Realitné portfólio dvadsaťosemročnej americkej, pôvodne country speváčky Taylor Swiftovej sa utešene rozrastá. Najnovší prírastok v jej katalógu nehnuteľností je byt v miestnej časti Manhattanu TriBeCa v New Yorku. Taylor bude prakticky susediť sama so sebou, ide už o tretiu nehnuteľnosť v tom istom bloku.

Taylor Swiftová od Kalifornie až po New York býva v nehnuteľnostiach s nádychom luxusu na strategických miestach alebo ich nakupuje, čiže byty zjavne vníma ako investíciu. Realitná kancelária Trulia pre portál Busi­ness Insider odhadla, že vlastní nehnuteľnosti v USA - osem v štyroch rôznych štátoch - za vyše 84 miliónov dolárov. Pôsobivé. Rovnako ako jej hudobná kariéra. Forbes vlani odhadol hodnotu majetku desaťnásobnej držiteľky hudobných cien Grammy na 280 miliónov dolárov.

Nashville

Taylor Swiftová sa narodila v Readingu a vyrastala vo Wyomissingu v štáte Pensylvánia. V štrnástich rokoch sa presťahovala do Nashvillu v Tennesse, tam podpísala svoju prvú zmluvu s vydavateľstvom a odštartovala kariéru v country hudbe. V Nashville vlastní speváčka dve nehnuteľnosti. Ako dvadsaťročná kúpila byt s rozlohou 301 štvorcových metrov v historickej štvrti Music Row, juhozápadne od centra, ktorá je domovom country, gospelovej a kresťanskej hudby. Podľa portálu Vulture ide o náladový dievčenský apartmán s farebnými tapetami. O interiérový dizajn sa postarala samotná majiteľka. Byt za tri milióny dolárov s výhľadom na mesto má efektné okná od podlahy až k stropu.

V tejto budove má Taylor Swiftová byt.
V tejto budove má Taylor Swiftová byt.
Zdroj: profimedia.sk

O rok si kúpila v Nashville objekt v štýle Greek Revival, čo bolo architektonické hnutie z konca 18. a začiatku 19. storočia, prevažne v severnej Európe a v Spojených štátoch. Konkrétne Taylorina nehnuteľnosť je z roku 1934. Dom má rozlohu 520 štvorcových metrov, štyri spálne a rovnaký počet kúpeľní. K dispozícii je bazén a hosťovský dom s rozlohou takmer 186 štvorcových metrov. Odhadovaná hodnota nehnuteľnosti je 2,5 milióna dolárov, a to je jedna z tých lacnejších.

Nashville: Nehnuteľnosť z roku 1934 má hodnotu 2,5 milióna dolárov.
Nashville: Nehnuteľnosť z roku 1934 má hodnotu 2,5 milióna dolárov.
Zdroj: Internet