Navonok malý, v skutočnosti nezanedbateľný skutok spolupatričnosti sa podaril matke so synom. Pred svoj dom postavili drevenú skrinku. Pomýlili by ste si ju s poštovou schránkou. Listy v nej však nehľadajte.

V takzvanej požehnanej skrine sa toho nachádza veľa. Teda, pre jedného sú to veci každodennej potreby, pre iného znamenajú prežitie. Tí menej šťastní totiž v skrinke nájdu konzervy s jedlom, ale aj zubnú pastu pre svoju potrebu.

Komunitná výpomoc

Ten, ktorý trpí nedostatkom si zo skrinky zoberie to potrebné, ten, čo má prebytok, môže do skrinky vložiť zásoby. Prosté a láskavé. „Dáte tam jedlo pre bezdomovcov, ktorí nemajú dostatok peňazí na nákup potravín v obchodoch,“ vysvetľuje princíp fungovania otvorených boxov požehnania 6-ročný Preston, cituje ho spotlightstories.co.

Len, čo si  charitatívnu skrinku Maggie a jej syna všimli médiá, prišla reakcia, ktorú Maggie nečakala. Vo Veľkej Británii začali v susedských komunitách vyrastať ďalšie a ďalšie požehnané skrinky. Maggie podľa svojich slov chcela zvýšiť povedomie o pomoci ľuďom, ktorí to potrebujú. Hromadná reťazová reakcia ju teší. Skutočne nasledovaniahodný počin.

„Vezmi si požehnanie, ak to potrebuješ. Nechaj požehnanie, keď môžeš,“píše sa na skrinke, ktorej zásoby pravidelne kontrolujú, aby sa nestalo, že ostane prázdna.