Po debakli v parlamentných voľbách sa zo slovenského politického života Ján Figeľ stiahol. Opustil kreslo šéfa KDH a po čase získal tento bývalý eurokomisár miestečko osobitného vyslanca pre podporu slobody náboženstva. Cestuje teda po svete, ale s politikou si aj tak nedá pokoj. Aktuálne kandiduje do europarlamentu. No a hoci niektorí Slováci na Figeľa už pomaly aj zabudli, stále sa nájdu nejakí, ktorým leží v žalúdku. Nevedno, aké listy mu posielajú, ale asi nie príjemné. Ján Figeľ požiadal o ochranku.

Povedala to ministerka vnútra Denisa Saková po rokovaní brannobezpečnostného výboru parlamentu. Dodala, že o pridelení štátnych osobných strážcov politikovi aktuálne bez volenej funkcie, zvažuje. Na výbore bola s poslancami riešiť kritiku na ochranku pridelenú už vyše 14 mesiacov po odchode z funkcie expremérovi Robertovi Ficovi a nevyhla sa ani otázkam o situácii s kondičkou policajtov tohto elitného útvaru. Saková nepovedala, že by okrem Figeľa ešte nejaký iný politik požiadal v týchto dňoch o ochranku.

Figeľ tvrdí, že iba komunikoval s Úradom na ochranu ústavných činiteľov, ale sám o ochranku nežiadal.

"Ministerku vnútra Denisu Sakovú som 7. mája iniciatívne informoval o aktuálnej situácii okolo pakistanskej kresťanky Asie Bibi, ktorá v ten deň pricestovala do Kanady. Vzhľadom na vážnosť doterajších udalostí okolo jej prípadu som takéto informovanie považoval za zodpovedné a preventívne konanie. O pridelenie ochrany som nepožiadal," vyhlási Figeľ pre TASR. A doplnil, že svoje poznatky 13. mája objasnil priamo vedeniu úradu. "Je na kompetentných orgánoch, aby bezpečnostnú situáciu a riziká v súvislosti s medzinárodným terorizmom monitorovali, vyhodnocovali a včas prijímali potrebné opatrenia," uzavrel tému.

Mohlo by vás zaujímať: