Tip na článok
Stretnutie Donalda Trumpa s lídrom Kim Jong-unom.

Kim sa na summit vybavil vlastným záchodom: Špióni striehnu i na vodcovu stolicu

Severokórejský vodca nenecháva nič na náhodu. Na summit s americkým prezidentom Donaldom Trumpom si doniesol prenosný záchod. Cudzie rozviedky nemajú šancu.

Galéria k článku (24 fotografií )
Stretnutie Donalda Trumpa s lídrom Kim Jong-unom.
Stretnutie Donalda Trumpa s lídrom Kim Jong-unom.
Donald Trump

Summit Trump-Kim sa zapísal do politických dejín. Ich historicky „prvé rande“ prebehlo v Singapure. Hlavy USA a KĽDR si podali ruky, naobedovali sa, debatovali spolu 38 minút a dohodli sa i na ďalších rokovaniach. Spoločné stretnutie malo za cieľ ukončiť napätie medzi oboma krajinami.

Len taká malá zaujímavosť, Kim Čong-un si na summit doniesol vlastnú prenosnú toaletu. Veď viete, v prípade potreby. Vraj tak chce zabrániť tomu, aby cudzie rozviedky mohli čo-to zistiť o jeho zdravotnom stave, píše juhokórejský denník Čoson Ilbo.

Vlastný trón

Na palube dopravného lietadla z Pchjongjangu boli okrem prenosného záchodu aj nepriestrelná limuzína a špeciálne potraviny. No najkurióznejší je práve prenosný záchod, ktorý „zamedzí potápačom v kanáloch, aby skúmali stolicu najvyššieho vodcu,“ vysvetľuje denník Čoson Ilbo.

„Severokórejský vodca nepoužíva verejnú toaletu, na všetkých cestách ho sprevádza jeho osobný záchod. Vodcove výlučky obsahujú informácie o jeho zdravotnom stave. Preto ich nemôže len tak niekde nechať,“ objasnil pre The Washington Post bezpečnostné opatrenia režimu v KĽDR Lee Yun Keol, ktorý slúžil v ochranke severokórejských diktátorov. V roku 2005 ušiel do Južnej Kórey.

Kimove telesné funkcie idú tiež v režime špeciálnych opatrení. A tak sa stalo, že nech bol singapurský hotel St. Regis, v ktorom diktátora ubytovali, akokoľvek luxusný, na zabudovaný záchod si v ňom Kim nesadol, doniesol si vlastný „trón“.

VIDEO Plus 7 Dní