Kvízy

Pre Kostaričanov je futbal doslova národným športom.
Kvízy 12.10. 2019 12:00

OTESTUJTE SA: Poznáte prezývky futbalových mužstiev?

Prezývky patria k futbalu na celom svete skoro tak, ako dresy. Mnohé prezývky sú odvodené od farby dresov, alebo od miesta, z ktorého klub pochádza. Niektoré poznajú aj laici, iné len fanúšikovia tohto športu. Ako ste na tom vy?

Populárna aplikácia
Zahraničie 26.9. 2019 20:00

Poznáte odpovede na tieto základné fakty o obľúbenej aplikácií Instagram?

Každý už prišiel do styku so sociálnymi sieťami. Podmanili si dokonca aj staršie generácie. Nie je nič výnimočné, že vidíte šesťdesiatročnú pani zahľadenú do svojho mobilného telefónu a “nahadzuje“ svoje fotografie, či komentuje druhým. Prvý ošiaľ spôsobil Facebook. O tom už vieme skoro všetko, veď o jeho zakladateľovi bol vo finále aj natočený film, popísaných niekoľko kníh. Éra dnes extrémne populárneho Instagramu, prišla o pár rokov neskôr. Je založený výhradne na fotografiách a jeho úspech stále rastie. Poznáte však, tieto fakty spojené s Intagramom?

Ted Bundy z USA bol mimoriadne šarmantný muž a pracoval ako dobrovoľník na linke pre samovrahov.
Kvízy 25.9. 2019 20:00

OTESTUJTE SA Najväčší šialenci na svete: Ruky od krvi a smrť v očiach

Ani tí najlepší vyšetrovatelia, kriminológovia nevedia s istotou povedať, prečo v niektorých ľuďoch je toľko zlosti a nenávisti. Prečo niektorí majú nutkanie zabíjať, a ešte tak ohavným spôsob. Žiaľ, na svete je ich mnoho a každý z nich mal špecifický postup, ako si vyhľadával a zabíjal svoje obete.

Washington.
Kvízy 21.9. 2019 12:00

OTESTUJTE SA: Ako dobre poznáte hlavné mestá štátov sveta?

Učili ste sa ich na zemepise v škole. Niektoré ste už možno zabudli, niektoré štáty svoje hlavné mestá zmenili, vznikli nové štáty s novými hlavnými mestami. A niektorí z vás sa možno domnievajú, že najväčšie mesto je automaticky aj hlavné. Ako dobre sa orientujete v tejto oblasti?

Na jednej lodi. Mečiar a tí ostatní.
Kvízy 17.9. 2019 20:00

OTESTUJTE SA Hovoria vám niečo tieto politické esá minulosti?

Pred dvoma dekádami mali výtlak na spoločenské dianie ako dnes Danko, Sulík či Matovič. Ich politická hviezda však už dávno nežiari na našom politickom nebi ani na predných stranách novín ako kedysi. Spomeniete si ešte na našich ústavných činiteľov minulosti?

Video obsah