

Ensa v relácii opísala svojho otca ako rodiča, zabávača, filantropa a aktivistu. „Obvinenia proti môjmu otcovi boli od začiatku jednostranné,“ cituje Ensu portál Aol. Ako pokračovala, časom obvinenia len naberali na rozmeroch a bola svedkom toho ako sa povedať jej otca a jeho práca rúca bez jediného dôkazu. Ako dodala, verí v otcovu nevinu a podiele rasizmu na škandále.

Navyše, podľa Ensy jej otca verejne lynčovali médiá a spoločnosť, ktorá stále verí, že Afroameričania znásilňujú biele ženy ho už dopredu odsúdila. Jej rodine vraj nič iné neostávalo len sa dvojakému metru prizerať.