Zbraň: Charlene žiada, aby bola pre Alberta spolu s ich deťmi jediná.

Charlene nevie vystáť Albertove nemanželské deti: Zabudni na ne!

Monacká kňažná Charlene vraj žiada, aby jej manžel Albert II. nemanželských potomkov Jazmin a Alexandra odstavil na vedľajšiu koľaj.

Monacká kňažná, bývalá juhoafrická plavkyňa Charlene Wittstocková, priviedla na svet dvojčatá Gabriellu a Jacqua, prvých manželských potomkov Alberta II. Jej pozícia sa tým upevnila, a tak vraj žiada, aby knieža zabudol na nemanželských potomkov Jazmin a Alexandra.

Knieža jej srdca

Charlene (37) v júli, pri príležitosti 10. výročia nástupu manžela Alberta II. na trón, prekvapila, keď mu verejne vyznala lásku. O to viac, že skôr ako srdečnosťou je známa odstupom. Monackému vládcovi, o dvadsať rokov staršiemu, povedala: „Si knieža sŕdc - a môjho srdca.“ Dojatý Albert si utrel slzy vreckovkou.

Pochybovači tvrdili, že slová ženy, ktorá sa za monackého panovníka vydala v roku 2011, nie sú nezištné. Monačania však boli nadšení, kniežaciemu páru a ich potomkom Gabrielle a Jacquovi - na svet prišli vlani v decembri - prevolávali na slávu.

Albert má však aj nemanželské deti. Z letnej lásky s americkou čašníčkou Tamarou Rotolovou (53) prišla na svet dcéra Jazmin Grace. Z románika s letuškou z afrického Toga Nicole Costovou (43) v roku 2003 sa narodil syn Alexandre.

ni jedno z detí nemá nárok na trón, preto Albert II. potreboval zákonného, manželského dediča. Dvoch potomkov naraz mu v roku 2014, tri roky po svadbe, darovala Charlene. Následníkom trónu je mužský potomok princ Jacques.

Čítajte viac:

Žiarli kňažná Charlene na deti monackého kniežaťa Alberta?

Alexander smúti, kňažná žiarli

Charlene sa vraj od počiatku cítila ohrozená každou ženou v Albertovom živote, veď mal povesť sukničkára. Nebezpečenstvo cítila aj zo strany Albertových sestier Stéphanie a Caroline, mala a má pocit, že na ňu hľadia zvysoka. Staršia Caroline dokonca vraj dúfala, že ak Charlene neprivedie na svet deti, jeden z jej potomkov nastúpi na trón.

Na zmenu vo vzťahu k nemanželskému synovi Alexandrovi sa vlani posťažovala Nicole Costová. „Alexandre je smutný a cíti sa odsunutý. On a Albert mali výborný otcovsko-synovský vzťah. Odkedy sa oženil s tou osobou, je to preč. Nechcem sa jeho ženy nijako dotknúť, ale myslím si, že žiarli,“ vyjadrila sa bývalá letuška.

Jej aféra s Albertom trvala údajne sedem rokov. Kým predtým boli stretnutia dnes jedenásťročného chlapca a jeho urodzeného otca pomerne časté a prirodzené, komplikácie sa objavili po jeho sobáši a dnes, keď má deti s manželkou, sú vraj spoločné chvíle minulosťou.

Stretnutie s Jazmin

Zmena údajne nastala aj vo vzťahu s dnes už dospelou dcérou Jazmin Grace (24). „Chýbal mi otcovský vzor, od detstva som túžila po stretnutí, hoci mama nikdy nerobila tajnosti s tým, čia som dcéra.

Prvýkrát sme sa však stretli, až keď som mala jedenásť rokov,“ prehovorila pre časopis Harpers Bazar. „Túžila som začať si budovať s mojím otcom vzťah tak, aby som ho spoznala a priviedla k tomu, aby on spoznal a spoznával mňa.“

Od toho okamihu hodnotila ich vzťah ako veľmi dobrý a blízky. Až doteraz. Albert II. sa k dcére oficiálne priznal až v roku 2006, keď už bol na monackom tróne.

„Mala som štrnásť rokov a práve som išla do školy, chodila som na strednú, keď ma pred dverami čakali paparacovia a novinári mi povedali, že o mne ako o dcére Grimaldiho vedia. Predtým som žila pokojne a na tento okamih som sa snažila pripraviť, vedela som, že raz príde.“

Zmena

Kým dovtedy Jazmin chodila za otcom a jeho rodinou do Monaka často, po príchode dvojčiat na svet sa situácia zmenila. Predtým to bolo iné.

