Bodaj by mladá žena s odpoveďou otáľala, keď sa kľačiac pred ňou vyslovila jej školská láska, ktorá je navyše z kniežacej rodiny. Louis Ducruet (25) je síce bez titulu a v poradí nástupníckej línie na trón až dvanásty, ale predsa - byť súčasťou monac­kého kniežatstva nie je veru zlé. Po princovi Harrym a americkej herečke Meghan Marklovej je na obzore ďalšia kráľovská svadba.

Osobný strážca

Louis Ducruet je synom princeznej Stéphanie s Danielom Ducruetom, ktorý bol princezniným bodygardom. Po dvoch rokoch Louisovi pribudla sestra Pauline. Obe deti sa narodili mimo manželstva. V prípade kniežacej rodiny to bol poriadny škandál. Až po spečatení vzťahu rodičov manželským sľubom v roku 1995 sa deti dostali do poradovníka čakateľov na monacký trón. Idylka ako z romantickej hudobnej drámy Osobný strážca sa po vyše roku manželstva skončila rozvodom. Louisovými starými rodičmi boli monacký knieža Rainier III. a herečka Grace Kellyová.

Čerstvo zasnúbení Louis a Marie sa poznajú zo strednej školy. Obaja študovali vo Francúzsku. Neskôr ich študentské kroky viedli spoločne na univerzitu v Severnej Karolíne. Marie vyštudovala marketing. V jej životopise stojí, že pracovala ako učiteľka francúzštiny. Za študentských čias vyskúšala prácu za pokladnicou pre reťazec diskontných supermarketov, predávala aj lístky do kina. Fyzickej roboty sa teda očividne nebojí.

V súčasnosti Marie organizuje bankety a konferencie v luxusnom hoteli Hermitage v Monte Carle. V hoteli pracuje dva roky. Na svoj účet na Instagrame pravidelne pridáva fotografie zo súkromného života s netitulovaným partnerom s modrou krvou. A robí tak aj Louis. Pár je preto bežnej verejnosti bližšie ako ktorýkoľvek iný z kráľovských rodín po celom svete.

Budúci ženáč získal bakalársky titul zo športového manažmentu. Louis je, samozrejme, fanúšikom futbalového klubu AS Monaco. Pre klub pracuje ako skaut, teda vyhľadávač talentov. Ako správny člen kniežacieho klanu hovorí viacerými jazykmi. Plynule po francúzsky, po anglicky a ovláda aj monégasque - tradičný národný jazyk v Monaku. Okrem toho sa dohovorí po nemecky, po taliansky a po japonsky.

Louis žil v Monaku, vo Francúzsku i švajčiarskom Zürichu, kde študoval na lýceu. Po roku 2002 sa s matkou a so sestrami - okrem Pauline má nevlastnú sestru Camille Marie (19), ktorú má jeho matka s bývalým inštruktorom lyžovania a šéfom ochranky kniežacieho paláca v Monaku Jeanom Raymondom Gottliebom - vrátil späť do Monaka, kde žije dodnes.

Korunujú svoju lásku

Po piatich rokoch randenia posunula dvojica svoj vzťah do ďalšieho levelu. Žiadosť o ruku bola taká romantická, aká len môže byť, tak to aspoň vyplýva zo zásnubnej fotografie, ktorú partneri zverejnili na Instagrame. Louis mal všetko do detailov premyslené. Marie požiadal o ruku na pláži päťhviezdičkového hotela Four Seasons Resort The Nam Hai v Hoi An vo Vietname. Destináciu nevybral náhodne. Vietnam je totiž krajinou pôvodu jeho nastávajúcej a dvojica sa rozhodla prebrázdiť ju. Marie je vášnivá cestovateľka a s Louisom sú fanúšikmi futbalu.

Naprieč Vietnamom: Louis požiadal svoju školskú lásku Marie o ruku na piesočnej pláži počas ich cesty po Vietname, kde má Marie korene.
Naprieč Vietnamom: Louis požiadal svoju školskú lásku Marie o ruku na piesočnej pláži počas ich cesty po Vietname, kde má Marie korene.
Zdroj: Instagram

„Dovoľte mi, aby som vám predstavil budúcu pani Ducruetovú. Povedala áno a teraz sme zasnúbení,“ podelil sa Louis o radostnú novinu na sociálnej sieti a pripojil srdiečko a dva diamantové zásnubné prstienky. Louis si na zasnúbenie vybral bielu košeľu a biely oblek. Marie mala smaragdovozelené letné šaty na ramienka, predpokladáme, že ako nevesta bude klasicky v bielom. Dátum, kedy sympatický pár korunuje svoju lásku do stavu manželského, zatiaľ nie je známy. Kniežací palác ho v krátkom vyhlásení, v ktorom potvrdil zásnuby, nešpecifikoval. Iba uviedol, že budúca svadobná mama, princezná Stéphanie, je blížiacou sa svadbou „potešená“.

Čierna ovca monarchie

Louis Ducruet je prvé z troch detí princeznej Stéphanie, ktoré vstúpi do chomúta. Doteraz ste možno jeho meno a tvár ani veľmi nezaznamenali, keďže s partnerkou Marie žijú relatívne obyčajným životom. Zato jeho matka aj starká pravidelne zamestnávali bulvár.

