To bolo jediné, na čom sa zástupcovia krajín Únie dohodli. Prvou spornou otázkou bol počet členov posádky. Nemecký návrh, aby každú krajinu zastupoval jeden člen na desať miliónov obyvateľov, odmietli menšie krajiny. Napríklad Slovensko by podľa tohto kľúča nevyslalo na Mars ani jedného človeka, iba niekoľko orgánov vhodných na transplantáciu - obličku, mozog či pečeň. Slovenský zástupca protestoval, vraj únik mozgov zo Slovenska je beztak veľký a nemožnosť poslať na Mars z našej krajiny pečeň dokumentoval štatistikou o spotrebe alkoholu u nás.

Neprešiel ani návrh, aby každú krajinu zastupoval jeden astronaut. Krajiny, kde sa nehovorí po anglicky, presadili, aby s každým astronautom šiel tím dvadsiatich šiestich tlmočníkov, čo let na Mars predražilo päťstonásobne, ale vzhľadom na kvitnúcu ekonomiku Únie to bol detail, veď, ako poznamenal poľský delegát, Únia míňa peniaze aj na väčšie sprostosti. Ako príklad uviedol požiadavku Grécka, aby okrem prídelu na prípravu kozmonauta a tlmočníkov dostávalo ročne 120 miliárd eur ako odmenu za to, že je kolískou európskej civilizácie, dalo svetu demo­kraciu a ouzo. Sporných otázok bolo viac, preto sa konalo niekoľko samitov, výsledkom každého bola dohoda o ďalšom samite.

Po rokoch samitov sa konštruktéri pustili do práce. Menší rozruch vyvolala otázka, čo bude toľko ľudí na Marse jesť, ale Holanďania ponúkli, že tam budú pestovať zeleninu. Na námietku Bulharov, že na Marse nie je úrodná pôda ani teplo, Holanďania uviedli, že v tisíckach skleníkov už dlho pestujú zeleninu bez úrodnej pôdy a slnka a úspešne ju vyvážajú do celej Európy - samit ich návrh schválil.

Menší konflikt sa zrodil po príchode Kataláncov, ktorí odmietli byť súčasťou španielskej posádky, chceli vlastnú. Za pomoci miernych donucovacích prostriedkov ich ochranka vyviedla z budovy a tých, ktorí za svoje falošné hrdinstvo zaplatili životom, vyniesla v modrých plastových obaloch so žltými hviezdami.

Kozmická megaloď napokon odštartovala z kozmodrómu Bajkonur. Dvanásť miliónov kilometrov pred cieľom sa zbavila príťaže, keď do voľného kozmického priestoru nedobrovoľne odišli britskí členovia posádky, ostatní im zaželali šťastný brexit a návrat na Zem.

Koráb po troch rokoch letu pristál na červenej planéte. Po vystúpení z lode jej nemeckého veliteľa zarazilo, že Mars nie je nevľúdny a neúrodný, ale obývaný a kvitnúci - na ryžových políčkach tam už pracuje päť miliónov Číňanov odhodlaných splniť závery ostatného zjazdu Komunistickej strany Číny.