„Jedli sme všetci spolu ako rodina, grilovali, chodili na pláž, hoci všetko bolo na minútu načasované. Teším sa, že talent som zdedila po mojej starej mame, herečke Grace Kellyovej, kňažnej Gracii Patricii - rada spievam, tancujem, hrám,“ radovala sa Jazmin, ktorá býva v New Yorku a už má za sebou premiéru muzikálu Fall in Love with Jazz.

Kňažná Charlene vraj má teraz vplyv aj na Albertov vzťah k jeho sestre Caroline a rozhodla sa jej vrátiť všetko aj s úrokmi. Neprehliadnuteľná bola neprítomnosť kniežacej dvojice na svadbe Carolininho mladšieho syna Pierra Casiraghiho - bral si taliansku aristokratku Beatrice Borromeovú.

Zdroj z paláca uviedol, že Albert II. bol v tom čase v Malajzii. Manželka ho tam však nesprevádzala. Vzápätí sa objavili fotografie kňažnej opaľujúcej sa na jachte.

Pohrozila odchodom

Charlene nedávno priznala, že jej štart na monackom dvore bol ťažký. „Keď som sa vydala za Alberta, nasledovala som hlas svojho srdca, prianie založiť rodinu a nasledovať muža, ktorého milujem. Keď som prišla do paláca, nikto mi nedal príručku, ako sa správať. Pocítila som aj nepriateľstvo, čo ma zasiahlo, cítila som sa zranená.“

Vyjadrila sa aj k citlivej otázke života jej muža pred jej príchodom na scénu. „Minulosť môjho muža so mnou nemá nič spoločné. Albert je úžasný otec, miluje svoje deti, je dojímavé vidieť, ako s dvojčatami zaobchádza, hrá sa s nimi,“ povedala.

Nikomu neušlo, že starších potomkov medzi jeho ratolesti nezaradila, a vraj to nie je náhoda. Aj Albert chváli manželku. „Charlene je s deťmi rada. Je pozorná, starostlivá matka,“ vyhlásil.

Práve ich deti sa vraj stali zbraňou Juhoafričanky. Albertovi údajne pohrozila, že ak sa nadobro nerozíde so svojimi nemanželskými potomkami, vezme dvojičky a odíde.

Tvrdá zmluva

Zdá sa, že hrozba odchodu zabrala. Knieža sa odmlčal v prípade Jazmin, Alexandra aj sestier Stéphanie a Caroline. Kňažná vraj dokonca naznačila, že sa s ním rozíde, ak ona s dvojčatami nebudú v jeho živote jediné.

Povráva sa, že do manželstva nešla s prílišným nadšením a snažila sa ešte pred svadbou zo zlatej klietky utiecť. Vraj pár týždňov pred sobášom, keď sa vybrala skúšať svadobné šaty do Paríža, zamierila na veľvyslanectvo Juhoafrickej republiky s tým, že sa do Monaka nevráti a chce ísť do rodnej krajiny.

Podľa novín Le Journal du Dimanche ju však Albert dal priviesť naspäť do kniežatstva. Slzy, ktoré preliala na svadbe s kniežaťom, podľa pozorovateľov neboli slzy radosti, ale možno zúfalstva. Podľa španielskych novín El Mundo bola svadba len chladný obchod.

Po parížskom pokuse o útek si vraj Albert manželkinu prítomnosť poistil tvrdou sobášnou zmluvou. Za vstup do manželstva vraj Charlene dostala miliónové bolestné. Podpisom pod zmluvou však súhlasila s nekompromisnými podmienkami, napríklad s tou, že v prípade dohadov o Albertovom mimomanželskom otcovstve bude stáť za ním a podporovať ho.

Vzdá sa nemanželských detí?

V prvom rade sa však vraj v dokumente podpísanom pred svadbou zaviazala mlčať o súkromí. S kniežaťom sa môže rozísť až po piatich rokoch. V prípade rozvodu má Charlene prísť o titul, právo na výchovu potomkov aj akýkoľvek kontakt s nimi.

Podľa francúzskych novín L’Express sa kňažná pokúsila utiecť aj po sobáši, počas pretekov Veľkej ceny Monaka formuly 1, ešte ako bezdetná. Albert ju však vraj z Juhoafrickej republiky dal priviezť do Monaka a jej útek palác prezentoval ako návštevu rodiny v rodnej krajine.

Teraz vraj Charlene hrozí, že odíde aj s deťmi. Rozhodol sa teda Albert radšej prerušiť kontakt s nemanželskými potomkami? Podľa neprajníkov si údajne uvedomil, že žiadna zmluva nezaručí poslušnosť ženy, ktorá má v rukách silnú zbraň, následníka trónu.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní