Kvízy

Matematika
Kvízy 3.6. 2023 12:00

KVÍZ Ako ste na tom s geometriou? Neurobíte si hanbu pred žiakmi základnej školy?

Veľa ľudí hovorí o matematike ako o najväčšom postrachu zo školských čias. Rovnako nás však dokázala potrápiť jej súčasť – geometria. Okrem precízneho rysovania sme museli zvládnuť aj niekoľko vzorcov a presné názvoslovie. Ako by ste na tejto písomke obstáli dnes? Patrili by ste medzi jedničkárov alebo by to bola hanba medzi päťkármi?

Pokračovanie na ďalšej strane.
Kvízy 1.6. 2023 20:00

KVÍZ Ako ste sa pripravili na dovolenku? Spoznajte obľúbené špeciality podľa fotky

Dovolenka sa nám spája aj s ochutnávaním nových špecialít. Keď sa však pravidelne v lete vraciate do obľúbených destinácií, tak už dobre poznáte ich tradičné pochúťky a vopred sa na ne veľmi tešíte. Uhádnete ich názvy iba z pohľadu na fotografiu? Otestujte sa v našom kvíze.

Gladiátor - Hladký Miko
Kvízy 30.5. 2023 22:00

KVÍZ Ako dobre poznáte spevákov slovenských kapiel? Všetky odpovede vie len skutočný znalec

Lídrami a hlavnými členmi kapiel sú často speváci. Tí prichádzajú do najbližšieho kontaktu s fanúšikmi a stávajú sa spoznávacím znamením obľúbených skupín. Viete, kto stojí za mikrofónom našich najobľúbenejších kapiel?

Karlov most lákajúci na prechádzky storočiami. Praha
Kvízy 27.5. 2023 12:00

KVÍZ Ako dobre poznáte Česko? Otestujte sa v znalosti našich susedov

S Českom nás spája dlhá spoločná história. Ako dobre však poznáte našich bývalých krajanov? Odpovedzte na otázky, ktoré sa týkajú rôznych zaujímavostí a dejín našich susedov.

Líder Elánu sa udržiava v kondícii cvičením.
Kvízy 25.5. 2023 20:00

KVÍZ Elánisti ukážte sa - čo všetko viete o našej legendárnej kapele?

Na hudbe skupiny Elán odrástlo niekoľko generácií Slovákov. Viacero ich piesní patrí dodnes medzi najväčšie hity, ktoré nesmú chýbať na party, stužkových alebo si ich zahráme na gitare pri letnom táboráku. Ukážte sa, ako dobre poznáte zoskupenie okolo speváka Joža Ráža a či patríte medzi tých najväčších elánistov.

Na snímke pohľad na Batizovské pleso a na okolité tatranské štíty počas túry vo Vysokých Tatrách 30. októbra 2022. Vo Vysokých Tatrách platí od utorka (1. 11.) zimná uzávera turistických chodníkov. Vyššie položené trasy, sedlá a štíty sú zatvorené do 14. júna. Naopak, prístupné ostávajú chodníky vedúce k vysokohorským chatám, okrem Chaty pod Rysmi. Horská záchranná služba (HZS) v tejto súvislosti dôrazne apeluje na turistov, aby nepodceňovali skoré stmievanie sa, sledovali výstrahy a svoje túry
Kvízy 23.5. 2023 20:00

KVÍZ Ako dobre poznáš naše veľhory? Otestuj si svoje vedomosti o Vysokých Tatrách

Slováci sú na Vysoké Tatry veľmi hrdí. Často tam chodievame na dovolenky či výlety. Viacerí z nás už zdolali aj niektoré známe končiare. Chválime sa nimi v zahraničí, ale ako dobre ich v skutočnosti poznáme? Viete o nich len základné informácie alebo sa radíte medzi znalcov?

Karel Gott dobre vedel, prečo svoje obrazy počas svojho života takmer nepredával. Až po jeho smrti dosahujú astronomickú hodnotu
Kvízy 20.5. 2023 12:00

KVÍZ Žiaria v šoubiznise, no mohli skončiť inak. Uhádnete pôvodné povolania a školy celebrít?

Užívajú si slávu a pozornosť fanúšikov, ale stačilo málo a skončili by úplne inak. Viaceré celebrity pôvodne pracovali v iných sférach alebo študovali školy, ktoré nemali nič spoločné s umením. Napriek tomu si ich našla šťastena a dnes sú z nich veľké hviezdy. Uhádnete, aké povolanie by živilo týchto prominentov, keby neboli populárni?

Filmoví hrdinovia príbehov o čarodejníckom učňovi - Harry (Daniel Radcliffe), Hermiona (Emma Watson) a Rupert Grint (Ron).
Kvízy 18.5. 2023 20:00

KVÍZ: Ste fanúšikom Harryho Pottera? Otestujte sa, čo viete o vašich obľúbených hrdinoch

Fenomén Harryho Pottera priťahuje fanúšikov aj niekoľko rokov po vydaní poslednej časti zo sedemdielnej série. Hlavní hrdinovia Harry, Ron a Hermiona sú pre mnohých z nich veľkými vzormi. Pamätáte si však všetky zaujímavosti, ktoré sa týkajú ich príbehov? Otestujte sa, či ste skutočne tak veľkými fanúšikmi magického sveta, ako sa domnievate.

