Po štvornásobnej liečbe závislosti od alkoholu, ktorým sa český herec Oldřich Kaiser (64) preslávil rovnako ako skečmi v šou Možno príde aj kúzelník, nemal v branži dlho na ružiach ustlané. V práci mu navyše dlho bránila aj zákerná borelióza. Zdá sa však, že vďaka „odvykačke“ a po boku novej partnerky Dáši Vokatej (65) sa naučil sekať dobrotu. Odráža sa to aj na jeho pracovnej vyťaženosti.

Dostal ďalšiu šancu

Výrazne zostarnutý umelec Oldřich Kaiser najnovšie narozprával audio knihu podľa námetu slávneho filmu Cesta do praveku. „Po tom, čo som tento film videl prvýkrát, prestal som chodiť do školy. Kašľal som na učenie a vydal som sa po rieke Nise, ktorá preteká Libercom, hľadať tribiolity. Po dvoch dňoch ma zadržala hliadka VB a vrátili ma rodičom. V škole mi za to dali dvojku zo správania a doma zákaz sledovanie televízie,“ zaspomínal si herec nostalgicky.

Revolučné triky

Cesta do praveku filmového kúzelníka Karla Zemana sa v čase jeho vzniku v roku 1955, stala prelomovým filmom a dobrodružnou legendou českej i svetovej kinematografie. Vtedajšia generácia detí sa vďaka tomuto príbehu zoznámila po prvýkrát s minulosťou našej planéty. Vďaka na tú dobu unikátnym trikom, videli na plátne rastliny a dinosaurov v pohybe. Pridanou hodnotou audio knihy je, že tvorcovia na nahrávke zachovali pôvodnú filmovú hudbu, zvukové efekty, dokonca aj niektoré dialógy.