Ťažký boj o alimenty zvádzajú ešte stále manželia Paroubkoví. Aj keď sú Jiří a Petra už viac ako rok a pol v rozvodovom konaní, súkromná a pracovná špina stále vychádza na povrch. Dôvod? Ako inak, peniaze.

Má, čo chcel! Paroubková dopísala meno svojho manžela do katastra nehnuteľností.
Má, čo chcel! Paroubková dopísala meno svojho manžela do katastra nehnuteľností.
Zdroj: Profimedia

Kúzlo mozgu vyprchalo

Jiří Paroubek (66) je ovenčený prívlastkom bývalý takmer v každej životnej sfére. Bývalý vrcholový politik, bývalý premiér, bývalý šéf sociálno-demokratickej strany. Už rok a pol sa s manželkou Petrou snaží, aby bol aj bývalý manžel. Kvôli štíhlej blondíne opustil manželku Zuzanu. „Presťahoval sa ku mne do bytu, nejazdili sme luxusnými autami, dovolenky boli veľmi sporadické,“ spomína na začiatky Petra. Najznámejší je azda jej výrok, že ju na o dvadsať rokov staršom chlapovi zaujal jeho sexi mozog. Po desiatich rokoch vzišla z ich zväzku dcéra Margarita Eliška, počas rozvodového konania zverená do plnej starostlivosti matky. S tým spojené alimenty sú kameňom sváru – český expremiér totiž priznal oficiálne príjmy 45 tisíc korún mesačne. Manželke a dcére mu súd priklepol prispievať desaťtisíc. Pre ženu zvyknutú bývať v luxusných nehnuteľnostiach, mať vlastného šoféra či domy v Grécku a Prahe to je rana pod pás. Aj keď jej to právnici neodporúčali, rozhodla sa prehovoriť priamo v médiách. A padali závažné obvinenia.

Paroubková s dcérou Margaritkou. Je zverená výhradne do jej starostlivosti.
Paroubková s dcérou Margaritkou. Je zverená výhradne do jej starostlivosti.
Zdroj: Profimedia

Naťahovačky

Prominentný pár viedol viac – menej pokojné manželstvo. Aspoň navonok. „Ja som zdravý človek, ale spolužitie s manželom, ten posledný rok a pol mi dal zabrať. Myslím, že práve kvôli tomu som dostala krvácanie do mozgu,“približuje vzťahy Petra. A, podľa jej slov, nešlo len o fyzické prejavy. „Začala som byť paranoidná, rovnako ako manžel. Mám dôkazy, že strach o vlastný život mám oprávnene,“ načrtla terajšiu situácia. Neodbytný redaktor spovedal blondínku, kým mu neprezradila aspoň časť tromfov, ktoré chce ešte pri rozvodovom konaní využiť. „Manžel dostával od známych ľudí milióny korún. Išli mimo oficiálne účty. Mám na to aj dôkaz – v našom dome v Grécku som našla denník, kde si niektoré transakcie zaznamenával. Potom rôzne nahrávky a podobne,“ zaznelo na videu. Niekoľko dní bolo ticho, k veci sa však už na osobnom blogu vyjadril expremiér. „Vypočul som závažné vyjadrenie mojej budúcej bývalej manželky Petry o údajnej trestnej činnosti. Podobne, ako pred rokom v seriáli svojich rozhovorov v bulvároch venovaných mojej osobe, bol jej rozhovor plný zloby a klamstiev. Proste sa nevyrovnala s naším rozchodom, aj keď paradoxne bol z jej iniciatívy. Je mi to ľúto,“ začal zmierlivo. Nič jej však nedaroval, a obvinil ju zo „stykov s kriminálnikmi, ktorým sa ľudovo hovorí aj mafiáni,“.

O nehnuteľnosti a majetky zvádzajú zatiaľ manželia veľký boj.
O nehnuteľnosti a majetky zvádzajú zatiaľ manželia veľký boj.
Zdroj: Profimedia

Blížia sa voľby, a Paroubek sa v dôchodkovom veku snaží opäť dostať do politického sedla. Kandiduje do Senátu a obvinenia z nelegálnych príjmov považuje za účelové znehodnotenie jeho kampane. S atakmi manželky sa nevyrovnáva sám – má pri sebe novú priateľku, bývalú poslankyňu Gabrielu Kalábkovou (41), s ktorou si stihli užiť na francúzskej riviére Saint Tropez, i v Ománe. To sú exotické miesta, na ktorých ich šikovní českí fotografi stihli počas niekoľko mesačnej známosti zachytiť. Spoločne sa ukazujú už aj na oficiálnych udalostiach a spievajú na seba chvály. Celkom slušný život z mesačného príjmu 45 tisíc českých korún.