V SuperStar sme ju vnímali ako stelesnenie nevinnosti. Súťažiacim spevákom kládla naivné otázky, keď si Leoš Mareš dovolil odvážnejšiu poznámku, zabíjala pohľadom a radšej neodpovedala. Stačí však nahliadnuť do privátneho života Jasminy Alagič (28) a vidíme, že je to pekne drsná cesta. Moderátorku to už na prvý pohľad ťahalo k „zlým chlapcom“, realita je však ešte kontroverznejšia, než sa zdalo. Priamo do bratislavského bytu, ktorý dnes Jasmina vlastní, vtrhli kukláči so zbraňami a odviedli jej priateľa v putách. Z nehnuteľnosti sa počas nakrúcania SuperStar vysťahovala a dnes ju ponúka na predaj. Môže za to nemilá udalosť spred dvoch rokov, od ktorej sa chce dištancovať, alebo fakt, že skutočný „vlastník“ bytu, jej dnes už bývalý partner potrebuje peniaze? Tajomný Henrich sa pre PLUS 7 DNÍ konečne vyjadril aj k tomu, že mu jeho životná láska utiekla za Rytmusom.

Luxus na určitý čas

Len slepý a hluchý by si nevšimol, že Jasmina pred kamerami SuperStar nenachádzala s Leošom Marešom spoločnú reč. Ku koncu sa český moderátor nechal strhnúť a s láskou spomínal na niekdajšiu kolegyňu Adelu Vinczeovú. Alagič to mohlo byť jedno. Počas nakrúcania ju zbalil raper Patrik Rytmus Vrbovský (41), s ktorým akoby sa ocitli na inej planéte. Na sociálnych sieťach zverejňujú nežnosti ako zamilovaní tínedžeri, korunu tomu nasadili zábermi nahého rapera. Patrik opravoval v Adamovom rúchu žalúzie v byte, v ktorom dvojica momentálne žije. Nehnuteľnosť s rozlohou 115 štvorcových metrov, situovaná v luxusnom centre na nábreží Dunaja, si museli prenajať za nemalé peniaze. Pred pár mesiacmi bol na jednom realitnom portáli k dispozícii za mesačné nájomné 2 150 eur. Bol to vskutku prekvapujúci ťah, keďže Jasmina má v Bratislave kde bývať. Od vlaňajška vlastní v Petržalke troj­izbový byt približne rovnakej rozlohy ako ten, v ktorom si s Rytmusom teraz užívajú radovánky. Takisto sa nachádza v luxusnom centre, ktoré poskytuje bezpečie aj náležité súkromie. Dovnútra sa len tak hocikto nedostane, na čip fungujú aj výťahy a spoločné raňajky na dvanástom poschodí by nesledoval len tak hoci­kto, ako sa to teraz prominentnému páru stáva pri Dunaji. O petržalský byt, ktorý si moderátorka kúpila vlani v apríli, však zjavne nestojí. Pred pár dňami sme na realitných portáloch objavili inzerát, kde ho teraz ponúka za 280-tisíc eur.

Byt plný kukláčov

Steny petržalského bytu, ktorého sa Jasmina Alagič už po roku zbavuje, by pritom vedeli rozprávať. V lete 2016 sa tu odohrali udalosti ako vystrihnuté z amerického trileru. Podľa policajného záznamu doň vtrhli ozbrojení kukláči. Prek­vapili potetovaného muža, ktorý tam spal, a odviedli ho v putách. Podľa všetkého na mieste objavili zbrane a muníciu. Dramatický zásah bol súčasťou akcie Gondola, najväčšej policajnej akcie proti piťovcom, do ktorej sa zapojilo vyše štyristo mužov zákona. Zadržali vyše dvadsať osôb, väčšinou členov zločineckej organizovanej skupiny. Z bytu, ktorý dnes patrí známej moderátorke, do vyšetrovacej väzby putoval potetovaný Henrich. „Na zozname nebol podstatný, bol to len poskok. Veď prečo by mal byt na hypotéku, oproti prevádzkoval stánok s langošmi. Aby mohol byť čo najskôr s Jasminou, hneď začal spolupracovať s políciou. Ona, myslím, hovorila, že ak ho do roka nepustia, tak sa s ním rozíde,“ tvrdí o udalostiach z leta 2016 náš zdroj.

