Tí starší sa na ňu budú pamätať z Bratislavskej lýry, tým mladším asi jej meno veľa nepovie. V každom prípade, Alla Pugačevová je ruská megastar, ktorá tento pondelok oslávila sedemdesiatku. Kanál televízie ORT1 jej dal na obrazovke priestor minulú sobotu celé popoludnie a denník Komsomolskaja Pravda napísal čo to aj o jej finančných pomeroch, z ktorých sa vám zakrúti hlava. Časopis Forbes totiž peniaze, ktoré zarobila počas svojej kariéry vyčíslil na približne sto miliónov dolárov.

Zámok pri Moskve, kde Alla s mužom a deťmi býva
Zámok pri Moskve, kde Alla s mužom a deťmi býva
Zdroj: Internet

Ale pekne, postupne. V časoch Sovietskeho zväzu, keď vystupovala pred plným štadiónom, dostala za vystúpenie - 8 rubľov, v prepočte 80 Korún československých. Túto stredu mala jubilejnú šou v Kremeľskom paláci. Lístky sa, samozrejme, predali hneď v prvý deň a potom sa dali zohnať len u priekupníkov, a to od 200 do 400-tisíc rubľov, čo je od 2700 do 5500 eur. Hovoríme o lístkoch, nie o honorári!

Šou by podľa Komsomolskej Pravdy mala stáť 8 miliónov rubľov, čo je približne 112-tisíc eur. Alla by mala dostať „niekoľko miliónov eur“. Pre iných ruských umelcov je to len číri sen.

S manželom na vlaňajšej premiére v Moskve
S manželom na vlaňajšej premiére v Moskve
Zdroj: Profimedia

Ale Alla je Alla. Za koncert v regiónoch, kde ľudia naozaj nemajú toľko peňazí ako v Moskve, jej ponúkajú ako minimum 100-tisíc eur. Lenže, ona tam nateraz nemá záujem vystupovať, pred pár rokmi sa oficiálne vzdala svojej kariéry. Možno práve to zvýšilo záujem o jej koncerty ešte viac. Oveľa lepšie sú jej honoráre, ak sa zúčastní koncertu spolu s viacerými umelcami - vtedy dostáva najmenej 300-tisíc eur.

Do čoho vráža peniaze ruská diva?

„Predovšetkým do nehnuteľností,“ píše Komsomolskaja Pravda. Vlastní „legendárny byt“ na Tverskej ulici, hlavnej moskovskej triede, ktorý môže mať hodnotu približne 1,1 milióna eur. Okrem toho má byt na Arbate, čo je ďalšia vychytená časť Moskvy, jeho cenu odhadujú na 4,1 milióna eur. Má aj chatu v Podmoskovskej oblasti, ktorú si nechala postaviť začiatkom 90. rokov - trojpodlažný dom s rozlohou 1000 metrov štvorcových. Jeho cena? „Okolo milióna amerických dolárov.“ No a potom je tu ešte zámok v dedine Grjaz - „jeho hodnota nemôže byť nižšia ako 12 miliónov dolárov.“ Aj keď jej ho nechal údajne za vlastné peniaze postaviť jej súčasný o pár desiatok rokov mladší manžel.

Najväčšia ruská hviezda
Najväčšia ruská hviezda
Zdroj: Profimedia

Vlastnila aj byt na Cypre, ale predala ho. A predala aj dom na Miami, pretože ju už dlhšie lety obťažujú.

Komsomolskaja Pravda sa zmieňuje tiež o vozovom parku Ally Pugačevovej: „Nie je veľký, zato slušný. Obľúbené auto hviezdy je Mercedes Pullman zlatej farby, ktorý jej daroval bývalý starosta Moskvy Jurij Lužkov. Okrem toho vlastní Roll royce Phantom, ktorý má hodnotu okolo milióna eur.“

A keďže je Alla Pugačevová v penzijnom veku, dostáva aj dôchodok. Ten činí 47-tisíc rubľov (okolo 650 eur), z ktorých 30-tisíc rubľov jej pridal starosta Moskvy. Tieto peniaze však dáva na dobročinné účely, posiela ich svojim fanúšikom - invalidom alebo pomáha zabudnutým kolegom od fachu.