Francúzsky a americký prezidentský pár spolu povečerali. Pondelková súkromná večera bola začiatkom prvej oficiálnej návštevy francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona v Spojených štátoch. Podľa hostiteľa, hlavy Ameriky, Donalda Trumpa, prebehla „naozaj fantasticky“. Mocným mužom svojich krajín robili spoločnosť ich manželky. Obe elegantné a krásne.

Ako hlavný chod sa podával druh platesy s citrónovým krémom a sezónnou špargľou. Nasledovali plnené cestoviny. Sladkou bodkou bolo čokoládové suflé a čerešňová zmrzlina. Večera sa servírovala v Mount Vernone, v sídle prvého amerického prezidenta Georgea Washingtona v štáte Virgínia. S plnými žalúdkami sa štvorica vrátila do Bieleho domu.

Trendy prvé dámy

Macronovci tak oplatili Trumpovcom ich návštevu spred roka. Americký prezidentský pár bol vo Francúzsku vlani v júli na dvojdňovej návšteve. Riešili terorizmus a Sýriu. Tých, ktorých politika až tak neberie, zaujali skôr outfity prvých dám. Melanie Trumpová zvolila vtedy sýtočervený sukňový kostým. Brigitte Macronová vzácnu návštevu vítala v bielych krátkych šatách so zipsom. Večera sa podávala nemenej štýlovo na vrchole Eiffelovky.

Júl 2017: Trumpovci na návšteve vo Francúzsku pózujú s Macronovcami.
Júl 2017: Trumpovci na návšteve vo Francúzsku pózujú s Macronovcami.
Zdroj: Profimedia

Rovnako ako pred rokom, aj teraz si dali prvé dámy na svojom zovňajšku záležať, veď predsa reprezentujú a šaty robia človeka. Brigitte priletela v ružovom kabátiku, ktorý bol nosným prvkom outfitu.

Brigitte sa najprv ukázala v ružovom kabáte.
Brigitte sa najprv ukázala v ružovom kabáte.
Zdroj: Win McNamee

Brigitte pastelové farby pristanú. Na večeru vsadila na žltú. Šaty a kabát rovnakej farby prepásala čiernou mašľou. Lodičky a kabelku zvolila čierne.

Rovnako doplnky čiernej farby zvolila aj Melanie Trumpová. Tá si obliekla malé čierne šaty spojené s kabátikom. Čiernu nezvolila náhodne, v sobotu bola pochovaná manželka bývalého amerického prezidenta Barbara Bushová.

Prvé dámy sa dokonale nahodili. Melanie v čiernom, Brigitte v žltom
Prvé dámy sa dokonale nahodili. Melanie v čiernom, Brigitte v žltom
Zdroj: Chip Somodevilla

Obe prvé dámy mali rozpustené vlasy. Ich minimalistické outfity im sadli ako uliate. Páni mali rovnako slušivé tmavé obleky. Donalda Trumpa navyše zohrieval predĺžený tmavomodrý kabát.

Jahňacina s orchestrom

Dnes lídri Trump a Macron riešia otázky Sýrie a boja proti terorizmu. V tých sa veľmi nelíšia. Rozdielne názory majú v prípade dohody svetových mocností s Iránom o obmedzení jeho jadrového programu. Kým Macron je za, Trump zvažuje odstúpenie od dohody, ak sa nevyjednajú výhodnejšie podmienky. Nasledovať bude tlačovka. Program vyvrcholí oficiálnou večerou pre 150 hostí. Pochutia si na jahňacine za zvuku orchestra washingtonskej opery.