Na konci školského roku, v júni 2016 riaditeľ súkromnej školy Fantázia na Magurskej ulici v Banskej Bystrici fyzicky napadol vtedy štrnásťročného žiaka Mareka. Prokuratúra ho obžalovala z ublíženia na zdraví a z nebezpečného vyhrážania.

Problémový žiak?

Štyridsaťtriročný Aleš Štesko na súde vypovedal, že Marek bol problémový žiak s poruchami správania. Aj v ten deň ho učiteľka našla s prváčkou v chúlostivej situácii, ktorú vyhodnotili ako sexuálne obťažovanie. Preto si Mareka zavolal do osobitnej miestnosti. Chcel mu dohovoriť, ale rozhovor so žiakom nezvládol. Potkol mu nohy, čím ho zhodil na zem. Potom ho obkročmo prisadol a fackoval. Chlapec tvrdil, že sa do neho pustil päsťami, hlavu mu tĺkol o zem a škrtil ho, ale to riaditeľ popiera. Nepamätá si ani, že by Marekovi vulgárne nadával a vyhrážal sa, že ho zabije. 

Bývalý riaditeľ školy na súde: Aleš Štesko priznal profesionálne, aj ľudské zlyhanie, trestnoprávnu zodpovednosť odmieta.
Bývalý riaditeľ školy na súde: Aleš Štesko priznal profesionálne, aj ľudské zlyhanie, trestnoprávnu zodpovednosť odmieta.
Zdroj: Jozef Habočík

Odvolal sa

Marek prišiel domov s pomliaždeninami hlavy, ramien, chrbta, hrudnej steny. Liečil sa menej ako sedem dní, aj preto Okresný súd v Banskej Bystrici nevyhodnotil tento skutok ako ublíženie na zdraví, Šteska odsúdil len za prečin nebezpečného vyhrážania. Bývalý riaditeľ školy by mal podľa rozsudku za trest zaplatiť tisíc päťsto eur a zároveň nesmie najbližších päť rokov vykonávať akúkoľvek prácu, pri ktorej by prišiel do styku s osobami mladšími ako osemnásť rokov.

Štesko sa proti rozsudku odvolal a krajský súd prípad vrátil opäť na okres. V týcho dňoch sa má exriaditeľ oboznámiť s novými dôkazmi, ktoré prokuratúra nečakane predložila súdu. Na lavicu obžalovaných sa opäť posadí 20. marca.