V kuloároch šoubiznisu sa posledné týždne neriešilo len to, či Jasmina Alagič (28) chodí s Patrikom Rytmusom Vrbovským (41), ktorý sa po siedmich rokoch rozišiel s Darou Rolins (45), ale aj to, či v jej živote existovali v poslednom období iní muži. Nakoniec to romantický raper vyhral, aj to poriadne vykričal celému svetu. Tmavovláske s balkánskymi koreňmi vyznal minulý týždeň svoje city verejne. Tak, ako sa patrí - prostredníctvom sociálnej siete, cez ktorú obaja šikovne zarábajú. Čo sa dialo v pozadí ich lásky, môže byť pozoruhodnejšie, než sme si mysleli.

Od Leoša k tajomnému

Jasminin príbeh nie je taký jednoznačný. Na scéne sa zjavila pred deviatimi rokmi, súťažila vo finále Miss Universe SR 2009, ale veľa vody, zrejme aj pre šialenú hru na saxofóne vo voľnej disciplíne, nenamútila. Finalistky vtedy o triedu deklasovala Denisa Mendrejová. Jasminin comeback nasledoval až o niekoľko rokov, keď ju Gabriela Drobová zavolala do svojej módnej televízie. A Jasmina, ktorá odjakživa snívala o moderátorskej kariére, krok po kroku stúpala. Zrazu mala belšie zuby, plnšie pery, o ktoré sa postarala celebritná lekárka Alena Pallová, a neskrývala svoj temperament. O mužov krásnej modelky sa však médiá veľmi nezaujímali. Ak nešlo o Leoša Mareša.

S českým moderátorom si raz vyšli von na nábreží Dunaja, no, ako sme zistili, vtedy na seba narazili malým nedopatrením. „Skôr sa mi páčia drsnejšie typy mužov. Možno niečo v štýle Vina Diesela. Nepamätám sa, že by nejaký z mojich partnerov nosil ružovú alebo flanelovú košeľu. Som skôr na taký otcovský typ. To znamená, že v partnerovi hľadám skôr ochrancu,“ tvrdila Jasmina. Jediný frajer, ktorého verejne priznala, nežil na Slovensku. „V Sydney hrá americký futbal za úspešný klub. Už tu bol kľúčovým hráčom bratislavského Monarchsu a nadobudnuté hráčske skúsenosti úspešne vniesol do austrálskeho klubu,“ tvrdila o Martinovi, s ktorým sa zhruba pred dvoma rokmi rozišla. No skôr ako ju ohúril Patrik, mala blízko k inému tajomnému mužovi.

Vôbec sa neskrývajú: Takto Rytmus a Jasmina raňajkovali celý týždeň.
Vôbec sa neskrývajú: Takto Rytmus a Jasmina raňajkovali celý týždeň.
Zdroj: VLADO BENKO JR.

V procese s Ondrejčákom?

Jasmina sa istým Henrichom v rozhovoroch nikdy nepýšila. Len na poštovej schránke bytu, ktorý si vlani kúpila v bratislavskej Petržalke, dodnes svieti jeho priezvisko. Možno bude len náhoda, že muž rovnakého mena figuroval v medializovanej kauze s piťovcami. A s ďalšími skončil vo vyšetrovacej väzbe a čelil obvineniu z členstva a podpory zločineckej skupiny. No zatiaľ čo bos skupiny Juraj Ondrejčák sa tak skoro spoza mreží nedostane, Jasminin nedávny spolubývajúci chodí po slobode. Pred verejnosťou možno preto zostáva ukrytý, pred známymi sa moderátorkou, ktorá získala džob v SuperStar, ešte donedávna rád pochválil. Asi nebol sám.

„Veľa mužov to podľa mňa takto robí. Hlavne teraz, keď je Jasmina v kurze,“ bagatelizovala „utajovaných frajerov“ Gabriela Drobová, ktorá moderátorku posledné roky manažuje. Samotná Jasmina sa vraj zo správ, že okrem Rytmusa má blízko k iným, podľa nej nerúti. „Ona to tak vôbec neprežíva. To by ste neverili - je to balkánska krv. Nám Slovákom preletí mucha cez kaviareň a všetci to budeme rozoberať, ale Balkánci nič. Užívajú si život. Aj Jasmina sa zabáva, púšťa si balkánske pesničky v aute a je šťastná. A má pravdu.“

