Prostitútky posúvali hranice správania, štýlu a zmýšľania. Najznámejšie burlesky, ako Sally Rand, Gypsy Rose Lee udávali trendy,  a to nie len v zákulisí. Spojili krásu a erotiku v jeden celok.

V pruhovaných pančuškách

Písal sa rok 1890. Pre fotografa Williama Goldmana predstavovali prostitútky v Pensylvánii určitý druh tréningu jeho profesionálnych zručností. No zaujali ho natoľko, že sa stali predmetom jeho umeleckej dokumentácie. Zaujímavé je, že keďže technológia v tej dobe nebola na takej úrovni ako je dnes, ženy museli sedieť veľmi pokojne.

Goldman na fotografiách chcel poukázať na to, že krása sa skrýva aj v tých najmenších detailoch - v pruhovaných pančuchách, v tmavej podprsenke i v nohavičkách, ktoré neboli z kategórie luxusnej francúzskej bielizne. 

Vonkajšia krása môže byť nielen lichotivá ale aj objektívna, dokonca oslobudzujúca a osobe dodať dôveru. Pre "pracujúce dievčatá", ktorých náplňou nielen práce, ale aj života bola prostitúcia a nič iné robiť ani nevedeli, bola príležitosť pózovať pre Goldmana veľmi vzrušujúca.

Goldman na fotografiách chcel poukázať, že krása sa skrýva aj v tých najmenších detailoch.
Goldman na fotografiách chcel poukázať, že krása sa skrýva aj v tých najmenších detailoch.
Zdroj: Courtesy Serge Sorokko Gallery/Glitterati Editions