Je pravda, že  britská kráľovská rodina zamestnáva médiá viac ako je pre niekoho únosné a niekedy sa to žiada humorne odľahčiť, no toto 61-ročnému moderátorovi BBC Radio 5 Live Dannymu Bakerovi nevyšlo. Po 30 rokov mu stanica dala hodinovú výpoveď, stačil na to jeden „vtípek“.

Na hanbu

Potom, čo sa Meghan a Harrymu v pondelok narodil Archie, Baker tweetol čierno-bielu fotografiu uhladeného páru, ako idú dolu po schodoch za ruku držiac šimpanza v obleku s komentárom: „Kráľovské dieťa opúšťa nemocnicu“. Hoci si vzápätí začal na hlavu popol sypať, hádam si dlhoročný novinár len mohol uvedomiť, že si jeho tweet bude spoločnosť vysvetľovať vzhľadom na to, že Archie je zo štvrtiny mulat aj iným spôsobom, alebo ju vari precenil?

Vraj vtip: Kráľovské dieťa opúšťa nemocnicu.
Vraj vtip: Kráľovské dieťa opúšťa nemocnicu.
Zdroj: Twitter

„Úprimne sa ospravedlňujem za zverejnený hlúpy humorný obrázok. Malo ísť o vtip v zmysle: aristokracia vs. cirkusové zvieratá vo vycibrenom oblečení, ale niektorí si to vysvetlili tak, že ide o opicu a rasu, takže som tweet hneď zmazal. Sledovanie kráľovskej rodiny nepatrí medzi moje silné stránky. Myslím teda, že je čas, aby som išiel na hanbu,“ cituje Bakera The Guardian.

Ospravedlnením moderátor svojho chlebodarcu nijak neobmäkčil. „Išlo o vážnu chybu úsudku, ktorá je v rozpore s hodnotami, ktoré sa ako stanica snažíme zosobňovať. Danny je skvelý moderátor, ale naďalej u nás nebude uvádzať týždenný program,“ zakývali mu v BBC podľa hovorcu.

Anketa
Zdá sa ti žart, v ktorom Baker prirovnal kráľovského novorodenca k šimpanzovi vtipný?
  • 12%
  • 88%