Nádherné Nízke Tatry
Kvízy 16.5. 2023 20:00

KVÍZ: Vyznáte sa v lese? Dokázali by ste v ňom prežiť?

Ľudia trávia v lese čoraz menej času. Radšej si zvolia pohodlnejšie prechádzky v parkoch. Preto často zabúdame na najdôležitejšie rady, ako by sme mali prežiť v tomto prostredí. Ako ste na tom vy? Dokázali by ste zdolať nástrahy lesa a zvládli by ste kempovanie v nehostinných podmienkach?

Skupina A-ha
Kvízy 13.5. 2023 12:00

KVÍZ Hudobné hviezdy osemdesiatych rokov. Spomeniete si ešte na nich?

Osemdesiate roky boli zlatou érou hudby. Priniesli niekoľko megahviezd, na ktorých hitoch sa zabávame ešte aj dnes. Sláva niektorých z nich veľmi rýchlo zhasla, ale zopár interpretov ešte stále hviezdi na hudobnej scéne. Otestujte sa, koľko toho viete o muzike z tohto obdobia.

Slovenskí hokejoví majstri sveta.
Kvízy 11.5. 2023 20:00

KVÍZ Najväčší hokejový úspech našich zlatých chlapcov. Čo si o ňom ešte pamätáte?

Od zisku titulu majstrov sveta v hokeji ubehlo už 21 rokov. Športoví fanúšikovia veria, že sa nám čoskoro podarí zopakovať rovnaký úspech. Pred začiatkom šampionátu vo Fínsku a Lotyšsku si ešte zaspomínajte na tie najkrajšie hokejové chvíle, ktoré sme zažili so zlatou generáciou našich chlapcov. Čo všetko si pamätáte z ich veľkého triumfu?

Dóm svätej Alžbety alebo Metropolitná katedrála svätej Alžbety je najväčší kostol na Slovensku. Nachádza sa v strede Hlavnej ulice v Košiciach, pričom ju formuje do tvaru šošovky. Je katedrálnym chrámom Košickej rímskokatolíckej arcidiecézy a farským kostolom Farnosti svätej Alžbety v Košiciach. V jej krypte budú podľa želania zosnulého kardinála Jozefa Tomka uložené po skončení pohrebných obradov jeho pozostatky.
Kvízy 9.5. 2023 20:00

KVÍZ Východniari, ukážte sa! Ako dobre poznáte Košice?

Košice patria k najkrajším mestám na Slovensku. Východniari sú preto na ne právom hrdí a často sa nimi chvália. Ako dobre ich však poznajú? Spomeniete si ešte na zaujímavosti z ich histórie a uhádnete dôverne známe miesta?

Palác kultúry a vedy, Varšava.
Kvízy 7.5. 2023 12:00

KVÍZ Ako dobre poznáte Poľsko, našich severných susedov?

Ku Poliakom sme mali vždy veľmi blízky vzťah. Páči sa nám ich pohostinnosť, srdečnosť a chuť sa zabávať. Naučili sme sa od nich veľa zaujímavých vecí a radi tam chodievame na výlety či dovolenky. Ako dobre však poznáme našich severných susedov?

Let's Dance
Kvízy 4.5. 2023 20:00

KVÍZ Finále Let`s Dance sa blíži. Čo si pamätáte o obľúbenej tanečnej šou?

V nedeľu finišuje už ôsma séria Let`s Dance. Pred finálovým večerom si overte vaše znalosti a zistite, koľko si toho pamätáte o obľúbenej tanečnej šou. Na parkete i porotcovskej stoličke sa vystriedalo mnoho známych tvárí, ktoré nás často nielen zabavili, ale aj dojali svojimi príbehmi.

Bono z U2
Kvízy 2.5. 2023 20:00

Kvíz: Poznáte skutočné mená slávnych celebrít? Otestujte si váš šoubiznisový prehľad

Viaceré celebrity nepoužívajú počas kariéry svoje vlastné meno. Niekedy uprednostňujú prezývku z detstva, inokedy sa im jednoducho nepáči alebo si chcú mimo kamier vychutnať viac súkromia. Uhádnete pravé mená týchto známych tvárí?

Problém, o ktorom sa v súvislosti so psami, s mačkami či ďalšími domácimi zvieratami hovorí čoraz častejšie, je demencia.
Kvízy 29.4. 2023 12:00

KVÍZ pre psíčkarov. Viete sa správne postarať o svojho miláčika?

Pes si stále drží pozíciu najobľúbenejšieho domáceho miláčika. Často si s ním dokážeme vytvoriť ešte bližší vzťah ako s ľuďmi. Keď však urobíte chyby v jeho výchove alebo starostlivosti, môže sa z neho stať rozmaznaný tvor, ktorý sa vymkne spod vašej kontroly. Viete teda, ako sa máte správne postarať o svojho miláčika?

Video obsah