O tom, či zadržaný muž a moderátorka prežívali filmovú love story, svedčia len náznaky. Na jednej poštovej schránke doteraz svietia prie­zviská Henricha a Jasminy vedľa seba. Podľa fotografií, ktorými moderátorka zásobuje sociálnu sieť, užívala nehnuteľnosť podstatne skôr, než jej podľa katastra patrila. „Henrich potom ten byt, ktorý mu zariaďovala ešte jeho predchádzajúca frajerka, prepísal na Jasminu,“ dopĺňa zdroj a jeho slová by mohli mať určitú logiku. Zvlášť, ak zoberieme do úvahy, že odsúdenému bosovi skupiny Jurajovi Ondrejčákovi prepadli majetky v prospech štátu. Napokon, podľa viacerých zdrojov bol Henrich pred časom presvedčený, že s Jasminou tvoria pár. „O tom, že sa stretáva s Rytmusom, sa dozvedel z novín. Bol z toho zdrvený. Potrebuje peniaze, takže teraz chce petržalský byt predať. Uvidíme, či sa s Jasminou dohodnú,“ dodal náš informátor. Ajhľa, neprešlo ani niekoľko dní a na katastrálnych portáloch sa skutočne zjavil inzerát, ktorý jeho tvrdenie o predaji potvrdil.

Ex konečne prehovoril

„Ja sa o tom vôbec nechcem rozprávať. Nie, nie, nie,“ reagovala milým hlasom Jasmina Alagič. Starého priateľa nezapierala, ale inak to príliš rozpitvávať nechcela. „Byt sa predáva, ale to sú naozaj veci, ktoré sa riešia súkromne. Čo sa týka nehnuteľností a jedno s druhým. O policajnej razii, o ktorej hovoríte, nič neviem, ja s tým vôbec nič nemám. V tom čase som nebola aktuálna,“ zmietla históriu zo stola. V atmosfére údajných vyrovnávaní „účtov“ sme sa teda obrátili na Henricha, „muža v problémoch“, ktorý však pri viacerých otázkach akosi strácal pamäť. Jediné, čo ako-tak priznal, bola policajná razia. Či ho v byte, ktorý teraz patrí Jasmine, zadržali v rámci akcie Gondola? „Môže byť, asi áno,“ povedal nám pokojne, no viac sa k prípadnému obvineniu nechcel vyjadrovať. „To je dávno za mnou, všetky veci už mám vybavené,“ doplnil a jeho tvrdenie potvrdila hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová. „Obvinený bol prepustený na slobodu 27. decembra 2016, pretože dôvody väzby pominuli. Obvinený bol za členstvo v zločineckej skupine. Trestné stíhanie mu bolo podmienečne zastavené 10. apríla 2017 ako spolupracujúcemu svedkovi,“ vysvetlila nám.

Ako to bolo so záhadným petržalským bytom, ktorého vlastníčkou sa v rovnakom období stala Jasmina Alagič, však Henrich neprezradil. Otázke, či zaň neplatil kedysi hypotéku on, sa vyhol. „To sú bankové veci, nebudem vám k tomu nič hovoriť. Viete čo, ona to teraz predáva, je to jej byt a ja už som dávno inde,“ dodal, hoci dodnes má na jednej poštovej schránke priezvisko. Nespieval ani ódy o veľkej láske. „My sme od seba už dlhšie, tak to je také… Viete, čo myslím. Takže tak. Čo si ona robí, to je jej vec. Ja mám tiež už svoj život,“ snažil sa nám vysvetliť. Čo znamená výraz „dlhšie od seba“, však upresniť nevedel. Nespomínal si ani na to, ako dlho s moderátorkou randil alebo žil v jednej domácnosti. „Ja neviem, ja to nerátam,“ stratil sa doslova v nedávnej minulosti.

Tak nás zaujímalo, či Henrich bývalú priateľku sledoval aspoň v SuperStar. „Ja nepozerám také veci. Ale je to moja kamoška, tak sa teším z jej úspechov,“ opakoval dobroprajne - možno s vedomím, že sám sa musí momentálne na dobroprajnosť Jasminy spoliehať. To je možno odpoveď na otázku, prečo je Henrich v súčasnosti Rytmusom, svojím nástupcom, pomerne nadšený. „Ani ma to neprekvapilo, že sú spolu, ja jej fandím. Svoje sme zažili, je to kamoška a všetko je v poriadku,“ pokračoval ako z veľkej knihy o medziľudských vzťahoch. To, že by bol z rozchodu zdrvený, poprel ako skúsený sveták. „Ako vám to poviem... Proste, vychádza to tak, že na chlapa sú tri ženy na svete. Je to štatisticky dokázané. Tak viete čo - milujem, nemilujem, to sú také omáčky. Každý je strojcom svojho vlastného šťastia.“