Nakoniec, Patrik Rytmus Vrbovský nemá svojej novej milej čo vyčítať. Sám už musel vysvetľovať, prečo v minulosti rapoval na oslave Juraja Ondrejčáka. Pred vyše desiatimi rokmi dokonca Vrbovského skupina Kontrafakt obsadila jeho kamarátov do videoklipu k pesničke Moji ľudia. „Nevnímal som to tak, že je to demonštrácia sily. Bral som ich ako chalanov z Lamača,“ ozrejmoval neskôr raper pre aktuality.sk. „Chcel som mať v klipe dobré autá - jeden priviezol Hummer, ďalší nejakú inú americkú značku, tuším Cadillac. Ale je pravda, že v rokoch 2000 až 2010 chodili na moje koncerty aj vagabundi. Často si ma niekto z nich zavolal, že sa chce so mnou odfotiť jeho frajerka alebo jeho dieťa. Čo som mal takým povedať?“ spýtal sa na záver.

Až toto je reality šou

Rovnako ako s piťovcami sa Patrik „veľmi dlho“ pozná s Jasminou Alagič. „Áno, stretávajú sa teraz častejšie a možno tam je niečo viac, ale keď ste s niekým krátko, niekedy sa s tým nepriznáte ani najlepšej kamarátke. Oni len potrebujú čas, aby si vyriešili, čo to vlastne je,“ tvrdil ešte minulý štvrtok zdroj blízky dvojici. A hneď na druhý deň obaja ukázali, že si to vyriešili veľmi rýchlo. „Aj keď nie som povinný spovedať sa, s kým sa stretávam, s kým sa kamoším. Tak tu máte moje vyjadrenie. Milujem @jasmina_alagic. Doprajte nám,“ napísal Rytmus na svoj instagramový účet a odišiel s Jasminou do Viedne, kde si voľné chvíle krátili v tamojšej zoo. Samozrejme, poznatky zo živočíšnej ríše stíhal raper súbežne s prechádzkou po Schönbrunne zverejňovať na internete.

Ako sme sa z Instragramu dozvedeli, zaľúbenci v Bratislave neprespávajú v Jasmininom byte. Podľa fotografií aj videí, ktoré zverejňovali, „ohrdli“ výhľadom na petržalskú železničnú stanicu a presunuli sa k Dunaju. Rozhodne sa neskrývajú, skôr naopak, ako keby vábili paparacov. Takisto ako bežných Slovákov, ktorí ich za pár dní nasnímali na spoločnom výlete - raz v Budapešti, inokedy vo Viedni. Náhodní svedkovia poslali fotografie do rôznych médií, až sa zdalo, že ide o riadený marketing. Patrik vďaka tomu nevyzerá ako zúfalý partner, ktorého odkopla Darinka. A pre Jasminu zase medializácia v čase, keď začala moderovať „federálnu“ SuperStar, nemôže byť na zahodenie. Špekulácie nemali konca-kraja. Podľa jednej z nich sa veľká zásluha za stvorenie novej hviezdnej dvojice dávala Jasmininej manažérke. „No ja som upodozrievala Paťa,“ zasmiala sa zase Gabriela Drobová. Lebo ani ona neverí, že náhody existujú. „Tiež som sa o to zaujímala. Je pravda, že vo Viedni stretnete Slováka na každom rohu. Ale Budapešť mi doteraz nejde do hlavy. Vidím však, že Rytmus ani Jasmina naozaj nič nehrajú,“ doplnila.

Žena bez stresu

Vďaka tomu nový celebritný pár dlho neotáľal a oficiálne priznal svoj vzťah. Najmä ľudia z Rytmusovho okolia však zostávajú obozretní. Raper je podľa nich nastavený založiť si rodinu, zatiaľ čo Jasmina sa sústreďuje na kariéru, ktorú môže teraz naplno odpáliť. Pracovne zmýšľa aj jej manažérka. „Od začiatku som cítila, že v nej je obrovský potenciál. V podstate každej baby v našej televízii sa pýtam, aké sú jej ambície. Či to chce robiť len dva roky a potom sa venovať rodine alebo niečomu inému. Či chce pokračovať v moderátorskej kariére. A mne Jasmina definovala hneď od začiatku, že ju moderovanie nesmierne baví. Tak som ju postupne začala dávať na malé eventy a ona sa vypracovala. Lebo nikto výborný v čomkoľvek nepadol zo stromu, potom som ju nechala po Leošovi Marešovi a Liborovi Boučkovi uvádzať charitatívnu akciu, ktorú organizujem. A tam vlastne začali ľudia riešiť, aká je spontánna, zábavná, flexibilná a ako pohotovo vie reagovať,“ ozrejmila nám Drobová, ktorá manažuje Jasmininu kariéru, aj v Markíze.

Znamená to, že jej pomáha nielen s módnym stylingom na nedeľné prenosy. „Jej materinskou rečou je bosniačtina, takže musí čítať slovenské knihy. Vždy si pozeráme všetky jej vstupy. Analyzujeme, čo povedala, ako sa tvárila, ako stála. Chceme, aby mala všetky informácie o superstaristoch. Príprava je naozaj pomerne veľká.“ Tú psychologickú však nezahŕňa. „Jasmina vôbec nemá stres z divákov, naopak, ona ľudí miluje. Jediný problém je jej spontánnosť, veľakrát reaguje z prvej signálnej, preto sa brzdí, aby nepovedala niečo nevhodné.“ Aj preto manažérka od začiatku žiadala, aby jej zverenkyňa začínala z backstageu - priamy televízny prenos veľkého projektu podľa jej skúseností vie zamávať aj ostrieľanými moderátormi. A hoci podľa nej moderátorka potrebuje ešte čas, dnes už vie, že to nebolo márne.

Hviezda Jasminy Alagič, či už za to môže Rytmus, alebo nie, naozaj stúpa. „Posledné dva, tri mesiace máme veľmi veľa žiadostí na moderovanie eventov, niekedy aj tri, štyri na jeden deň. Čo ani nevieme obsadiť.“ Ďalší finančný tok prúdi zo sociálnych sietí. Tam sa mladá Balkánka zavše napije z nejakého propagovaného nápoja alebo ukáže iný produkt. Určite nie zadarmo. „S tým narábame opatrne, ak by bolo veľa biznisových vecí, privátny profil by prestal byť zaujímavý. Veľmi si vyberáme, s kým ideme do spolupráce,“ počúvame o tom, ako to dnes v mediálnom biznise chodí.

2009. Ešte úplne prirodzená: Ako devätnásťročná na Miss Universe SR.
2009. Ešte úplne prirodzená: Ako devätnásťročná na Miss Universe SR.
Zdroj: Ján Zemiar

Našla si kópiu svojho otca

V SuperStar Jasmina Alagič spovedá finalistov, jeden večer sa dokonca rozprávala s ich rodičmi. No vypátrať tých jej a len chvíľu sa porozprávať o ich šikovnej dcére, nie je také jednoduché. Minimálne s otcom Enverom by bolo o čom - tak ako Rytmusovi športové srdce mu bije pre rovnaký šport. Dnes žije pán Alagič vo Viedni, no rozhovoru o dcére sa zatiaľ úspešne vyhýbal. Život jeho rodiny by pritom vydal na román.

Ako sme zistili, Enver pricestoval z rodnej Juhoslávie do Bratislavy prvýkrát kvôli tomu, že sa venoval boxu. Čakal ho zápas „niekde na Zlatých pieskoch“, keď sa tam zjavila Jasminina mama. Slovenka s maďarskými koreňmi sa do uhrančivého Bosniaka z Tuzly zamilovala. Podľa všetkého emigrovali a v Stuttgarte sa krátko pred Nežnou revolúciou narodila Jasmina. Nakoniec sa rodina vrátila kvôli Lívii na Slovensko.

Enver tu okrem iného po revolúcii riadil penzión v centre Bratislavy, no zhruba pred desiatimi rokmi sa akoby zo Slovenska vytratil. Zrejme niekedy v tom čase sa s Jasmininou mamou rozviedol. Dnes žije a pracuje vo Viedni, rovnako ako moderátorkina sestra Alexandra. Aj to je dôvod, prečo tak často chodieva na výlety do metropoly Rakúska.

Video s Akonom: Bol to spontánny nápad

Alagičovej romániku s Patrikom Vrbovským sa potešil minimálne istý výrobca na trhu s mobilnými telefónmi. Virálne video s americkým raperom Akonom, ktorý tvrdí, že nie Rytmus, ale to on je s Jasminou, totiž odkazovalo na jeho novinku. „Keď kulminovala mediálna naháňačka na Jasminu a Rytmusa, sedela som s režisérom Mišom Nemtudom,“ hovorí Gabriela Drobová.

„Tak ako každý iný dobrý nápad, ktorý som mala, aj tento vznikol spontánne. Povedala som si, že idem zistiť, kde Akon je a či nám takéto video vie urobiť. Nadiktovala som mu text, veľmi precízne som mu dala výslovnosť Rytmusovho mena. Skúsili sme to, ale nečakali sme, že to bude mať taký zásah. Potom prišla dcéra môjho partnera a hovorila - Prečo ste mi nepovedali, že Jasmina je s Akonom, celá škola za mnou chodí a všetci sa ma na to pýtajú?,“ dodala Drobová.