Podpredseda parlamentu a bývalý dlhoročný primátor Martina, Andrej Hrnčiar, má doma dve dcéry. Staršia študuje v Londýne politológiu a ekonomiku a tak otcovu kariéru sleduje bystrým okom. „Na Slovensku sa veľa neodpúšťa a možno je chybou to, že otec pendluje medzi stranami. Ale to v očiach ľudí, lebo ja osobne to ako chybu nevnímam,“vraví Karin Hrnčiarová, čo by ako nádejná politická analytička vyhodnotila ako mínus otcovho pôsobenia vo verejnom živote.

Hromadenie mandátov? Žiadny problém!

 A hromadenie mandátov? „Myslím si, že sa to dá,“odpovedá na otázku, či sa dá sedieť na dvoch politických stoličkách a obe práce robiť plnohodnotne. „Veľakrát ľudia, ktorí sedia v národnej rade nevedia, čo sa deje v menších mestách, na dedinách, v regiónoch. Myslím, že vďaka tomu, že bol ocino primátorom, vedel predsadzovať určité názory aj v parlamente,“analyzuje študentka politológie.

Napriek tomu Karin tvrdí, že otec v jej živote nezmeškal ani jednu dôležitú udalosť. „Vždy sa snažil nahradiť čas, ktorý s nami netrávil. Vždy keď na víkend prišiel domov, išli sme na túru alebo ma prišla celá rodina povzbudiť na konské preteky. Keď sa dalo, bol vždy s nami. Navyše, sú ľudia, ktorí od rodiny chodia aj na dlhšie preč,“ spomína si. Mladá študentka je skutočne "ockovo dievčatko". Veď po dlhšom odlúčení otca vítala na letisku s nápisom: "Niektorí ľudia neveria na hrdinov. To ale nestretli môjho otca".

Ako doma Hrnčiarovci prežívali kauzu Martinské hole? V čom si musela Karin otca pred spolužiakmi zastať? Láka ju slovenská politika? Celý článok zo seriálu Deti politikov si môžete prečítať v najnovšom vydaní týždenníka PLUS 7 DNÍ >>

Otcova dcérenka: Na letisku otca vítala s nápisom o tom, že je jej hrdinom.
Otcova dcérenka: Na letisku otca vítala s nápisom o tom, že je jej hrdinom.
Zdroj: archív Karin Hrnčiarovej

Mohlo by vás zaujímať: