Kate, Meghan či španielska kráľovná Letizia sa pri jej životnom príbehu môžu schovať. Dcéra nórskeho kráľa Haralda V. a kráľovnej Sonje určite patrí k najfascinujúcejším postavičkám európskych kráľovských rodín. Osud ženy, ktorá je štvrtá v poradí na trón, by mohol tvoriť námet na film. Otázne je len to, či by išlo o psychologickú drámu alebo romantickú komédiu.

V galérii si pozrite fotografie Märthy Louise - ako členky kráľovskej rodiny aj ako priateľky šamana.

Kontroverzný priateľ

Märtha Louise má dnes 48. S manželom, spisovateľom a dramaturgom Arim Behnom, sa rozviedli pred troma rokmi po 14 rokoch manželstva. Plodmi ich bývalej lásky sú tri dcéry - Maud (16), Leah (14) a Emmy (11). Princezná aktívne pracuje, vzdelaním je fyzioterapeutka. Už niekoľko rokov býva aj v Londýne, čo však nie je najzaujímavejší prvok v jej životopise.

Sestra korunného princa Haakona sa usilovala nejako si život opäť dať dokopy. V máji šokovala novým priateľom, ktorého považujú za kontroverzného nielen v Nórsku, ale aj v jeho rodných Spojených štátoch amerických. Durek Verrett (44) je totiž šaman. Po­dľa médií tento princeznin nový partner dokáže nadviazať kontakt s mŕtvymi. Má tiež údajne schopnosť uzdravovať - napríklad rakovinu či leukémiu. Nie každý tomu verí. V súvislosti s jeho „uzdravovacími“ schopnosťami ho mnohí obviňovali z mámenia peňazí od chorých. Fakt však je, že liečiteľ duší núdzu o klientov nemá. Do jeho rúk sa zverila napríklad herečka Gwyneth Paltrowová či modelka Nina Dobrevová, ktoré vraj oslobodil od temných energií. V každom prípade, s nórskou princeznou si určite majú čo povedať, pretože tá je mimoriadne spirituálne založená a napísala aj dve knihy o anjeloch.

Informuje na Instagrame: Märtha Louise zásobuje svoj Instagram fotkami, napríklad aj zo spoločného stretnutia páru s herečkou Gwyneth Paltrowovou.
Informuje na Instagrame: Märtha Louise zásobuje svoj Instagram fotkami, napríklad aj zo spoločného stretnutia páru s herečkou Gwyneth Paltrowovou.
Zdroj: Instagram

Bola jeho klientkou

Ako nedávno napísal Daily Mail, nórska princezná sa so svojou polovičkou zoznámila ako jeho klientka a spolu sú už od vlaňajšieho novembra. Lenže denník označil vyvoleného členky nórskej kráľovskej rodiny za šarlatána. „Durek sa na sociálnych sieťach netají tým, že má rád ženy i mužov. Považuje sa za ránhojiča ľudského trápenia v šiestej generácii. Tvrdí, že pohybom atómov v ľudskom tele dokáže spomaliť starnutie. A po ťažkej chorobe vraj vstal z mŕtvych. Princeznú údajne pozná už z jedného zo svojich minulých životov,“ uviedol denník. Napriek tomu sa zaľúbenci o sebe vyjadrujú len lichotivo a údajne nevylučujú ani svadbu.

Aby toho nebolo málo, Verreta pred 26 rokmi zatkli v Kalifornii, o dôvode sa doteraz nevie. Podľa The Boston Globe mal vraj prsty v držaní a distribúcii drog a údajne aj vo vydieraní. Mal však výborných právnikov. Táto „epizód­ka“ z minulosti sa určite nepáči ani kráľovi, ani bratovi - následníkovi. Netreba zdôrazňovať, že vzťah s princeznou Verrettovi priniesol neskutočnú popularitu a tým aj množstvo prominentných klientov. 

Opäť škandálik

V posledných dňoch sa o princeznej a jej drahom opäť veľa hovorí. Všetko pre vyjadrenie Märthy na Instagrame. Nórska princezná v statuse napísala, že sa zrieka kráľovského titulu. Znamená to, že už nebude nórskou princeznou? Všetko je trošku komplikovanejšie. A to pre spoločný biznis Märthy a Dureka. Zdá sa, že svoje duchovné schopnosti chcú využiť aj obchodne.

Dvojica totiž naplánovala sériu prednášok a stretnutí so záujemcami či „klientmi“. Toto turné po Nórsku a Dánsku sa malo nazývať Princezná a šaman. To však vyvolalo búrku nevôle a bolo to priveľa aj pre pomerne liberálny nórsky kráľovský dvor. Preto na Insta­grame princezná vysvetlila, že nebude používať svoj kráľovský titul na komerčné účely. Märtha Louise zdôraznila, že takto sa rozhodla spoločne s rodinou. „Je to môj spôsob obživy,“ bránila sa princezná pred neprajníkmi v televízii. Ale práve preto, že jej život je od istého času už iný než pred pár rokmi, vo svojom podnikaní Märtha Louise nebude princeznou. Tak ju budú oslovovať len v situáciách, keď bude reprezentovať kráľovskú rodinu vo svojej rodnej krajine či v zahraničí. „Myslím si, že je to dobré riešenie. Toto rozhodnutie pomôže výrazne odlíšiť moje aktivity. Urobiť čiaru medzi tým, v čom podnikám, a medzi úlohou, ktorú plním ako člen kráľovskej rodiny,“ uviedla s dodatkom, že „takto bude mať aj väčšiu slobodu vo svojej práci“.

V galérii si pozrite fotografie Märthy Louise - ako členky kráľovskej rodiny aj ako priateľky šamana.

Mohlo by vás zaujímať: