Kvízy

Ilustračná fotografia
Kvízy 26.9. 2023 20:00

KVÍZ Vyznáte sa v peniazoch iných štátov? Čím sa platí v Turecku a Nórsku?

Kedysi sme poznali naspamäť meny všetkych krajín Európy. Teraz nám to výrazne zjedodušilo jednotné euro a kvôli tomu strácame prehľad o tom, kde platíme akými peniazmi. Vyskúšajte si svoje znalosti a pokúste sa správne určiť všetky platidlá.

Zľava: Mike Farrell (83), Loretta Swit (84), Jamie Farr (88), Gary Burghoff (79), William Christopherson († 84), Alan Alda (86), Larry Linville († 60) a Harry Morgan († 96).
Kvízy 23.9. 2023 12:00

KVÍZ pre milovníkov inteligentného humoru. Predveďte sa, čo viete o seriáli M.A.S.H.

Málokto veril tomu, že by mohli byť príbehy z vojenského prostredia natoľko úspešné. No legendárny humor z M.A.S.H.-u spôsobil, že si aj desiatky rokov od premiéry jednotlivých častí nachádza stále nových fanúšikov. Predveďte sa, ako ste na tom so znalosťou tohto kultového seriálu.

V rebríčku najinteligentnejších krajín sveta sme nedopadli najlepšie.
Kvízy 21.9. 2023 20:00

KVÍZ Dnes sa ukážu tí najlepší. Zvládnete otázky z IQ testu?

Na IQ testy sa veľa ľudí pozerá s veľkým rešpektom. Ich otázky potrápia vašu myseľ, ale zároveň odhalia váš skrytý potenciál. Nebojte sa pustiť do tohto kvízu a ukážte, či nemáte na viac ako ste si doposiaľ mysleli. Pred začiatkom ešte jedna rada - dávajte si pozor na slovné chytáky.

Spoločná fotografia Geissovcov sa stala terčom kritiky. Fanúšikovia si myslia, že dievčatá vyzerajú umelo a Shania sa podľa nich dokonca mala nechať vylepšiť.
Kvízy 19.9. 2023 20:00

KVÍZ o bláznivej slávnej rodinke. Ako sa vyznáte v Geissenovcoch?

Geissenovci už niekoľko rokov zabávajú aj slovenských divákov. Niektorých láka pohľad na luxus, v ktorom žijú, iní sa radi rozčuľujú nad ich správaním. Napriek niektorým predsudkom ich popularita stále rastie. Čo si teda pamätáte o tejto nemeckej rodinke?

Na snímke pohľad na Bratislavský hrad počas teplého dňa 12. marca 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Pavol Zachar
Kvízy 16.9. 2023 12:00

KVÍZ o slovenských mestách. Dokážete určiť, v akých okresoch sa nachádzajú?

Tie najjednoduchšie otázky bývajú často najťažšie. Možno si poviete, že máte dokonalý prehľad o slovenských mestách. No zaradiť ich do správneho okresu, to už bude väčšia výzva. Pochváľte sa, ako ste ju zvládli.

Ako sa zmenili hviezdy zo seriálu Priatelia po 10 rokoch?
Kvízy 14.9. 2023 20:00

KVÍZ Jeden z najobľúbenejších seriálov všetkých čias. Koľko toho viete o Priateľoch?

Len málo seriálov má tak nadčasové scenáre, že dokážu osloviť niekoľko generácií ľudí. Priatelia sú populárni práve kvôli tomu, že hovoria o príbehoch a pocitoch, ktoré zažívame všetci. K tomu navyše citlivým spôsobom už vtedy riešili aj vážne témy. Ukážte sa, či patríte medzi skutočných fanúšikov šestice z New Yorku.

Nadmerné pitie alkoholu je významným rizikovým faktorom osteoporózy a zlomenín.
Kvízy 12.9. 2023 20:00

KVÍZ, v ktorom nemôže pohorieť žiaden Slovák. Otestujte sa v znalostiach o pive

Pivo patrí medzi najobľúbenejšie nápoje Slovákov. Len tak si posdieť pri jednom dobre orosenom čapovanom a porozprávať sa s kamarátmi, to je ideálna predstava mnohých z nás. Nabudúce pri ďalšom pollitráku pred nimi zafrajerujte niektorými zo zaujímavostí z nášho kvízu.

Hands of the groom and the bride with wedding bouquet
Kvízy 9.9. 2023 12:00

KVÍZ Svadobné zvyky a tradície. Nestrácate sa v nich?

