Vrátiť sa na obraz zatiaľ nemieni. Moderátor Pavel Bruchala (41) sa drží mimo ruchu slovenského šoubiznisu a verejnosť o ňom takmer nič nevie, odkedy v roku 2014 odišiel z Markízy do JOJ-ky. Po piatich mesiacoch na Kolibe sa s kamerami rozlúčil. Dnes, ako sme zistili, mu opäť chodia televízne ponuky, no on našiel zmysel života niekde inde.

Arogantný? Skôr introvert

Keď Pavel Bruchala, kedysi jedna z najväčších šoubiznisových hviezd u nás, prišiel o prácu v televízii, nezrútil sa. Práve naopak. Cítil, že nie je taký starý, aby nemohol začať robiť niečo nové. Čo si budú ľudia myslieť, mu vraj bolo jedno. „Možno budem robiť niečo iné, čo pre niekoho bude komické a povie si, ako ten Bruchala skončil,“ priznal pred rokmi. No dnes pri pohľade na neho mnohí vravia, že pôsobí spokojnejšie než kedykoľvek predtým. Prečo? „Ľudia mi hovoria, že som sa zmenil. Hovoria, že som šťastnejší a je to prirodzená vec, lebo šoubiz­nis vás vycucia. Aj keď, nehrajme sa na Hollywood, sme malá krajina, a keď niekto uverí vo svoju genialitu, to je to posledné, najsmutnejšie a najsmiešnejšie zároveň,“priznal pre PLUS 7 DNÍ Bruchala. Nahodeného a vysmiateho sme ho po rokoch stretli na istej spoločenskej akcii a zdalo sa, že slovenský šoubiz­nis hodnotí triezvejšie než ktokoľvek iný. „Nikdy som neuveril v to, že som celebrita. Ľudia si myslia, že som bol ,strašne‘ arogantný, namyslený a tak ďalej. Verte mi, že o sebe som si ni­kdy nemyslel viac, ako bola realita. Skôr som sa viac uzavrel, lebo sláva, publicita spôsobujú, že človek sa stáva väčším introvertom,“ priznal.

S odstupom rokov exmoderátor rozprával, ako veľmi mu kedysi prekážalo, keď sa v médiách riešil jeho zovňajšok. „Nechcem, aby to vyznelo zle, ale môj celoživotný mediálny problém boli moje oči, moje zuby, postava a tak ďalej. Viem, o čom hovorím, lebo v mojom prípade som tým viac trpel, ako si to užíval,“ povedal s úsmevom Bruchala, ktorý vraj nikdy netúžil byť slávny. A tak keď prišiel o prácu v televízii, nežobral o ďalší flek. Dnes si myslí, že robiť v slovenskom šoubiznise nie je až taká práca snov ako kedysi. Dôvod je jednoduchý - vraj z tohto odvetvia zmizli peniaze. „V šoubiznise financie boli, ale už nie sú. To, čo sme zarábali pred desiatimi rokmi, už nie je. Veľmi sa bavím na ľuďoch, ktorí zo seba robia milionárov, a pritom poznáme realitu,“ smeje sa. Na druhej strane je bývalému moderátorovi ľúto umelcov, ktorí napriek vzdelaniu zarábajú almužnu. „Je tragédia, že na Slovensku má človek s vysokoškolským vzdelaním - ako herec, maliar, sochár a podobne - smiešny plat. V divadle herci zarobia 600-700 eur, veď to je výsmech, to je choré,“ rozhorčuje sa a je rád, že ho momentálne živí niečo iné.