Alžbeta II. cestuje z celej panovníckej rodiny najviac a najčastejšie. Navštívila už desiatky krajín, od najmocnejších štátov sveta, až po maličké ostrovy Oceánie. Samozrejme, v batožine jej nesmie nič chýbať a okrem spomínaných predmetov si vozí so sebou ešte niečo.

Kráľovná cestuje na oficiálne návštevy najčastejšie z celej panovníckej rodiny.
Kráľovná cestuje na oficiálne návštevy najčastejšie z celej panovníckej rodiny.
Zdroj: Internet

Ak by potrebovala transfúziu

Len hŕstka zasvätených vie, že britská panovníčka si so sebou vozí vlastnú krv. Načo? Ak by sa jej v hostiteľskom regióne niečo stalo, potrebovala by transfúziu a nebolo tam krvi dostatočné množstvo. Preto má pri sebe vždy vlastnú vzácnu tekutinu. Cenný nákla stráži lekár vojenského námorníctva, ktorý je v prípade potreby pripravený poskytnúť 93-ročnej kráľovnej okamžitú pomoc. Alžbeta II. však nie je jediná z kráľovskej rodiny, ktorá so sebou na cesty vozí vlastnú krv. Podobne koná aj následník trónu princ Charles.

Alžbeta II. má v batožine vždy aj vlastnú krv.
Alžbeta II. má v batožine vždy aj vlastnú krv.
Zdroj: Internet

Čo nerobí v zahraničí

Prednedávnom portál Express.co.uk prezradil iné tajomstvo britskej panovníčky. Informoval, že Alžbeta II. v zahraničí nekonzumuje cesnak. Táto ingrediencia vraj nesmie byť ani v jedlách, ktoré sa jej podávajú. Kráľovná takto dbá o svoj svieži dych. Ale ako prezdradil pre Marie Claire kuchár Darren O´Grady, ktorý slúžil v kráľovskej rodine, panovníčka nemá rada zápach ani chuť cesnaku.

Viac obrázkov zo zahraničných ciest Alžbety II. nájdete v GALÉRII