Kráľ sveta?: Mimo televízie sa moderátor pustil do podnikania.

„Teče v plnke“: Príjmy známeho moderátora prekročili 160-tisíc eur a stále vymýšľa, kde ešte zarobiť

Svoje zárobky už zhodnocuje a myslí na zadné dvierka. Moderátor Milan Zimnýkoval (39), ktorý nečakane vystrelil medzi najobsadzovanejšie televízne tváre u nás, je s uplynulým rokom nadmieru spokojný.

Na kariérnom poli by to už vraj ani nemohlo byť lepšie, vyhlásil moderátor, ktorý začínal v rádiu s ostrieľaným Marcelom Forgáčom (46). Presne pred trinástimi rokmi. Aj keď Junior a Marcel stále spolu moderujú, navonok sa zdá, že Zimnýkoval staršieho kolegu kariérne predbehol. „Nikdy som sa na to takto nepozeral a nezamýšľal som sa nad tým. Práca vo dvojici nemôže byť o súťaži. To by nemalo zmysel. Pravda však je, že v konečnom dôsledku dvojici Junior a Marcel pomohol priestor, ktorý som dostal sám.“

Ide si po svojom

Zemplínčan sa pred prahom štyridsiatky môže popýšiť úspešným rokom. Pod palcom má kuchársku šou Moja mama varí lepšie ako tvoja, zoznamovaciu šou Take me out či zábavnú reláciu Heslo, ale participoval aj na ďalších projektoch. „Áno, som nadmieru spokojný. Dokonca si myslím, že sa to prejaví v budúcnosti zásadným spôsobom,“ prezradil a bližšie nešpecifikoval.

Za svoju prácu je moderátor pravidelne nominovaný na cenu OTO. Vysoké tempo si však uplynulý rok vybralo svoju daň, na zábavky nemá čas. „Akosi si nespomínam, kedy sa stihol začať rok 2017. Zrazu bolo leto a prešli Vianoce. Ale ak by som ho mal zhodnotiť pracovne, tak asi najviac ho vystihuje slovo činorodý. Nespokojný som s časom, za ktorý tento rok uplynul. Mám podozrenie, že niekto skrátil minútu na päťdesiat sekúnd. Spokojný som hlavne s tým, že sme ho doma prežili viac-menej v zdraví.“

Poznávací znak: Junior si zbierku motýlikov zjavne pestuje.
Poznávací znak: Junior si zbierku motýlikov zjavne pestuje.
Foto: Michal Šebeňa

V novom roku nemá moderátor vytýčené méty. „Cieľ je jediný. Aby cesta za cieľmi bola v poriadku. Nerobím si plány ohraničené časovo. Ak sa nesplnia, človek je zbytočne smutný, demotivovaný. Som spokojný s tým, čo je. Hovorí sa, že ak chceš rozosmiať Boha, povedz mu o svojich plánoch.“ O žiadnom projekte teda nefantazíruje. „Keď sa pozriem na to, na čom som pracoval, je to okolo štyridsať priamych prenosov. Aj úspešná obnova vydýchaného formátu Nikto nie je dokonalý. To by mohlo byť niekoľko snov pre iných moderátorov. Už po Legendách popu som si povedal, že ak to má byť všetko, tak som rád. Nesnívam o vlastnej talkshow. Keď to príde, tak to bude. Ale aby som sníval a potom tlačil na pílu, to nie. Skôr existujú programy, pri ktorých som rád, že ich nemoderujem,“ zasmial sa.

Už skoro ako Adela

Paradoxne však Junior neodmietol ponuku na lascívnu zoznamovaciu šou Take me out, kde si tridsať dievčat vyberá jedného muža. O tom, či ju zoberie, sa radil iba s vlastnou ženou. „V prvom rade som o tomto programe vedel asi tak rok a pol. Nebol som prvý, koho oslovili. Nevedel by som si sám seba predstaviť ako sólo moderátora tejto šou. Po debate s režisérom, kde mi vysvetlil moju úlohu a fungovanie v tandeme s Jakubom Prachařom, som sa však na to vyspal, poradil s manželkou a bolo rozhodnuté. Neľutujem! Bola to výborná skúsenosť!“ Ale čo sexistické narážky, ktoré v šou padajú? „Neviem fundovane odpovedať na otázku, či patrí do rodinného večerného programu. Môj názor je jasný. Čo nechcem, nesledujem,“myslí si a na otázku, či by šou pozeral s vlastným dieťaťom, reagoval diplomaticky: „Naša dcéra v takom čase už dávno spí!“

S manželkou Antóniou: Odsúhlasila mu, aby išiel do projektu Take me out.
S manželkou Antóniou: Odsúhlasila mu, aby išiel do projektu Take me out.<br />
Foto: Michal Šebeňa

Kuchárska šou Juniora zase baví, pretože je vášnivý gurmán. K jedlu má blízky vzťah, ale zdatný kuchár nie je. „Rád jem dobré veci a som veľmi sklamaný, keď jedlo, ktoré si objednám v reštaurácii, je horšie ako to, čo si navarím doma. Vtedy je mi ľúto peňazí. U nás doma som skôr šalátológ - zalievkar, zapekač, zimnýkoval-polievkoval, cestovinovač a obloženožemľovač,“ priblížil svoju rolu v domácnosti.

Napriek tomu, že Milan Zimnýkoval vyskakuje na divákov z každého kúta, podobne ako kedysi Adela Vinczeová, predávkovania svojej tváre sa nebojí. „Nebojím sa toho. Mne sa ešte nestalo, aby sa mi taká Adela prejedla. A to som bol denne pri rozbehu ich rannej šou v rádiu ako produkčný. Keď jej mám veľa, nesledujem, nevyhľadávam jej programy, nečítam rozhovory. Prípadný záujem alebo nezáujem ovplyvňuje okolie, nie moderátor sám. Veď ja sa nerozhodujem, či budem moderovať napríklad Talent. Musím dostať ponuku. Čo a či budem moderovať, o tom rozhodujú múdri ľudia, ktorí majú svoje stratégie, prieskumy a hlavne zodpovednosť.“

Záložný plán už má

Svoj talent nepripisuje Junior východu, aj keď mnoho známych tvárí pochádza práve z tejto časti Slovenska: „Aj mňa formovalo prostredie, kde som vyrastal. Či to bola rodina, škola, folklórny súbor. A ktovie, možno to je vďaka tureckým nájazdom, reformácii, rovine, popolčeku z Černobyľa. V každom prípade všetkých úspešných ľudí spája zápal pre prácu. Angličania tomu hovoria passion. Poznajú to tiež. Asi aj oni majú svojich východniarov,“ skonštatoval.

A tak vyťažený moderátor biedu netrie. Posledné zverejnené príjmy v jeho firme predstavujú za rok vyše stošesťdesiattisíc eur. A s pribúdajúcimi projektmi pravdepodobne rastú. Moderátor priznal, že peniaze zhodnocuje. „Zatiaľ je všetko v prípravnej fáze. Budujeme s manželkou rodinnú firmu. Dali sme jej naše meno a chceme sa o ňu dobre starať. Tak, aby sa mohla v budúcnosti starať ona o nás,“ prezrádza o tom, ako rozbieha nové podnikateľské plány. Rozhodol sa prenajímať špeciálny kamión, ktorý preváža veľkotonážnu techniku na festivaly, koncerty a iné podujatia.

Prečítajte si tiež:


VIDEO Plus 7 Dní