Šťastná rodina: Oskar Rózsa a Zdenka Predná si rodičovský a manželský život užívajú plnými dúškami. Pred troma mesiacmi pribudol k synovi Oskarkovi malý Eliáš.

Známy hudobnícky pár sa náhle zbavuje majetkov. Čo je za tým?

Hudobník Oskar Rózsa a speváčka Zdenka Predná predávajú svoj dom

Čarokrásna Banská Štiavnica. Práve v turisticky vyhľadávanom meste v lone slovenskej prírody navštívil týždenník PLUS 7 DNÍ manželov, ktorí tu už nejaký čas majú rodinné hniezdočko. Netaja sa však tým, že sa chystajú svoje nehnuteľnosti predať.

Život bez dlhov

Speváčka Zdenka Predná (33), ktorá sa do povedomia verejnosti dostala najmä vďaka prvej sérii projektu Slovensko hľadá SuperStar, pochádza priamo z Banskej Štiavnice. Nečudo, že ju teda život v rodnom meste robí šťastnou. Spolu s manželom Oskarom (43) a ich synmi Oskarkom (2) a trojmesačným Eliáškom žijú v peknom rodinnom dome v lukratívnej časti Štiavnice - priamo v centre mesta. Keď však idete okolo, všimnete si, že na ňom visí tabuľa Na predaj. „Zatiaľ sme ho oficiálne neponúkali, netlačíme na to, chceme však ostať tu v Štiavnici, iba trošku ďalej od centra,“ udala Zdenka dôvod, prečo sa chystajú svoju usadlosť predať.

Podľa speváčky sa centrum Banskej Štiavnice na jej vkus príliš zaľudňuje. Viac však prezradil jej manžel Oskar, s ktorým sme sa stretli krátko pred vypredaným koncertom v banskoštiavnickom amfiteátri. Koncom júla tam odohral dvojhodinový koncert skladieb s projektom Hrana, venovaným zosnulému muzikantovi a skladateľovi Markovi Brezovskému. Ako povedal Rózsa, svoj život si predstavuje inak. „Chceme žiť nezávisle od bankového systému, skromne a slobodne,“ uviedol hudobník veci na pravú mieru. S rodinou chcú dýchať čerstvý vzduch a mať to na skok do lesa.

Za luxus sa platí

Za dom, ktorý kúpil Oskar Rózsa pred piatimi rokmi, by podľa medializovaných informácií mohol zinkasovať okolo dvestotisíc eur. Pri tejto sume sa však jeho manželka Zdenka iba schuti zasmiala. „Za toľko ho Oskar pred tými piatimi rokmi iba kúpil.“ Podobne zareagoval jej muž. Podľa neho ceny nehnuteľností v tejto oblasti rapídne stúpajú a ich dom v centre Štiavnice má obytnú plochu 308 štvorcových metrov, preto očakáva, že jeho hodnota v budúcnosti výrazne stúpne. Okrem Oskara a jeho luxusnej vily má svoj majetok aj speváčka.

Zdenka stále vlastní malebný dom, v ktorom žila ešte ako slobodná. Nachádza sa na Štefultove, čo je mestská časť Banskej Štiavnice, ideálna na víkendové pobyty v tomto regióne. Chalupu si speváčka zaobstarala rok predtým, ako Oskar kúpil svoje sídlo. Teraz ju však tiež predáva. Za akú sumu, nevedno.

Rodina nadovšetko

Po koncerte, ktorý pobláznil celú Banskú Štiavnicu, sme sa stretli aj so Zdenkou, ktorá prišla na šou podporiť manžela. Oblečená v červenej mikine a rifliach pôsobila veľmi mladistvo. Voľný outfit zakryl tých pár kíl navyše, ktoré jej po tom, čo priviedla na svet Eliáška, zostali. Je to však pochopiteľné, keďže od pôrodu ubehli len tri mesiace.

Zdenka sa netajila tým, aká je šťastná, a o Oskarovi rozprávala ako o najlepšom otcovi na svete. Ten venuje synom všetok voľný čas. „Snažíme sa žiť prirodzene, pokojne a pravdivo. Deti vedieme k spontánnosti a empatii k životu,“ hovorí hudobník. Podľa manželov sa ich malé ratolesti taktiež vyberú hudobnou cestou. „Budeme ich podporovať vo všetkom, čo expanduje ducha a ctí jednotu lásky,“ dodal umelec, ktorý si popri otcovských povinnostiach dokáže nájsť chvíľu na oddych. „Rád chodím do lesa, meditujem, varím, čítam, ale predovšetkým sú na programe deti a muzika.“

Manželský album

Hoci Zdenka vymenila žiaru reflektorov za materskú dovolenku, svoju spevácku kariéru nezavesila na klinec nadobro. S Oskarom rozpracovali projekt pod názvom DOLEDOLE. „Ide o album piesní, ktoré vznikli naším spojením. Osobným aj umeleckým. Budeme postupne zverejňovať jednotlivé skladby. V blízkom čase odprezentujeme prvú novinku s názvom Poletím,“ hovorí Rózsa. On sám sa však na jeseň chystá na turné s kolegami z hudobnej brandže, s Johnom Shannonom, Danom Brantigenom a so známym bubeníkom Martinom Valihorom. Hrať budú v kluboch po celom Slovensku. Okrem toho sa Oskar venuje písaniu orchestrálnych skladieb, aranžmánov a rôznych dramaturgií a dirigentským aktivitám s tým spojeným. „Som vďačný za každé hudobné prekvapenie,“ hovorí muzikant na záver s úsmevom.