Prezidentský kandidát Andrej Kiska bude sledovať sobotný priebeh volieb hlavy štátu cez zamrežované okno cely vyšetrovacej väzby. Jeho štáb už hľadá v blízkosti Justičného paláca v Bratislave vhodné priestory, kde by sídlil počas samotných volieb a sčítavania hlasov. Podľa kuloárnych informácií to môže trvať aj niekoľko hodín, keďže sa stratil USB kľúč s oficiálnymi výsledkami volieb.

Andreja Kisku zatkla polícia v utorok dopoludnia v rámci starostlivo pripravenej bezpečnostnej akcie. Vyšetrovateľ tak konečne získal jednoznačný a nevyvrátiteľný dôkaz, že prezidentský kandidát Kiska patrí k sekte scientológov.

Mnohí čitatelia majú ešte v živej pamäti, keď pred niekoľkými dňami Robert Fico obvinil svojho súpera, že je scientológ. Toto svoje obvinenie hneď aj dokázal nevyvrátiteľným faktom: „Jedna z vašich firiem sa volá Triangel. Znakom scientologickej cirkvi je triangel,“ povedal.

Napriek tomu vyšetrovateľ s príkazom na zadržanie Kisku stále otáľal. Karta sa obrátila, keď sa polícii podaril bravúrny kúsok - priamo vo vozidle Andreja Kisku našla a zhabala ako dôkaz symbol scientologickej cirkvi, ktorý mal ukrytý v kufri. Zrejme predpokladal, že tam ho nikto nenájde.

Sudca vydal rozhodnutie o uvalení väzby z obáv pred možným útekom, keďže obvinený sa istý čas zdržiaval v Amerike. Takisto je možné, že by ovplyvňoval svedkov. „Už aj tak ovplyvnil až príliš veľa ľudí,“ povedal off record.

Do akcie sa zapojila aj tajná služba, ktorá považuje scientológov za bezpečnostné riziko pre štát. Rada obrany štátu vydala pokyn, aby polícia čo najskôr zadržala všetkých prívržencov scientológie.

Na Slovensku odštartovala najrozsiahlejšia pátracia akcia, počas ktorej budú kontrolovať všetky vozidlá a hľadať v nich ukryté scientologické symboly. Podľa posledných odhadov sa na našom území zdržiava približne 2,4 milióna scientológov, teda takmer toľko, koľko je u nás evidovaných motorových vozidiel.