Veľa mladých párov často pred svadbou s obľubou zahlási, že sa nechcú počas nej držať žiadnych tradícií. Ani si však neuvedomujú, že už od prvého momentu od výberu šiat, až po samotný deň sobáša, sa hneď podrobujú nejakým zvykom a pravidlám.

Výborný sladký jarný dezert
Kvízy 7.9. 2023 20:00

KVÍZ Na jeho konci si budete musieť dať niečo sladké. Poznáte najznámejšie dezerty?

Kto z nás by si aspoň niekedy rád nezamaškrtil na dobrom dezerte. Popri rôznych moderných novinkách si všetci najradšej pochutnáme na akejkoľvek klasike. Ako dobre poznáte najznámejšie slovenské i svetové koláče?

VÁCLAVSKÉ NÁMESTIE
Kvízy 5.9. 2023 20:00

KVÍZ Ako ste na tom s češtinou? Tieto slovíčka uhádnu len tí najlepší

Kedysi nemali Slováci s češtinou žiadny problém. Dokázali sme si ľahko porozumieť a zaskočili nás len niektoré odlišné slovíčka. Časom sa však rozdiely medzi nami prehlbujú a čoraz častejšie sa stáva, že niektoré vety sa nám už prekladajú ťažšie. Ako teda zvládnete dnešnú skúšku z češtiny?

Family,Resting,On,The,Sea
Kvízy 2.9. 2023 12:00

KVÍZ o lete 2023. Pamätáte si, čo všetko sa udialo počas prázdnin?

Letné mesiace a prázdniny ako keby utiekli oveľa rýchlejšie než zvyšok roka. Uplynulé týždne boli pritom bohaté na množstvo pekných i smutných udalostí. Koľko z nich si ešte pamätáte?

Čo vás čaká?
Kvízy 31.8. 2023 20:00

KVÍZ s tými najjednoduchšími odpoveďami. Pravda alebo klamstvo? Koľko odpovedí uhádnete?

V tomto kvíze máte tú najväčšiu šancu uspieť. Na výber mát len z dvoch odpovedí - pravda alebo klamstvo. Ak to neviete, môžete si aspoň tipnúť. Pochváľte sa potom svojim známym, ako ste boli úspešní.

Minister obrany SR Jaroslav Naď a podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová navštívili Múzeum Slovenského národného povstania (SNP) v Banskej Bystrici.. S riaditeľom múzea Marianom Uhrinom predstavili postup v projekte Otvorený depozitár, ktorý má sprístupniť a priblížiť tematiku 2. svetovej vojny a SNP širokej verejnosti. Na snímke Múzeum Slovenského národného povstania v Banskej Bystrici 9. septembra 2022. FOTO TASR - Ján Krošlák
Kvízy 29.8. 2023 20:00

KVÍZ Pamätáte si, čo sa odohralo počas SNP? Otestujte sa spolu s nami

Mnoho ľudí si už vôbec nepamätá, čo sa odohralo počas Slovenského národného povstania. Práve kvôli ignorovaniu našich dejín sa často dopúšťame rovnakých chýb ako naši predkovia. Otestujte sa v našom kvíze, ktorý je venovaný dnešnému sviatku SNP.

Gorgeous,Happy,Young,Woman,Plus,Size,Body,Positive,In,Blue
Kvízy 26.8. 2023 12:00

KVÍZ Čechizmy, nárečové a nespisovné slová - ukážte sa, ako ovládate slovenčinu

Mnohí si vôbec neuvedomujeme, koľko nespisovných slov používame v hovorovej reči. Skúste ich odhaliť v našom kvíze a ukážte, ako dobre ovládate slovenčinu.

Oravský hrad patrí k najmalebnejším a najnavštevovanejším u nás.
Kvízy 24.8. 2023 20:00

KVÍZ Najznámejšie slovenské pamiatky - kto uhádne všetkých 12?

Často je pravidlom, že pamiatky vo svete poznáme lepšie ako naše. Postačí vám jeden pohľad a malá nápoveda k tomu, aby ste uhádli naše dominanty?

začiatok školského roku, prváčik, školská tabuľa
Kvízy 22.8. 2023 20:00

KVÍZ Aké Y/I sa píše v tomto slove? Ukážte sa, či zvládnete učivo žiakov základných škôl

Jednoduché úlohy bývajú tie najťažšie. Ako zvládnete test pre žiakov základných škôl? Ukážte svoje vedomosti v pravopise a určite správne, aké Y/I ide v danom slove?

Video obsah