Pre milovníkov talentových súťaží je britský filmový, hudobný a televízny producent Simon Cowell bezpochyby veľmi známou osobnosťou. Sympatický, ale nemilosrdný porotca, tvrdý kritik hlavne neschopných kúzelníkov a nie veľmi talentovaných adeptov na pódiu. Napriek tomu, alebo práve preto, si ho zamilovalo množstvo televíznych divákov a jeho "YES" je pre súťažiacich často tým najdôležitejším ohodnotením.

Simon Cowell v rozhovore s novinármi počas nakrúcania talentovej súťaže X Factor.
Simon Cowell v rozhovore s novinármi počas nakrúcania talentovej súťaže X Factor.
Zdroj: Anthony Devlin

Dobieha ho vek?

V posledných ročníkoch sa však tento vitálny muž so širokým úsmevom začal badateľne zaokrúhľovať a zdá sa, že ho vek dobieha. Preto sa rozhodol dramaticky zmeniť svoj životný štýl. Klobásy, hamburgery, aj jeho obľúbené lekvárové koláče, ktoré mu donedávna pripravovali jeho osobní kuchári kamkoľvek zamieril, sa stali minulosťou. Z drsného, nedisciplinovaného búrliváka sa stáva prísny vegetarián. A nielen to. Zvoľnil aj vysoké pracovné nasadenie a pripravuje sa na neveselú realitu - že tento rok oslávi šesťdesiatku. Chce byť zdravší a vyzerať lepšie. Ako nakoniec každý.

V rozhovore s redaktorom britského denníka The Sun si zažartoval: "Na stupnici krásy od jedna do desať som sa niekedy pohyboval okolo osmičky. Teraz som na jedenástke!"

S takouto sebakritikou by určite mnohé dámy nesúhlasili, faktom však je, že výzor Simona Cowella už nie je čo býval a niekdajšia energia, ktorá z neho sálala, akoby sa stratila.

Simon Cowell sa vzdal mäsa, mliečnych výrobkov , pšenice aj cukru.
Simon Cowell sa vzdal mäsa, mliečnych výrobkov , pšenice aj cukru.
Zdroj: Profimedia

Kompletná očista

Príčinou dramatickej zmeny životného štýlu samozrejme nie je len túžba po peknej postave. Hudobný magnát sa už pohyboval vyslovene na hrane. Rozhodne neviedol život, ktorý by bol  vzorom zdravej životosprávy. Podľa The Sun hojne fajčil, pil, pracoval do úmoru, žil ako upír a spávať chodieval až ráno. Keď sa pred necelými dvoma rokmi uprostred noci zosypal zo schodov, skončil v nemocnici. Aby toho nebolo málo, lekár mu po vyšetreniach oznámil, že má alergiu prakticky na všetky potraviny. Bol teda najvyšší čas, aby sa dal dohromady. Keď skončilo posledné nakrúcanie Britain´s Got Talent, začal Simon konať.

"Môj priateľ, doktor, ma poslal k špecialistovi a jeho vysvetlenie mi dávalo zmysel. V priebehu 24 hodín som kompletne zmenil diétu a už sa nechcem vracať naspäť. Človek sa cíti lepšie, vyzerá lepšie," vysvetlil novinárom.

Z jedálneho lístka vyhodil mäso, mliečne výrobky, pšenicu, cukor a pravdepodobne dá zbohom aj rybám. Pivo a cigarety, ktoré tak obľuboval, by mali mať označenie "príležitostne".

"YES" od Simona Cowella si súťažiaci cenia najviac.
Zdroj: TV JOJ

Už po týždni sa cítil lepšie

Upustenie od zlých návykov nakoniec nebolo pre Cowella také ťažké ako očakával. "Bolo to jednoduchšie, ako si myslíte,"cituje ho The Sun. "Keď som ráno jedával jogurt, teraz vyberám ten z mandľového mlieka. Mandľové mlieko si dávam aj do čaju. Jem veľa zeleniny ale len niektoré druhy ovocia, pretože sú také druhy, čo majú v sebe viac cukru než plechovka koly."

Ako pokračuje, keď sa mu podarilo tento kolotoč zdravého životného štýlu rozbehnúť, začal si ho nakoniec užívať. Zvlášť keď pozitívne výsledky zaznamenal už v priebehu týždňa. "Pomohlo mi to lepšie spať, vstávam menej unavený, mám viac energie, lepšie sa sústredím."

Spomína, že najťažšiu skúšku prežíval počas lyžovačky, keď si jeho päťročný syn objednal pizzu. "Hľadel som na tú pizzu hladnými očami asi tri minúty a v hlave mi znelo: Oh Bože, toto nesmiem urobiť! A neurobil som."

Jeho priateľka 41-ročná Lauren Silvermanová je ohľaduplnejšia než Eric. Podporuje ho a sama pre neho mení svoje zvyky. "Keď niekde sedím a mám pred sebou misu zeleniny, nestane sa, že by si prisadla jediac pizzu. To by bolo kruté!"

Obľúbený porotca je rozhodnutý vydržať. Dokonca uvažuje o tom, že sa vzdá aj svojho obľúbeného piva Corona Light. "Musím s tým skončiť," zveril sa britskému denníku. "V mojej práci musím byť fit, byť na pulze, byť nemilosrdný a mať čistú myseľ."

Naj momenty nekompromisného Simona Cowella v talentových šou >>