JFK a Marilyn Monroe

John F. Kennedy bol 35. americkým prezidentom. V úrade bol od roku 1961 do 1963, kedy ho zastrelil atentátnik. John mal len 46 rokov. Hoci JFK bol považovaný za záletníka, s jeho menom sa spájajú hlavne dve ženy – jeho reprezentatívna manželka Jackie a hollywoodska herečka Marilyn Monroe, ktorá vrtuľníkom utiekla z nakrúcania filmu, aby mu mohla zaspievať k narodeninám Happy Birthday, Mr President.

John sa však kvôli blonďavej sexbombe rozvádzať nechystal. Navyše mala pomer aj s jeho bratom Robertom. Šťastie však nenašla ani v jeho náručí. Labilnú herečku našli predávkovanú vo svojom dome.

Kennedyovci: Na oko šťastný, bezstarostný pár.
Kennedyovci: Na oko šťastný, bezstarostný pár.
Zdroj: pinterest

Kennedyovci: Na oko šťastný, bezstarostný pár. Foto: pinterest

Nad jej smrťou však visí otáznik. Špekuluje sa, že ju zavraždili. Bola nebezpečná pre klan Kennedyovcov, pretože vedela príliš veľa. Podľa jednej z kníh o Marilyn mali za jej smrťou stáť Robert Kennedy, jeho švagor a herečkin psychiater, ktorý jej mal priamo do srdca pichnúť smrtiacu injekciu. Jej smrť zostane už navždy pod rúškom tajomstva.

Marylin Monroe
Marylin Monroe
Zdroj: Profimedia.sk

Marilyn Monroe: Čaru sexbomby neunikol John F. Kennedy ani jeho brat Robert, časom sa pre nich stala nepohodlná. Foto: profimedia.sk

Pokračovanie na ďalšej strane