Sebavedomá blondínka Ivanka Trumpová je druhá z piatich detí amerického magnáta, dnes už amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorú má z prvého manželstva s českou modelkou Ivanou Trumpovou. Budúci prvý muž USA vždy viedol svoje deti, ktoré má s tromi ženami, k úspechu. Najvýraznejší zaznamenala práve jeho 36-ročná dcéra Ivanka, ktorá išla v jeho šľapajách. Absolvovala podnikateľskú školu na Pennsylvánskej univerzite, kde získala titul bakalárky ekonómie. So svojimi bratmi Donaldom mladším a Ericom pôsobí ako výkonná viceprezidentka spoločnosti Trump Organization, ktorú vybudoval ich otec.

Prerazila dovozom z Číny

V roku 2007 sa pustila do podnikania a začala predajom šperkov. Neskôr v roku 2009 sa vydala za majiteľa týždenníka The New York Observer - Jareda Kushnera, ktorému porodila troch potomkov, následne vydala knihu a pokračovala v rozširovaní svojho podnikateľského portfólia. V roku 2014 začala vyrábať aj topánky, kabelky či oblečenie za mierne nadpriemerné ceny. Ivankina značka vytvorila spoluprácu so svetovými módnymi domami, napriek tomu, že veci vyrábali v Číne v katastrofálnych podmienkach.

Potupne skrachovala

Neskôr, v roku 2016 sa však Ivanka viac než na podnikanie sústredila na pomoc otcovi Donaldovi Trumpovi pri jeho prezidentskej kampani, a práve v tomto období jej značka zaznamenala väčšiu predajnosť a vyššie tržby. Zlom nastal, keď sa Trump stal hlavou Ameriky, Ivankin tovar sa prestal postupne predávať. Dôkazom je aj fotografia, ktorú sme našli na sociálnej sieti Instagram, kde sa sveter nesúci jej meno - Ivanka Trump, predáva iba za 1 dolár.

Sveter, ktorý sa predáva za 1 dolár.
Sveter, ktorý sa predáva za 1 dolár.
Zdroj: Instagram

Tovaru tejto značky sa tak snažia predajcovia zbaviť vo výpredajoch za doslova smiešne ceny. Kupujúci zjavne o ne nemali veľký záujem, a tak Ivanka koncom júla oznámila svetu, že končí s módnym biznisom. Tvrdila však, že dôvodom je jej politická angažovanosť po boku jej otca prezidenta a žiadny nezáujem ľudí si nepripúšťala. Takýto koniec svojej značky si zjavne nepredstavovala ani v najhoršom sne.