Je nad vecou: Marika Gombitová prejavila svoj láskavý humor, vtipkovanie na jej účet vníma s nadhľadom.

Známy raper sa priživuje na Marike Gombitovej

Raper Bekim sa nečakane stretol so svojím idolom a už na tom zarába. „To je celý on,“ reagovala obľúbená speváčka

Tak toto vychytal. Známy raper a komik Bekim Aziri (29) uchvátil Slovensko drsným humorom, ktorý dokáže speňažiť rôznymi spôsobmi. Už nerobí len hudbu a nerozpráva ironické fóry pred publikom.

Svoje životné heslá šíri chlapec, ktorý skončil na invalidnom vozíku, aj cez odevný priemysel. Prostredníctvom istého internetového obchodu predáva momentálne štrnásť produktov - ide najmä o tričká a mikiny s nápismi Chromá noha, Život Párky či Nepoznám slovo sa nedá. „Ideálne pre ľudí, ktorí radi vyčnievajú z davu. Kúpou tohto produktu podporujete zbierku na zimné gumy pre samotného Bekima,“ informuje portál potenciálnych záujemcov a „tielko z dielne šprintéra Bekima“ označuje ako „ideálne pre extrémnych vtipkárov, ktorí si užívajú všetky radosti života a neberú sa príliš vážne“.

No len čo sa Bekima spýtate na jeden jeho konkrétny produkt, inšpirovaný slovenskou legendárnou speváčkou, prekvapujúco zvážnie. O nápade so sloganom Život Gombitka, ktorý na tričkách a mikinách používa, sa s nami vôbec nechcel baviť. „Aj tak sú už vypredané,“ povedal nám. Napriek tomu, že jeho obchodnému počinu predchádzalo stretnutie s Marikou Gombitovou (60). O móde však reč nebola.

To je celý Bekim

Bekima a Mariku Gombitovú spája podobný životný príbeh. Slávna speváčka prežila ťažkú dopravnú nehodu ako dvadsaťštyriročná, cestovala vtedy z Brna do Bratislavy a na nohy sa viac nepostavila. Raper spadol v šestnástich z bicykla na bikrosových pretekoch v českom Přerove, poranil si miechu a ochrnul.

Napriek tomu na sebe tvrdo pracuje a dnes dokáže prejsť s oporou pár krokov. Zároveň stíha množstvo pracovných aktivít. Vydal album Koleso šťastia, vystupuje v stand-up komédiách, prednáša deťom, ako sa správať k hendikepovaným. Asi jediné, o čom sa mu rozpráva ťažšie, je jeho kšeft s odevmi s nápisom Život Gombitka. „A čo vás to zaujíma…“ zaskočil nás svojou reakciou. Druhá strana o Bekimovej podnikateľskej aktivite pritom do minulého týždňa vôbec netušila. „Prvýkrát to teraz počujem,“ začudovala sa speváčkina manažérka Eva Kožejová. Ponuku tričiek a mikín ukázala neskôr Marike Gombitovej, ktorá reagovala s láskavým humorom. „To je celý Bekim, večný optimista. Teším sa s ním,“ zostala umelkyňa nad vecou.

Nezmohol sa na slovo

Napokon, Marika Gombitová svoje sympatie k mladému raperovi netají. Je známa, že sama sa s následkami ťažkej nehody, ktorá ju zachytila na vrchole kariéry, zmierovala veľmi ťažko. Bekimovi, ktorý si z vlastného hendikepu drsno uťahuje, zrejme rozumie ako málokto. Bola len otázka času, kedy sa dvaja umelci stretnú aj osobne.

Zo zdroja blízkeho speváčke sme sa dozvedeli, že na seba nečakane narazili na sklonku vlaňajška v zákulisí dobročinnej televíznej šou. „Nebolo to plánované. Marika práve skončila svoje vystúpenie a on tam bol naboku. Zbadala ho, tak sa celkom prirodzene pri ňom zastavila, podala mu ruku a vyjadrila mu svoju podporu. Vôbec nevtipkoval, vyzeral šokovaný. Možno si myslel, že Marika je namyslená a ani nevie, kto on je,“ opísal náš zdroj stretnutie, ktorému sa prizeral. Stalo sa vraj to, čo by čakal málokto. Pohotový Bekim, ktorý má vždy čo povedať, onemel. „Nezmohol sa ani na slovo. Neskôr maskérka aj ďalší hovorili, že bol z toho celkom hotový. Všade rozprával, že Marika prišla za ním a pozdravila ho.“ Ako slávna speváčka na mladého rapera zapôsobila, sme si však z Bekimových úst už nevypočuli. „Marika je ,týpek‘. Cením si ju. Ale ako ja môžem súdiť nejakého človeka, ktorého nepoznám. To je jej vec, mňa do toho nič a vás takisto.

Nepoznám ju osobne, nezaujíma ma to, k tejto téme sa vôbec nechcem vyjadrovať. Stretli sme sa, to je všetko. Robím aj dobré veci, chodím po školách, robíme prednášky po firmách, to vás nezaujíma,“ rozohnil sa Bekim slovníkom štýlového rapera a neprestával. „Prečo by som ja mal rozoberať Mariku, ja sa starám o svoje osobné veci, nie o cudzích,“ zafilozofoval si na záver. Zhodou okolností po tom, čo priezvisko hudobnej legendy vylepil na svoje tričká a mikiny.


VIDEO Plus 7 Dní