Američania milujú svoje americké klišé príbehy o splnených snoch. Takým je aj ten o ich rodáčke Meghan Marklovej. Tamojšie médiá ju nenazvú inak ako americkou princeznou, hoci v skutočnosti bude mať titul vojvodkyňa zo Sussexu. Ale veď to vôbec nevadí.

Feministka v paláci

Americká herečka z rozvedenej rodiny, na pol černoška, katolíčka, rozvedená aktivistka za rovnoprávnosť pohlaví, ktorá dobyla srdce britkého princa Harryho. To veru nie je málo. Minimálne na hollywoodsky príbeh. Veď už aj existuje dokument s chytľavým názvom – Meghan Marklová: Americká princezná. Taká normálna americká popoluška s kráľovským titulom. Obdivovaná i zatracovaná.

Zaľúbenci Meghan a Harry.
Zaľúbenci Meghan a Harry.
Zdroj: Chris Jackson

Mimoriadna a inšpiratívna

Od detskej aktivistky cez globálnu hviezdu po členku kráľovskej rodiny. Tak by sa dalo zhrnúť CV-čko 36-ročnej Meghan Marklovej. Jej príbeh zatienil aj ten Harryho, ktorý ako 12-ročný prišiel tragicky o matku, kráľovnú sŕdc Dianu, neskôr ho bulvár miloval, kvôli jeho mladíckym excesom, bol bojovým pilotom a odkedy stretol ju, tužil už len po jednom. Usadiť sa s tou, ktorá mediálny humbuk okolo kráľovskej rodiny zvládne.

Americká televízna spoločnosť CBS, ktorá natočila spomínaný dokument o Meghan o ňom hovorí ako o pútavom a inšpiratívnom pohľade na mimoriadnu ženu, ktorá už ako žiačka základnej školy so zápalom usiloval o odlíšenie dobrého od zlého. Stala sa úspešnou herečkou a polovicou globálne silného páru novej éry. Tina Brownová píšuca príspevky o kráľovskej rodine pre CBS News hovorí, že „títo dvaja budú najlepšími celosvetovými filantropmi na svete.“ Áno, Meghan mala charitatvíne cítenie už pred vzťahom s Harrym a teraz bude šírenie dobročinnosti v mene kráľovskej rodiny hlavnou pracovnou náplňou oboch manželov.

Nemajú z nej dobrý pocit

Anastázia Harrisová, česká novinárka žijúca v Spojenom kráľovstve, autorka knihy Alžbeta II.: Pracujúca žena pre portál Lidovky.cz píše, že jej Harryho dlhoročná priateľka povedala, že princovi priatelia nevestu nevidia až v takých ružových farbách ako svet. Vraj zamilovanosť len hrá, no veď je aj herečka. „Harry je priamočiary, jednoduchý chlapec. Je bláznivo zamilovaný, z jeho strany o vzťahu nie sú žiadne pochybnosti. Ale z nej nemáme dobrý pocit. Bojíme sa, že ho len použije ako prestupnú stanicu. Pred ním bola Meghan známa, ale až od tej doby, čo chodí s princom, sa preslávila celosvetovo. Hodí sa jej.“ Hodno dodať, že seriál Kravaťáci, v ktorom hrala Meghan jednu z hlavných rolí dávno pred vôbec zoznámením sa s princom Harrym, nebol žiadny prepadák a Meghan si kariéru, ktorej sa len tak medzi rečou kvôli láske vzdala, vybudovala sama. Aká veľká je jej obeta? To nech si každý zváži sám.

Je možné, že Meghan leží v žalúdku práve tým Harryho kamarátom, ktorým chýbajú spoločné párty s princom. Usadení Harryho priatelia zas tvrdia, že ho láska zmenila. Veď koho by aj nie. Či už to Meghan hrá alebo nie, dvojica vyzerá zamilovaná až po uši.