Ako kedysi: Keď Peter Nagy spustí Profesor Indigo, nikto nezostane sedieť.

Známy slovenský spevák má novú priateľku. Opäť vyzerá ako tínedžerka

Roky sa javil ako vlk samotár. Sám s nohami na stole však Peter Nagy (58) večery rozhodne netrávi.

Je sobota večer a na okraji Piešťan pokračuje známy festival Lodenica. Pred pódiom sa schádzajú tisíce ľudí čakajúcich na ťahák noci.

V zákulisí ešte známy spevák debatuje s organizátormi a fotí sa so sučkou Foxy, považovanou za člena kapely Indigo. Odkedy si ju líder skupiny vzal z útulku, sprevádza ho takmer na každé vystúpenie. VIP pes miluje spoločnosť, hluk z reproduktorov mu neprekáža, ale na scénu sa predsa len nedostane. Než Peter chytí do rúk gitaru a mikrofón, psieho miláčika odovzdáva nenápadnej mladej tmavovláske so širokým úsmevom. Tá sa od zvyšného osadenstva líši tým, že rozpráva po česky. Nič zvláštne, veď u našich západných susedov sa spevák zdržiava častejšie než doma. Keď sa ho na priateľku neskôr spýtame, len sa usmeje.

Privilegovaná Foxy: Hluk z reproduktorov jej neprekážal, ale zima áno. Dostala deku.
Privilegovaná Foxy: Hluk z reproduktorov jej neprekážal, ale zima áno. Dostala deku.
Foto: Kristína Dugovičová

Nenápadná

Väčšinu roka žije Peter Nagy v Prahe a keď zavíta do rodnej krajiny, na večierku ho inak ako sólo nestretnete. Pred štyrmi rokmi sa navyše rozhodol, že o svojom súkromí prestane rozprávať úplne. „Bez hitov spevák môže naťahovať svoju kariéru jedine tak, že víri zlatý prach v médiách. To sú tí ľudia, ktorí zo zúfalstva uverejňujú všetko o svojom súkromí, len aby sa niečo písalo. Nerobí to dobrú krv pre tú časť kariéry speváka, keď vás začnú brať vážne,“ povedal raz.

Nehovorí teda o synovi z prvého manželstva Filipovi ani o tom, s kým práve tvorí pár. Ani neznáma tmavovláska, ktorú sme v zákulisí jeho piešťanského koncertu stretli, na tom nič nezmenila. Sučku Foxy len starostlivo usadila pred pódiom a prikryla ju dekou, aby si vystúpenie svojho majiteľa užila čo najlepšie. Neskôr vytiahla fotoaparát a dôsledne dokumentovala atmosféru večera. My sme si zas chceli odfotiť ju, ale z nášho záberu vždy decentne ustúpila. „Som šťastne zamilovaný a nechcem to pokaziť,“ vysvetľoval nám neskôr spevák dôvod toľkých tajností.

Záhadná bruneta: V zákulisí festivalu sa najprv starala o psa Petra Nagya, potom vytiahla fotoaparát a snímala atmosféru koncertu.
Záhadná bruneta: V zákulisí festivalu sa najprv starala o psa Petra Nagya, potom vytiahla fotoaparát a snímala atmosféru koncertu.
Foto: NIN

Poslednou dlhodobou partnerkou, ktorú Peter Nagy neskrýval, zostáva Monika Hrabovčáková (37). S bývalou modelkou sa rozišiel pred vyše desiatimi rokmi. Ona si našla iného partnera, ktorému porodila dvojičky. Okolo muzikanta, ktorý ďalšie deti nechcel, sa odvtedy krútili už iba neznáme slečny. Aj keď mali väčšinou po tridsiatke, vyzerali podstatne mladšie. Niektoré si však éru, keď v osemdesiatych rokoch okupoval hitparády s pesničkou Profesor Indigo, pamätať nemohli. Napríklad českej fotomodelke Kristýne Kostovskej, s ktorou sa dostal do rečí, dali rodičia meno po jeho notoricky známej pesničke.

