Vojvodkyňa z Cambridge rada recykluje svoje oblečenie, aj to tehotenské. Vojvodkyňa zo Sussexu predviedla svoje prvé materské oblečenie v plnej paráde na kráľovskom turné. Zakladateľka značky Seraphine, módy pre budúce mamičky, Cecile Reinaudová ponúkla pre portál InStyle.com nový pohľad na Meghanine tehotenské oblečenie.

Pastelová Kate, šik Meghan

„Vo všeobecnosti si myslím, že ženy sa aj počas materstva snažia zostať verné svojmu štýlu,“ hovorí Reinaudová a pokračuje na margo šatníka Meghan: „Myslím, že uvidíme trendy, ktoré nám už ukázala, čiže monochromatické oblečenie, bez nejakých potlačí, štruktúrované tvary, šaty na telo, občas mierne androgýnne oblečenie, či už nohavice alebo kostýmy.“

„Nemyslím si, že by Meghan náhle zmenila štýl a začala nosiť oveľa viac pastelových farieb, čo je skôr štýl Kate. Pre Kate boli vždy typické pastelové farby a kvetinové vzory a Meghan je viac šik.“ Čo je zaujímavé, napriek rozdielom v obliekaní švagrín, jednu vec počas tehotenstva, čo sa týka oblečenia, zdieľajú – kratšie sukne.

Kate, vojvodkyňa z Cambridge, v čase, keď čakala potomka.
Kate, vojvodkyňa z Cambridge, v čase, keď čakala potomka.
Zdroj: WPA Pool
Meghan ukázala štíhle nohy.
Meghan ukázala štíhle nohy.
Zdroj: TASR

Trik je v pančuškách

Kate si počas svojich troch tehotenstiev niekoľkokrát dovolila dĺžku sukne nad kolená, akú normálne nenosí. V zime volila nepriehľadné čierne pančuchu s kratšími šatami. Keďže nohy nemala holé, dĺžka sukne, resp. jej krátkosť nepôsobila, že by neplnila kráľovské dekórum. Reinaudová očakáva, že obdobne bude chodiť aj Meghan, keďže sa čochvíľa ochladí.

Kráľovské budúce mamičky sa vyhýbajú materským nohaviciam, v prípade Meghan je tu však veľká šanca, že sa odváži byť nekonvenčná. Nohavice sú totiž súčasťou jej šatníka, niekoľko modelov využila i na nedávnej kráľovskej služobke. Podľa Reinaudovej má veľmi tenké nohy a obtiahnuté nohavice na nej dobre fungujú. Vzhľadom na to, že je útlej postavy, je pravdepodobné, že bude mať výrazné tehotenské bruško. Podľa odborníčky zvýraznenie nôh a paží je dobrý trik, ako vyčarovať peknú siluetu.

Nohavice sú súčasťou Meghaninho šatníka.
Nohavice sú súčasťou Meghaninho šatníka.
Zdroj: TASR

Výzva

Kráľovský protokol sa týka i módy, v čase tehotenstva sa však zdá byť trošku benevolentnejší. Reinaudová si myslí, že v čase tehotenstva existuje v dress code trochu väčšia sloboda a ľudia sú na tehotné ženy menej kritickí. „Vždy je to o rovnováhe, byť elegantná, odvážna, ale nie príliš sexy.“

Odborníčka radí, že ak budúce mamičky zvolia kratšiu dĺžku sukne, mali by zahaliť ruky a nohy, tak budú atraktívne, ale nie príliš sexy, čo by mohlo vyvolať vlnu kritiky a budúce mamičky zahanbiť. Keď si Meghan obliekla v posledný deň kráľovského turné po Austrálii čiastočne transparentnú sukňu, okamžite to vyvolalo vlnu nevôle.