Pacienti zažívajú neustály stres. Tak by sa dalo v skratke zhrnúť niekoľko svedectiev, ktoré sme obdržali do redakcie a vypovedajú o tom, že situácia na Kramároch, konkrétne na oddelení neurochirurgie stále nie je dobrá. Príbuzní hospitalizovaných pacientov nám povedali s čím sa boria ich blízki.

Bez operácie sa nepohneme

Rozhorčenie nad stavom ako funguje neurochirurgia na Kramároch sme dostali hneď od niekoľkých príbuzných pacientov. Neželali si však byť menovaní. „Môj otec mal pred rokom a pol ťažký úraz hlavy, pri ktorom mu museli vybrať kus lebky. Síce bol operovaný v Bratislave, na doliečenie odišiel do našej okresnej nemocnice na severnom Slovensku,“popisuje dcéra stav svojho blízkeho, ktorý po hospitalizácii utrpel aj mozgovú porážku. Muž zostal pripútaný na lôžko aj keď rodina s ním pravidelne cvičí, aby sa postupne naučil chodiť. „Chceli sme mu vybaviť kúpele, ale to nie je možné kým nemá naspäť vloženú lebečnú kosť,“ vysvetlila dcéra dôvod prečo chceli, aby sa otec vrátil na operáciu na Kramáre, kde by podstúpil operáciu s cieľom voperovať kosť naspäť.

Operáciu nestihli

Napokon, po vybavovaní rôznych náležitostí previezli muža sanitkou na Kramáre, s tým, že bude okamžite operovaný. Keďže sa prevoz uskutočnil v piatok, pacient mal byť operovaný v sobotu. Cez víkendy sa však na Kramároch neoperuje, tak sa operácia preložila na ďalšiu stredu. Kvôli liekom, ktoré bral pacient zákrok preložili o ďalšie dva dni. „V piatok mu nedali raňajky, s tým že už ide na operáciu, no napokon to nestihli…,“ netajila rozhorčenie dcéra, ktorá sa u primára nedovolala adekvátnej odpovede prečo sa operácia stále odkladá. „Neviete si ani predstaviť aké je to ťažké pre nášho otca, ktorý sa sám ani nedokáže posadiť. Už týždeň a pol leží v posteli bez pohnutia, bez akejkoľvek simulácie, na izbe nie je ani televízor,“ dodala dcéra.

Viac svedectiev príbuzných o situácii na Kramároch sa dočítate v najnovšom vydaní týždenníka Plus 7 Dní