Kvízy

globus
Kvízy 24.11. 2020 20:00

OTESTUJTE SA! Poznáte neoficiálne pomenovania krajín sveta?

Keď sa povie krajina vychádzajúceho slnka, či zem grófa Drakulu, určite viete ktorým štátom tieto názvy priradiť. Ale dokážete s istotou povedať, kde napríklad leží zelené srdce Európy, alebo krajina ruží? Vyskúšajte si svoje znalosti v našom kvíze.

Veľký brat ťa sleduje: Z výšky nás pozoroval orol bojovný.
Domov 21.11. 2020 12:00

Ako dobre poznáte živočíšnu ríšu? Vedeli ste že...

Ríša zvierat v sebe skrýva mnoho zaujímavostí, nevysvetliteľných faktov a množstvo nepreskúmaného. Otestujte svoje vedomosti a zistite, ktoré zviera má najväčšie oči, do ktorej strany bočí netopier alebo ako dlho vydrží žralok bez jedla.

Seriál Sex v meste bol prvým, ktorý sa venoval emancipácii žien.
Kvízy 12.11. 2020 20:00

Sex v meste: Vedeli ste, ktorá známa osobnosť mala v ňom účinkovať tiež?

Kultový seriál, ktorý ženy pozerali s nadšením a stále dúfali, že Carrie nakoniec skončí s pánom Božským. A bolo tomu tak! Bol to prvý seriál, ktorý sa zameral na emancipáciu a nezávislosť žien. Samantha, Carrie, Miranda a Charlotta boli štyri odlišné ženy, ktoré aj napriek tomu, sa stali nerozlučiteľnými kamarátkami!

Cestoviny
Kvízy 10.11. 2020 20:00

OTESTUJTE SA: Ako dobre poznáte obľúbené cestoviny?

Cestoviny patria k najobľúbenejším pokrmom, za krajinu pôvodu sa považuje Taliansko. Väčšina z nás pozná základné tvary, ale Taliani používajú vraj až 400 druhov cestovín. Niektoré sa od seba formou odlišujú úplne nepatrne, znalec by ich však mal rozlíšiť. Patríte k cestovinovým odborníkom aj vy?

Viete, kde stojí takýto dom?
Kvízy 5.11. 2020 20:00

OTESTUJTE SA: Viete, v akej krajine stojí ten-ktorý dom?

Každá krajina, každý región má svoju typickú architektúru. Teraz síce môžete cestovať len prstom na mape, ale aj tak by ste si mohli prevetrať svoje znalosti, ako dobre poznáte typickú architektúru v zahraničí. Uhádnete podľa obrázkov, kde jednotlivé domy môžu stáť?

Liverpoolska skupina Beatles: Zľava Ringo Starr, George Harisson, John Lennon a Paul McCartney.
Kvízy 24.10. 2020 12:00

Hudobný kvíz: Ako dobre poznáte legendárnu kapelu The Beatles?

Davy šaleli všade kam prišli a fanúšikovia počas koncertov robili taký hluk, že neraz hudbu prakticky nebolo počuť. Mladíci z Liverpoolu lámali rebríčky hitparád i ženské srdcia. Stali sa najväčšou hudobnou senzáciou 20. storočia a najpredávanejšou kapelou v histórii. Čo všetko o nich viete?

Video obsah