Aby sme boli presní, prvú inteligentnú toaletu spoločnosť Kohler predstavila už na minuloročnej výstave CES. V Las Vegas však práve začal CES 2019 a Kohler si naň, okrem iného, pripravil novinku v podobe vylepšenej smart toalety s modelovým označením Numi 2.0 Intelligent Toilet.

Nejde iba o nejaký prototyp, ale o model, ktorý sa už na jar dostane do predaja, podľa farby zaň zaplatíte nejakých 7-, resp. 8-tisíc dolárov. A čo za tieto peniaze dostanete?

Ambientné osvetlenie možno synchronizovať s prehrávanou hudbou. Hore je otvárajúce sa veko, ktoré sa prirodzene odklopí do úplne kolmej polohy.
Ambientné osvetlenie možno synchronizovať s prehrávanou hudbou. Hore je otvárajúce sa veko, ktoré sa prirodzene odklopí do úplne kolmej polohy.
Zdroj: Kohler

V podstate záchod. Samozrejme, s elegantným minimalistickým dizajnom a pár nie úplne štandardnými funkciami. Napríklad pomocou senzorov odmeria vždy presné množstvo vody, potrebnej na spláchnutie tak, aby ste ňou neplytvali. Taktiež má inteligentné ambientné osvetlenie - farby a intenzitu na ňom samozrejme môžete prostredníctvom mobilnej aplikácie meniť, prípadne ho synchronizovať s hudbou, ktorú práve počúvate.

Toaletu si možno ďalej personalizovať - napríklad si nastaviť intenzitu vyhrievania sedáku, aktivovať funkciu sušenia a podobne.

Čerešničkou na torte je zabudovanie inteligentného hlasového asistenta Alexa, takže sa prostredníctvom neho môžete „rozprávať“ nielen s vlastným záchodom, ale získate priamo z toalety prístup k celej infraštruktúre inteligentného domu a samozrejme aj k všetkým dostupným technologickým nastaveniam vašej kúpeľne. Napríklad môžete Alexu počas sedenia na toalete požiadať, aby vám napustila plnú vaňu vody s teplotou, akú sí zvolíte.