Sociálne siete sa dnes využívajú aj na politické účely a diskreditáciu. Prípad Aleny Zsuzsovej ukazuje, ako ľahko sa dá dostať k vplyvným mužom a získať si ich záujem. Bola táto žena naozaj len bábkou v rukách iného muža, ktorý ju využil na kompromitovanie mocných?  „Diskreditácia je nástroj na reguláciu vplyvu. Stojí veľa peňazí a námahy, preto sa ňou neplytvá na bezvýznamných pešiakov. Byť zdiskreditovaným je jedným  meradlom nášho úspechu...," hovorí v rozhovore v najnovšom vydaní časopisu PLUS 7 DNÍ súdny znalec a klinický psychológ DUŠAN KEŠICKY (54).

„Verejné sa vždy viaže s osobným prostredníctvom verejne činnej osoby. Daňou za službu verejnosti je strata súkromia a možný deficit v uspokojovaní osobných potrieb. ... Každý človek je regulovaný rozumom a emóciami. Byť regulovaný emóciami, vyvolanými neznámou ženou, bez ohľadu na to, či je fotografia jej alebo niekoho iného je vždy riziko. Riziko je takého rozsahu, aká je moc regulovaného. Ak sa zaoberá lákavým  vzťahom vodič, tak nám hrozí, že nepôjde autobus. Čo nám ale hrozí, ak to bude vysokopostavený politik?," kladie si odborník otázku a odpovedá na ňu v rozhovore o politikoch, moci, ženách a erektilnej dysfunkcii.

Rozhovor s DUŠANOM KEŠICKÝM nielen o psychologických aspektoch Zsuzsovej vzťahoch s vplyvnými mužmi, ale aj o sexuálne motivovaných kriminálnych činoch si prečítate v aktuálnom vydaní týždenníka PLUS 7 DNÍ >>

Aktuálne číslo týždenník PLUS 7 DNÍ.
Aktuálne číslo týždenník PLUS 7 DNÍ.
Zdroj: Plus 7 dní