Rozjarení a alkoholom potúžení fanúšikovia totiž neraz chcú oslavy víťazstva alebo zapíjanie žiaľu ukončiť ďalšou príjemnou aktivitou. Možnosť zarobiť si využívajú najmä ubytovacie a reštauračné podniky, ktoré počas majstrovstiev zdvihli ceny v niektorých prípadoch aj dvojnásobne. Ako nám však priami aktéri a aktérky erotického biznisu v Košiciach povedali, v ich podnikaní zostali platby za služby na rovnakej úrovni ako kedykoľvek predtým.

„U nás, samozrejme, cítime nárast zákazníkov. Po skončení večerných zápasov, keďže sme v centre, fanúšikovia prídu. Doteraz k nám zavítalo najviac Fínov. Samozrejme, že prichádzajú už posilnení alkoholom, ale zatiaľ sme nemali žiadne problémy s tým, že by niečo rozbíjali alebo by boli príliš agresívni. Aj k dievčatám sa správali v rámci situácie slušne. Pred šampionátom sme rozmýšľali, či zdvihnúť ceny, ale nakoniec zostali také ako vždy,“ povedal nám muž pracujúci v jednom z nočných klubov zameraných na sexbiznis. Takže zákazník za hodinu zaplatí okolo 100 eur, za polhodinu 60 eur, rovnako za striptíz. Všetko však záleží na dohode, prípadne množstve služieb a dievčat.

Nárast klientely zaznamenali aj ženy, ktoré si mužov vodia do privátnych bytov. Aj u nich prevažujú z cudzincov fínski fanúšikovia, ktorých je po Slovákoch v Košiciach bezkonkurenčne najviac. „Zatiaľ som sa nestretla s tým, že by bol niektorý agresívny alebo by mal nejaké nezvyčajné požiadavky. S kamarátkami sme rozmýšľali, či pre cudzincov nezvýšime ceny, ale potom sme to nechali tak ako doteraz. Nevidíme totiž dôvod, prečo by za rovnakú službu mali platiť viac. Samozrejme, ak je zákazník spokojný a dá viac peňazí, tak sa nebránim,“povedala nám Mária.

Podobne opísali situáciu v ich druhu podnikania ďalšie dievčatá a ženy. Klienti teda zaplatia rovnako ako predtým, 50-60 eur za polhodinu, 70-100 eur za hodinu a za špeciálne služby si priplatia. Všetci aktéri sexbiznisu v Košiciach však tvrdia, že zatiaľ to bol len akýsi rozbeh, na zákazníkov „bohatšie“ dni a noci ešte len čakajú.