Nie slovenskí, ale maďarskí farmári, ktorí, ako sa nám podarilo exkluzívne zistiť, vlastne vôbec nie sú farmármi, vykydali pred pár dňami 31 metrákov hnoja pred budovu Národnej rady SR. Skutočnú totožnosť údajne ťažko pracujúcich roľníkov, ktorí sa pôvodne hrdili, že aj takým spôsobom chcú poukázať na problémy slovenského poľnohospodárstva, po tuhom pátraní a veľkej akcii odhalila slovenská polícia. A, zdá sa, že sa jej podaril naozaj husársky kúsok. Aj keď na začiatku to tak nevyzeralo. Dvom páchateľom totiž najskôr umožnili vyprázdniť celý smradľavý náklad na lukratívny pozemok pred naším parlamentom.

V tomto čine im nezabránila ani ochranka strážiaca objekt Národnej rady SR a nezasiahli ani privolané hliadky, ktoré dvoch nespratníkov dokonca nechali v pokoji sa vyrozprávať do televíznych kamier. Nuž a napokon, tak ako sa na správnych mužov zákona patrí, ich upozornili na zabudnuté vidly v kope hnoja, za čo sa im údajní farmári veľmi pekne poďakovali. Ako totiž prezradil jeden z nich, sú to veľmi vzácne vidly. Po jeho otcovi. Iné by vraj do ruky ani nezobral.

Postupne však na povrch vyplávali šokujúce informácie, ktoré sa postarali o to, že do akcie museli byť povolané takmer všetky špeciálne jednotky. Po dvoch údajných farmároch vyhlásili veľké pátranie a nebyť nečakaného úspechu, ich mená by sa ocitli hádam aj na zozname osôb hľadaných Interpolom. Kamerové záznamy totiž dokazovali, že jeden z mužov, ktorí sa postarali o smradľavú kopu pred Národnou radou SR, je predseda maďarského parlamentu László Kövér. Druhý bol prí­slušník tajnej služby našich južných susedov, výborne ovládajúci slovenčinu. Ťažkoodenci z komanda LYNX ich dolapili počas úniku tesne pred prekročením hraníc s Maďarskom. Do svojej rodnej vlasti sa chceli dostať poľnými cestičkami na bicykloch. Tatrovku vraj zaparkovali na neznámom mieste.

Počas niekoľkohodinového výsluchu dvojica napokon priznala, že akcia Kopa hnoja bola odvetou za konanie predsedu slovenského parlamentu Andreja Danka. „Chcel mať väčší, než máme my, a to som nemohol dovoliť! Naša vláda to nemohla, náš ľud to nemohol dovoliť!“ rozčertil sa vraj počas vypočúvania László Kövér. V momente, keď si všimol prekvapené pohľady našich vyšetrovateľov, rýchlo doplnil, že to nie je tak, ako to vyzerá. Že reč nie je o tom, na čo zrejme všetci prítomní myslia, ale o stožiari, ktorý sa Andrej Danko rozhodol postaviť pred našou Národnou radou.

„Neviem, ako to urobil, ako zistil, že náš stožiar meria 27 metrov, ale je nemysliteľné, aby bol ten jeho o tri metre vyšší!“ pajedil sa štátnik z Maďarska. Situáciu napokon veľmi diplomaticky ukončil samotný Andrej Danko, ktorý prišiel priamo na policajnú stanicu, kde sa s maďarským kolegom dohodli na kompromise. Stožiar budeme mať síce vyšší, ale národnú zástavu necháme viať asi v trištvrte žrde.