Dom, v ktorom prútikom v rukách čarodeja využívajúceho tú najtemnejšiu mágiu, Lorda Voldemorta, zahynuli rodičia Harryho Pottera je na predaj už od vlaňajšieho augusta. Hoci má čarodejnícka sága J.K.Rowlingovej milióny fanúšikov, o dom, v ktorom sa nakrúcala scéna z prvej časti posledného dielu Harry Potter a Relikvie smrti, sa kupci netrhajú. Možno pre cenu a možno preto, že navonok vyzerá ošarpane.

V Godricovej úžľabine

Dom sa nachádza vo fiktívnej dedinke Godricova úžľabina, kde sa narodil i excentrický riaditeľ Rokfortu Albus Dumbledore. Reálne dom s názvom De Vere stojí v Lavenhame v britskom Suffolku.  

Na prvý pohľad ide o ošarpanú búdu. Vo vnútri však ukrýva príjemných šesť spální a dve kuchyne a má i historickú hodnotu. Dom je zo 14. storočia a podľa portálu House and Garden, meno De Vere odkazuje na bohatú rodinu a je tu predpoklad, že dom navštívil Henry VII. počas loveckého výletu v roku 1498.

Najfotografovanejšie dvere

Dom je rozdelený na dve krídla. Interiér je stredoveký s Tudorovskými prvkami, vrátane krbov, nástenných malieb, točitého schodiska s vyrezávaným zábradlím. Za domom je pekná záhrada. Dom stojí 995-tisíc libier, čo je v prepočte vyše milión stotisíc eur.

Podľa istých informácií, ide o druhé najfotografovanejšie vstupné dvere  v Spojenom kráľovstve. Tými prvými sú dvere na Downing Street 10, kde je oficiálne sídlo britského premiéra.