Málokto z bežných módnych konzumentov si dokáže PVC materiál predstaviť ako kus oblečenia. Transparentný plast sa už nejaký ten rok aplikuje na kabelky. Módny je už aj na topánkach. Vyrábajú sa z neho rukavičky, ale aj sukne či kabáty. Vami zvolenú časť tela zahaľuje a zároveň odhaľuje. Unikátny kus oblečenia si našiel svojich fanúšikov.

Zaujímavé, ale nepraktické

Priehľadný polyuretán sa v súčasnej móde stal medzi blogerkami veľkým hitom. Skvele vyzerá na fotení, módnej prehliadke, praktické využitie však asi nemá. Byť celý deň v kancelárii oblečená v podobnej vychytávke určite nie je príjemné. Móda sa už niekoľkokrát v minulosti stretla s transparentným oblečením. Príkladom môže byť ikonická motorkárska bunda od Comme des Garçons, šialené kolekcie francúzskej značky Wanda Nylon alebo priehľadné členkové čižmičky na podpätku britskej značky EGO, v ktorých sa niekoľkokrát ukázala Kendall Jennerová. A klasický pršiplášť si už od detstva iný ako žltý alebo priehľadný nepamätáme.

Základ prehliadky

Pred časom ikonická značka na ňom postavila svoju šou. V parížskom Grand Palais predstavil kolekciu pršiplášťov a iného oblečenia do dažďa kompletne v priehľadnom šate. Najväčšiu vlnu záujmu vyvolali vysoké čižmy, ktoré si s najväčšou pravdepodobnosťou budú môcť dovoliť iba tí najbohatší. Všetky kúsky sú, samozrejme, z plastu. Módni kritici zhodnotili prehliadku samými chválami. Podpísal sa pod ňu dnes už zosnulý módny génius Karl Lagerfeld.

Doplnok: Opasok, ktorý hneď upúta.
Doplnok: Opasok, ktorý hneď upúta.
Zdroj: JP Yim

Dáždnik je staromódny

Jar pomaly, ale isto odchádza a my už máme za sebou dokonca prvé výdatné dažde. Ak ste mali tú smolu a ocitli ste sa zoči-voči hustým kvapkám a silnému vetru, viete, že dáždnik vás neochráni. Zato pršiplášť môže byť neoceniteľným spoločníkom do dažďa. Je to nielen trendy, ale aj praktický doplnok. Vyskúšajte si niektorý z klasických pršiplášťov a garantujeme vám, že dáždniku dáte navždy zbohom.