Postavila si hlavu

Zuzana Čaputová, ktorá v júni vymení na poste slovenského prezidenta Andreja Kisku sa už stihla postarať o rušné chvíle pre vedenie Úradu pre ochranu ústavných činiteľov. Ináč pokojné žieňa si proste postavilo hlavu a žiadalo vymeniť niektorých štátom pridelených ochrankárov. Podľa medializovaných informácií preto, že im jednoucho nedôverovala, lebo môžu mať blízko k bývalému ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi.

V praxi by to pokojne mohlo zamenať aj to, že informácie z jej súkromia, o ktorých sú príslušníci uvedeného úradu povinní zachovať mlčanlivosť by sa dostali do uší nepovolaných, napríklad i do tých Kaliňákových. Hoci nová pani prezidentka hádam nemá čo skrývať, iste by nebolo príjemné, keby podrobnosti z jej každodenného života rozoberali kdesi v centrále na Súmračnej.

Novozvolená prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová absolvovala prvý rozhovor po viťaznej volebnej noci v televízií TA3.
Novozvolená prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová absolvovala prvý rozhovor po viťaznej volebnej noci v televízií TA3.
Zdroj: MICHAL SMRČOK

Vyhoveli jej

Informácie o žiadosti Zuzany Čaputovej nám potvrdilo aj ministerstvo vnútra, pod ktoré Úrad pre ochranu ústavných činiteľov kompetenčne patrí.

,,Pani Čaputová sa stretla s riaditeľom Úradu pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií. Na stretnutí prezentovala svoje požiadavky v súvislosti s ochranou a členmi ochranky. Jej žiadosti bude vyhovené. Z takticko-bezpečnostných dôvodov sa k veci však nie je možné bližšie vyjadriť,“ dali nám vedieť z tlačového odboru. V praxi to znamená, že nová pani prezidentka dosiahla svoje a už onedlho by ju mali sprevádzať vymenení ochrankári. Podľa našich informácií ide o dvoch príslušníkov.

Dovolenkuje

Nuž a po hektickom predvolebnom ako i povolebnom období a následnom boji o výmenu bodyguardov si Zuzana Čaputová povedala, že dôležitý je aj oddych. Veď už za pár týždňov začne naplno zarezávať v Prezidentskom paláci, no ešte predtým sa vybrala na dovolenku. Hoci miesto jej cesty rezort vnútra tají, podľa našich informácií odišla do Francúzska. A aby toho nebolo málo, údajne bez ochranky, ktorá by ju mala sprevádzať 24-hodín denne.

Tieto informácie kompetentní nijako nekomentovali, ak by to však bola pravda, Zuzana Čaputová musela podpísať takzvaný reverz, čím Úrad pre ochranu ústavných činiteľov zbavila zodpovednosti za všetko, čo by sa jej bez prítomnosti osobných strážcov mohlo prihodiť.