„Krajina nádherných miest a majestátnych hradov, Slovensko je jednou z najpozoruhodnejších európskych krajín, hoci ju mnohí umiestňujú na vedľajšie miesto v regióne,“ píše do cestovateľskej sekcie na webe svetoznámej americkej spravodajskej stanice CNN bloger brázdiaci strednú Európu a Ukrajinu Pavlo Fedykovych.

„Táto skromná destinácia, často turistami prehliadaná, je oveľa pokojnejšia ako susedná Česká republika, ale rovnako bohatá, čo sa týka architektonickej veľkoleposti. Slovensko sa tiež môže pochváliť horskou oblasťou, ktorá môže súperiť s Alpami a je pritom výrazne cenovo dostupnejšia ako Rakúsko, s ktorým Slovensko hraničí,“ chváli Slovensko cestovateľský bloger a odporúča k nám pricestovať a navštíviť týchto 11 miest.

Bratislava

Mladšia sestra Viedne a Prahy, ktorá zdieľa časť histórie s Budapešťou, z čias nadvlády Uhorska. Bratislava sa pred 25 rokmi stala hlavným mestom a podľa CNN „je nepochybne jedným z najzaujímavejších pohraničných miest v Európe. Či už kráčate úzkymi chodníkmi Starého Mesta s výhľadom na prepracované fasády historických domov alebo objavujete grandiózny Bratislavský hrad, jeden hlavných symbolov hlavného mesta, Bratislava nesklame.“ Možno tu navštíviť zaujímavé múzeá, paláce, kostoly i najzachovalejšiu časť mestského opevnenia – Michalskú bránu.

Bratislavský hrad
Bratislavský hrad
Zdroj: MATEJ KALINA

Pol hodiny jazdy od centra, v sútoku Dunaja a Moravy, nájdete slávnu zrúcaninu hradu Devín, jedného z najstarších hradov v krajine. Popri nádhernom výhľade na okolitú krajinu sa dozviete o búrlivej histórii.

Romantika na Devíne
Romantika na Devíne
Zdroj: MATEJ KALINA

Ako tip CNN, čo sa týka najlepšieho výhľadu na mesto, v tomto smere len ťažko možno poraziť pohľad z vrcholu mosta SNP, známeho ako UFO, kvôli neobvyklému dizajnu. Z tohto miesta máte Staré Mesto a Bratislavský hrad ako na dlani.

Symbol Bratislavy: Most SNP s reštauráciou, ktorej ľudia vravia lietajúci tanier alebo UFO.
Symbol Bratislavy: Most SNP s reštauráciou, ktorej ľudia vravia lietajúci tanier alebo UFO.
Zdroj: Juraj Roščák