Deti Davida Turpina (57) a Louise Turpinovej (49) prezývali spolužiaci upíry zo ságy Twillight. Do školy totiž chodili stále bledí a hladní. Teraz ich rodičia čelia obvineniam z mučenia a ohrozenia maloletých.

  • Netradičná cestovka: Bezdomovci, bývalí narkomani a prostitútky vám 
ukážu, ako vyzerá „ich“ Praha
Navonok šťastná rodina: Doma tyrania.
Navonok šťastná rodina: Doma tyrania.
Zdroj: facebook

Trinásť detí vo veku od dvoch do dvadsiatich deviatich rokov našli záchranári v dezolátnom stave v zatemnenej miestnosti vyhladované a podvýživené, nasilu pripútané k posteliam. Príbeh ako z hororu je však skutočnosťou, ktorá zasiahla celú Ameriku. Susedia tvrdia, že o žiadnych uväznených deťoch ani len netušili – o zlej finančnej situácii manželov Turpinovcov však vedeli porozprávať.

Títo rodičia týrali svojich trinásť detí
Títo rodičia týrali svojich trinásť detí
Zdroj: facebook
  • Naše platy rástli najviac za šesť rokov. Ktoré profesie si prilepšili najviac? Budete prekvapení
  • O tieto platy sa lekári boja: Zárobky v slovenských nemocniciach vám vyrazia dych!

Na Facebooku šťastná rodina

Aj keď otec rodiny zarábal ako inžinier takmer 140 000 dolárov ročne, rodina v roku 2011 vyhlásila bankrot, bankám dlhovali takmer pol milióna dolárov. V nedeľu ráno po naliehavom telefonáte na oddelenie miestnej polície vstúpil do domu hrôzy. 17 ročná sestra sa vymanila zo zajatia, ukradla mobil a nahlásila, že ju aj jej súrodencov držia v domácom väzení vlastní rodičia. Priviazané reťazami k posteli, neschopné pohybu, bez vody a jedla. Dievča v telefóne prosilo policajtov, aby rodičov zatkli. Po nájdení policajtmi boli deti okamžite prevezené do nemocnice, podľa miestnych zdrojov v katastrofálnom stave – špinaví, podvýživení a dehydrovaní. O tom, že niektoré deti existujú, nevedeli dokonca ani susedia. Von vychádzali zväčša na rodinné výlety, z ktorých navonok šťastné fotografie uverejňovali rodičia na sociálnych sieťach. Nikto ani len nepochyboval, že za múrmi veľkého kalifornského domu sa deje niečo nezvyčajné.