Týždenné trópy na Ostrove slobody schladil v posledný záverečný deň dvíhajúci sa vietor a dážď. No rozhodne neschladil energiu, ktorú zdieľali s fanúšikmi dve americké kapely.

Najprekvapujúcejšie vystúpenie

Americké duo – spevák Tyler Joseph (30) a bubeník Josh Dun (31), alias Twenty One Pilots zahrali prvé tóny svojho interaktívne nadupaného vystúpenia už o šiestej večer. Na Szigete a vôbec v Maďarsku hrali prvýkrát. Fanúšikovia na ich koncert rozhodne nezabudnú. Aj preto, že americké duo po celý čas komunikovalo s publikom a hlavne, to čo, stváralo na pódiu, aj mimo neho, nikto nečakal.

Ak keď ste nepoznali celý playlist kapely, ktorá podľa vlastnej definície hrá schizoidný pop, vôbec to neprekážalo, lebo vás dokázali vtiahnuť výkonom, ktorý nepotreboval hit za hitom. Duo niekoľkokrát menilo outfity, Tyler dokonca spieval aj s košeľou cez tvár. Najlepší outfit bubeníka bol pre fanúšičky ten, keď Josh zhodil tričko úplne.

Josh bol navyše v takej blízkosti ku kričiacemu davu, do akej sa dostane len máloktorý bubeník. Spoza bicích sa totiž presunul rovno nad hlavy fanúšikov, ktorí ho doslova nosili na rukách, držali totiž platformu, na ktorej bubnoval.

Spevák Tyler sa fanúšikmi pohral ďalej. Na pódium si k sebe prizval vozíčkára, ktorého fanúšikovia zdvihli nad hlavu a preniesli a ešte jednu fanúšičku. Okrem toho, že Tyler behal popri fanúšikoch, predviedol kaskadérsky kúsok, z ktorého sa tajil dych. Vyliezol totiž po konštrukcii na asi 30-metrovú plošinu. S kuklou na hlave!

Blesky do rytmu

„Milujete rokenrol? Lebo ja áno,“ povedal líder americkej rockovej kapely Foo Fighters Dave Grohl Szigeťanom. „Potvrdil, že je old school rocker a parádny človek. Jeden z top koncertov sezóny. Myslím, že práve jeho karma oddialila búrku, ktorá mala začať pred koncertom,“ napísal Mercel Smitel svoje hodnotenie koncertu na Facebooku slovenských fanúšikov Szigetu.

Ak si niekto myslel, že lepším zakončením festivalu by bol DJ Martin Garrix, 50-roční rockeri ho svojou energiu presvedčili o opaku a verným fanúšikom či rockovým fajšmekrom zahral do struny, a to poriadne. Kapela hrala 140 minút a na chvíľu si spevák vymenil roly s bubeníkom Taylorom Hawkinsom, ktorý zaspieval Under Pressure od Queenu a Davida Bowieho.

Nad pódium počas vystúpenia Foo Fighters sa začalo poriadne blýskať, hádam aj do ich rytmu, no pršať začalo nad ostrovom slobody až po koncerte. Náhoda?