Divoké dieťa

Dnes päťdesiattriročná princezná Stéphanie je najmladšia z troch potomkov monackého kniežaťa Rainiera III. a americkej herečky Grace Kellyovej, ovenčenej Oscarom. Rainier patrí k najdlhšie vládnucim monarchom. Monackému kniežatstvu vládol takmer 56 rokov. Za ten čas krajinu ekonomicky pozdvihol a premenil na bohaté a elegantné letovisko. Zomrel v roku 2005. Vo veku osemdesiatjeden rokov podľahol vážnej chorobe.

Rainierovo meno sa mimo Monaka spomínalo hlavne v súvislosti so svadbou s krásnou herečkou. Rainer bol svojho času najžiadanejším mužom planéty. Svadbu s Grace tlač označila za svadbu storočia. V priamom televíznom prenose ju sledovalo viac ako 30 miliónov divákov. V roku 1956 to bola aj pre moderné médiá prvá takáto udalosť prenášaná vo veľkom. Manželia sa po rokoch odcudzili. V Rainierovom prípade sa skloňovali milenecké avantúry.

Kniežací pár mal spolu tri deti - Caroline, princeznú hannoverskú (59), Alberta II., súčasné monacké knieža (61), a Stéphanie, monackú princeznú.

Kňažná Grace počas jazdy autom utrpela mozgovú príhodu. Zomrela na druhý deň po havárii v septembri 1982. Mala päťdesiatdva rokov. V aute s ňou sedela aj Stéphanie.

Grace nazývala svoju najmladšiu dcéru divokým dieťaťom (enfant terrible) a Stéphanie túto prezývku naplnila do bodky - divoký bol jej profesijný aj milenecký život.

Spievajúca modelka, ktorá navrhuje plavky

Potom, čo sa Stéphanie z traumy z autonehody a matkinej smrti ako-tak zotavila, začala v roku 1983 pracovať v módnom dome u Diora. O rok debutovala ako modelka. Objavila sa na obálke prestížneho módneho magazínu Vogue a mala aj svoj parfum.

Kariéru manekýnky však rozvíjať nemohla. Otcovi sa to neveľmi páčilo, veď aj jej matka Grace sa pre konvencie monarchie vzdala herectva. Stéphanie ešte stihla navrhnúť kolekciu plaviek a potom sa už vrhla na kariéru speváčky. V roku 1986 vydala prvý singel. Pieseň Ouragan patrí vraj k najpredávanejším singlom vo Francúzsku. Stéphanie nahrala celý album a tiež pieseň Young Ones Everywhere na podporu UNICEF-u.

Presťahovala sa do Los Angeles, nahrala ďalší hudobný počin, ale za veľkou mlákou neohúrila. Kariéru ukončila po naspievaní ženského vokálu v skladbe Michaela Jacksona In The Closet. Pôvodne jej hlas označovali ako vokál „mystery girl“, čiže hlas tajomného dievčaťa. Až po rokoch sa odhalilo, že ide o monackú princeznú Stéphanie. Jej spevácka kariéra sa ubrala do stratena.

O desať rokov mladší akrobat: Princezná Stéphanie sa druhýkrát vydala za majiteľa cirkusu Adansa Lopeza Peresa. Ani toto manželstvo jej dlho nevydržalo.
O desať rokov mladší akrobat: Princezná Stéphanie sa druhýkrát vydala za majiteľa cirkusu Adansa Lopeza Peresa. Ani toto manželstvo jej dlho nevydržalo.
Zdroj: Profimedia

Zástup milencov

Okrem zaujímavej kariéry sa jej bulvárne plátky darilo napĺňať mileneckými aférami. Už sme spomenuli, že princezninou slabosťou boli jej ochrankári. Dvoch si pustila k telu tak blízko, že z toho boli tri deti. Všetky nemanželské. Hoci prvé dve deti manželstvom zoficiálnila, Jeana Raymonda Gottlieba si nikdy nevzala. Dcéra Camille tak nemá miesto v nástupníckej línii na monacký trón.

Aby sme však Stéphanie nekrivdili, nie je jediná z dynastie Grimaldiovcov, ktorej sa deti narodili zo vzťahu nadivoko. Dve nemanželské deti s rôznymi matkami má i jej starší brat, monacké knieža Albert II.

Stéphanie bola vydatá dvakrát. Za bodygarda Daniela Ducrueta a akrobata a majiteľa cirkusu Adansa Lopeza Peresa, ktorý bol od nej mladší o desať rokov. V jednom aj v druhom manželstve stihla ledva osláviť prvé výročie sobáša.

Monacká princezná očarila aj synov slávnych francúzskych hercov. Zamlada randila so synom Jeana-Paula Belmonda Paulom i so synom Alaina Delona Anthonym. Medzi jej milencov sa rátajú hollywoodski herci Rob Lowe, Jean-Claude Van Damme, podnikateľ Jean-Yves Le Fur či francúzsky futbalový brankár Fabien Barthez.

Princezná Stéphanie sa dlhodobo venuje záslužnej charitatívnej činnosti. Založila organizáciu zameranú na boj proti AIDS.