Vymenila ho za Vaša

Neskôr sa v bratislavských divadelných kruhoch šepkalo o umelcovej náklonnosti k mladej muzikálovej herečke Márii Lechmanovej. Hlavu Petrovi Nagyovi však poplietla až česká priateľka Janka. Zrelú tridsiatničku s dievčenským šarmom vymenil nakoniec za Slovenku Evu (32), ktorú spoznal ešte ako tínedžerku na svojom koncerte.

Jednoducho, nestarnúci spevák má obrovské čaro pre fanúšičky všetkých vekových kategórií. A potvrdil to aj na Lodenici. V prednom rade sa tlačila aj bývalá žena jeho kolegu z brandže Vaša Patejdla, ktorá poznala naspamäť slová takmer všetkých jeho piesní a celý koncert odspievala so spevákom. A keď na záver idol zmizol z pódia, neprestávala kričať: „Peťo, Peťo!“

„Alenka? Vidíte, vôbec som si ju nevšimol. Ja ju poznám ešte z čias, keď nebola Vašova manželka. Chalani boli na vojne v Humennom, kam za ním chodila. Veľmi milá osoba,“ usmial sa Peter, ktorý už neraz priznal, že na pesničkárenie sa dal práve kvôli ženám. „V pätnástich som videl fotku muzikanta, ktorý držal v jednej ruke gitaru a v druhej peknú ženu. Povedal som si, že to je to povolanie, ktoré by som chcel robiť. Tak som na tom pracoval. Otec však tvrdil, že hudba ma neuživí.“

Pani Alenka: Exmanželku Vaša Patejdla na festivale obletovali šarmantní šesťdesiatnici, no u nej to vyhral Peter Nagy. Odspievala s ním celý koncert.
Pani Alenka: Exmanželku Vaša Patejdla na festivale obletovali šarmantní šesťdesiatnici, no u nej to vyhral Peter Nagy. Odspievala s ním celý koncert.
Foto: NIN

Čo mu robí dobre

Otcove slová sa nepotvrdili, no Peter Nagy už niekoľko rokov žije mimo očí slovenskej verejnosti. Napriek tomu, že v bratislavskom Starom Meste vlastní byt, zdržiava sa väčšinou v Prahe, kde vlastní nehnuteľnosť tiež. Ako si tam kráti čas, keď neskladá piesne a nekoncertuje? „Veľmi rád sa túlam po meste s fotoaparátom a fotím veci, ktoré ešte neboli nafotené. Minule sa mi podarilo pred Pražským hradom zachytiť nevestu a ženícha, ako sa tam bozkávali. Páči sa mi fotiť niečo, čo je naozajstné a nie póza,“ tešil sa pred nami.

Obdobie, keď vo veľkom fotil štylizované akty žien, však už pred rokmi doznelo. „Robí to veľa ľudí, a tak to už nie je také zaujímavé. No najmä nemám energiu. Oživili sme skupinu Indigo ako značku a veľmi ma to zamestnalo. To je stále robota, robota, robota. Deväťdesiat percent práce sú len prípravy, nacvičovania, až potom niečo vidieť.“

Na Slovensku trávi Peter Nagy čas zvyčajne kvôli letným festivalom. „Na dovolenku cestujem vždy na jar a na jeseň,“ tvrdí a podľa všetkého nepreháňa. Túto jar strávil podľa svojho instagramového účtu vo Florencii, na Bali a v Londýne.

Okrem Južnej Ameriky má už precestovaný skoro celý svet. No tento rok urobí aspoň na jeseň výnimku - chystá totiž slovenské turné s pesničkami, ktoré ešte nikdy nezazneli na pódiu. „Asi osemdesiat percent mojej produkcie bolo vždy bigbítových, zvyšok bol mindrák z mojej folkovej histórie. V minulosti som totiž chcel byť folkový pesničkár, skladal som skladby, ale nikdy som ich nehral naživo. Teraz je príležitosť zverejniť ich, tak som si povedal, že si urobím radosť. Som pocitový človek, zistil som, že teraz je ten čas. A slovenské publikum má čaro, robí mi dobre. Všetci sú tu vždy veľmi spontánni a srdeční.“


VIDEO Plus 7 Dní