Šesťsto strán komunikácie medzi Marianom Kočnerom a Alenou Zsuzsovou, sa týkalo aj obdobia kedy sa pripravovala vražda novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Doslovné prepisy sa dostali na verejnosť. Kočner v nich pasuje Kuciaka za patróna novinárov a rovnako sa dvojica zabáva na čase vraždy snúbencov.

"Vyhlásia ho za svätého"

Prepis komunikácie zverejnil Denník N s vedomím Zlatice Kušnírovej, matky zavraždenej Martiny Kušnírovej. „Nespala som už dve noci, stále myslím na moju Martinku a na Janka. To, čo tam o nich rozprávali, je nechutné, odporné, ale chcem, aby ľudia videli, aká tu bola špina a čo to boli za ľudia,“ reagovala pre denník Zlatica Kušnírová na margo komunikácie.

Kočner v debate so Zsuzsovou napríklad reagoval na prebiehajúce protesty po vražde nasledovne: „Vyhlásia ho za svätého :).“ Na to mu odpovedala Zsuzsová so slovami: „Bude patrónom novinárov.“Debata však podľa denníka zašla ešte ďalej. „Kua. To je dobrý nápad. Založím nadáciu sv. Jána Kuciaka – patróna novinárov. Kto bude lepší patrón, ako ten, čo má v sebe patrón? Fuj, aký som hnusný. Dal som si hneď aj po hube,“mal ďalej v komunikácii pokračovať Kočner.

Debata pokračovala aj o Kuciakovej snúbenici a to v súvislosti s verziou vraždy, že Martina Kušnírová niekomu zmarila projekt „za 60 mega“ pre archeologický výskum. „Oni boli fakt zaujímavá dvojica. Vážne!!! Tí dvaja sa nezdajú. Robila patrónku neúplatným archeológom. Už som si dal facku,“ reagoval Kočner.

Zábava z času vraždy

Dvojica sa bavila aj o pribúdajúcich teóriách vraždy. „Tak to som zvedavý, s akou novou teóriou teraz prídu. Že kto je za tým. Lebo už ostáva len Soros :),“ napísal Kočner. Zsuszová podľa Denníka N konštatuje, že to musel byť niekto, koho poznali, lebo ho pustili dnu a možno s ním pili kávu. „Presne. Ale ak pili spolu kávu, tak by sa mal okruh výrazne zúžiť. Na dobrých kamošov typu Nicholson,“ uviedol Kočner.

Kočner so Zsuzsovou rozoberali aj čas úmrtia novinára a jeho snúbenice. Zsuzsová sa podľa denníka smeje, ako môže mama Martiny vedieť, kedy presne zomrela. Novinárom Zlatica Kušnírová hovorila, že to bolo v stredu po ôsmej večer, lebo potom sa jej už dcéra Martina nehlásila. Neskôr to potvrdilo aj vyšetrovanie. „Len zabudla na to, že mohli o 21:30 aj je…ť. Tzv. posledný pich :))) Fuj, jak som hnusný,“ uviedol v komunikácii Kočner.