Tak ako vlani, aj tento rok má slovenská vláda problémy. Únos Vietnamca spôsobil napätie medzi koaličnými stranami. Exminister vnútra Robert Kaliňák dookola vysvetľuje, rovnako ako jeho kolegyňa, ktorá po ňom zdedila rezort - Denisa Saková. Kým Dankova SNS skôr vyčkáva, ako sa zamotaný problém vyrieši, Bugárov Most-Híd mal ostré vyjadrenia. Pohrozil pádom koalície, ak by sa dokázalo, že Slovensko únoscom vedome pomáhalo.

Vlani zas politikov trápili eurofondové škandály na ministerstve školstva a následné vypovedanie koaličnej zmluvy Andrejom Dankom. Zdá sa však, že dovolenkové obdobie si poslanci užívajú napriek nepríjemnostiam v politickom lete.

Zostávajú blízko

Predseda vlády Peter Pellegrini si podľa tlačového odboru dlhšiu dovolenku v zahraničí tento rok nezvolil. „Premiér si nepotrpí na drahé zahraničné dovolenky, leto najradšej trávi na Slovensku, pretože aj tu máme krásnu prírodu, do ktorej rád chodí a ktorá, žiaľ, stále ostáva pre mnohých na Slovensku neznáma či podceňovaná,“ napísali a pripojili niekoľko fotografií usmiateho šéfa vlády pri vodopáde alebo v lesíku.

Slovenský turista: Premiér Peter Pellegrini volil prechádzky po prírode.
Slovenský turista: Premiér Peter Pellegrini volil prechádzky po prírode.
Zdroj: Archív

Blízko Bratislavy zostáva aj preto, že na stôl sa mu každú chvíľu valia problémy? Vraj aktuálna situácia nemá s obľubou turistiky po vlasti nič spoločné. „Za tie roky v politike sa naučil počkať na skutočné fakty a nepodliehať hneď hystérii, ktorá sa často okolo problému najprv vytvorí a potom sa ukáže, že všetko bolo inak. Situáciu okolo Vietnamca nepovažuje za vládnu krízu, je však naozaj dôležité objasniť všetky okolnosti, až potom vyvodzovať závery,“napísali.