Zlodeji prepadli klenotníctvo v hoteli Ritz a ukradli drahé šperky

Ďalšia obrovská lúpež! Zmizli hodinky za 4,7 milióna. Spred nosa rezortu spravodlivosti

Ďalšia lúpež ako z filmu! Sekery v hlavnej úlohe, luxusný hotel a šperky v hodnote štyri milióny eur zmizli v Paríži priamo spred nosa ministerstva spravodlivosti.

Len pred niekoľkými dňami otriasla Bratislavou. A zdá sa, že tunajší lupiči neboli jediní, kto si dal do nového roku predsavzatie rýchlo (a nebezpečne) zbohatnúť. Francúzski „kolegovia“ boli, čo sa lupu týka, trochu „šikovnejší“.

Bez násilia

V stredu ani nie o pol siedmej večer prepadli piati ozbrojení lupiči klenotníctvo v luxusnom hoteli Ritz v Paríži. Ten sa nachádza na námestí Vendôme, kde sídli množstvo luxusných šperkárov. Na ulici bolo množstvo vydesených ľudí. Na námestí, len niekoľko krokov od hotela, stojí aj budova ministerstva spravodlivosti.

Z obchodov v lobby hotela sa páchateľom podarilo odniesť šperky za viac ako štyri milióny eur. Troch páchateľov sa podarilo krátko po čine zadržať, dvaja ďalší sú na úteku. Tí, ktorí mali v rukách vrecia s hriešne drahými hodinkami a šperkami. Nikoho nezranili.

Bratislavských lupičov stále hľadajú

V hlavnom meste Slovenska sa kradlo v pondelok. Z klenotníckeho eldoráda ukradli značkové hodinky v hodnote 888-tisíc. Polícia pôvodne hovorila o hodnote hodiniek "viac ako 500-tisíc”.

Muži zákona tiež informovali, že páchatelia kradli aj deň pred hlavnou akciou. Z autobazára v treťom Bratislavskom okrese odcudzili „BMW 530d, tmavo šedá farba (EČ BL107LN”, Týmto vozidlom vrazili do dverí klenotníctva, aby ich mohli otvoriť.

Polícia vyšetruje okolnosti krádeže a pátra po zlodejoch: Páchatelia si odniesli luxusný tovar v hodnote približne 888-tisíc eur.
Polícia vyšetruje okolnosti krádeže a pátra po zlodejoch: Páchatelia si odniesli luxusný tovar v hodnote približne 888-tisíc eur.
Foto: KR PZ BA

Muži sú stále na úteku aj s lupom. Polícia zverejnila popis štyroch páchateľov spolu s videom krádeže, ktoré zaznamenala bezpečnostná kamera v obchode. Polícia upozorňuje, že medzi páchateľmi môžu byť aj cudzí štátni príslušníci, pravdepodobne z Balkánu a vyzýva, aby všetci, ktorí majú o incidente bližšie informácie kontaktovali príslušníkov policajného zboru na čísle 158.


  • vc
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní